BMW iX2 vs Lancia Gamma
Lancia Gamma vyhráva 7 : 3
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — BMW iX2 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Batéria — BMW iX2 65,2 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh · Dojazd WLTP — BMW iX2 512 km, Lancia Gamma 741 km.
BMW iX2
BMW iX2 je crossover segmentu C v dvoch variantoch: eDrive20 s dojazdom WLTP 512 km a xDrive30 s výkonom 306 k.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.
Profil oproti trhu: BMW iX2 vs Lancia Gamma
BMW iX2eDrive20
Lancia GammaLong Range
BMW iX2 alebo Lancia Gamma — kto vyhráva v čom
Lancia Gamma vyhráva 7 : 3
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLancia Gamma +229 km
- Batéria kWhLancia Gamma +32 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX2 −2 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +41 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,8 s
- Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +20 km/h
- Nabíjanie DC kWLancia Gamma +30 kW
- Nabíjanie AC kWBMW iX2 +4 kW
- Hmotnosť ↓ kgBMW iX2 −250 kg
- Batožinový priestor lLancia Gamma +35 l
Technické údaje: BMW iX2 vs Lancia Gamma
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BMW iX2eDrive20 | Lancia GammaLong Range | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 512 km | 741 km | Lancia +229 km |
| Batéria | 65,2 kWh | 97,2 kWh | Lancia +32 kWh |
| Spotreba ↓ | 14,2 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | BMW −2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 130 kW | 160 kW | Lancia +30 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 7 kW | BMW +4 kW |
| Nabíjanie ⚠ | 29 min 10–80% | 27 min 20–80% | 2 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 12,4 km/min | 16,5 km/min | Lancia +4,1 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 245 k | Lancia +41 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 7,8 s | Lancia −0,8 s |
| Max. rýchlosť | 170 km/h | 190 km/h | Lancia +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1885 kg | 2135 kg | BMW −250 kg |
| Batožinový priestor | 525 l | 560 l | Lancia +35 l |
| V2L (externé napájanie) | Nie | Áno | len Lancia |
| Dĺžka | 4554 mm | 4672 mm | Lancia +118 mm |
| Šírka | 1845 mm | 1898 mm | Lancia +53 mm |
| Výška | 1560 mm | 1664 mm | Lancia +104 mm |
| Rázvor | 2692 mm | 2791 mm | Lancia +99 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BMW iX2
Lancia Gamma
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Gamma
Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BMW iX2 alebo Lancia Gamma?
Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 512 km u BMW iX2. Je to rozdiel 229 km.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Lancia Gamma — jeho batéria s kapacitou 97,2 kWh potom funguje ako zdroj energie. BMW iX2 s 65,2 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
BMW iX2 prijíma až 130 kW DC, Lancia Gamma až 160 kW.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
BMW iX2 spotrebúva menej elektriny: 14,2 kWh/100 km oproti 16,2 kWh/100 km v Lancia Gamma. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 300 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.




