BMW iX1 vs Changan Deepal S05

Changan Deepal S05 vyhráva 7 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX1 130 kW, Changan Deepal S05 200 kW · Výkon — BMW iX1 204 k, Changan Deepal S05 272 k · Spotreba — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, Changan Deepal S05 15,9 kWh/100 km.

BMW iX1

BMW iX1 je SUV segmentu C v dvoch variantoch: eDrive20 s dojazdom WLTP 516 km a xDrive30 s výkonom 306 k.

Changan Deepal S05

Changan Deepal S05 je SUV segmentu C, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch: RWD Max s dojazdom WLTP 488 km a AWD Max s výkonom 435 k.

Profil oproti trhu: BMW iX1 vs Changan Deepal S05

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX1 alebo Changan Deepal S05 — kto vyhráva v čom

Changan Deepal S05 vyhráva 7 : 2

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX1 +28 km
    BMW iX1
    516
    Changan Deepal S05
    488
  • Batéria kWhChangan Deepal S05 +3,6 kWh
    BMW iX1
    65,2
    Changan Deepal S05
    68,8
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −3,3 kWh/100 km
    BMW iX1
    12,6
    Changan Deepal S05
    15,9
  • Výkon kChangan Deepal S05 +68 k
    BMW iX1
    204
    Changan Deepal S05
    272
  • 0–100 km/h ↓ sChangan Deepal S05 −1,1 s
    BMW iX1
    8,6
    Changan Deepal S05
    7,5
  • Max. rýchlosť km/hChangan Deepal S05 +10 km/h
    BMW iX1
    170
    Changan Deepal S05
    180
  • Nabíjanie DC kWChangan Deepal S05 +70 kW
    BMW iX1
    130
    Changan Deepal S05
    200
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BMW iX1
    11
    Changan Deepal S05
    11
  • Nabíjanie ↓ minChangan Deepal S05 −6 min
    BMW iX1
    29
    Changan Deepal S05
    23
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    BMW iX1
    —
    Changan Deepal S05
    1940
  • Batožinový priestor lChangan Deepal S05 +2 l
    BMW iX1
    490
    Changan Deepal S05
    492

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX1 vs Changan Deepal S05

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX1 vs Changan Deepal S05
Kľúčové parametre BMW iX1
eDrive20 · modelový rok 2026
Changan Deepal S05
RWD Max
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP516 km488 kmBMW +28 km
Batéria65,2 kWh68,8 kWhChangan +3,6 kWh
Spotreba ↓12,6 kWh/100 km15,9 kWh/100 kmBMW −3,3 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC130 kW200 kWChangan +70 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓29 min23 minChangan −6 min
Dojazd na minútu nabíjania12,5 km/min14,9 km/minChangan +2,4 km/min
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon204 k272 kChangan +68 k
0–100 km/h ↓8,6 s7,5 sChangan −1,1 s
Max. rýchlosť170 km/h180 km/hChangan +10 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓—1940 kg—
Batožinový priestor490 l492 lChangan +2 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Changan
Dĺžka—4598 mm—
Šírka—1900 mm—
Výška—1600 mm—
Rázvor—2880 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX1

Náklady na 100 km3,78
Mesačne47
Ročne567

Changan Deepal S05

Náklady na 100 km4,77
Mesačne60
Ročne716

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX1

Changan Deepal S05

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX1 alebo Changan Deepal S05?

BMW iX1 jazdí ďalej: 516 km WLTP oproti 488 km u Changan Deepal S05. Je to rozdiel 28 km.

Prečo má Changan Deepal S05 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako BMW iX1?

Changan Deepal S05 má kapacitu 68,8 kWh a jazdí 488 km, zatiaľ čo BMW iX1 s batériou 65,2 kWh jazdí 516 km. Rozhoduje spotreba energie: 15,9 oproti 12,6 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX1 a Changan Deepal S05?

BMW iX1 má FWD a 204 k. Changan Deepal S05 má RWD a 272 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Changan Deepal S05 — jeho batéria s kapacitou 68,8 kWh potom funguje ako zdroj energie. BMW iX1 s 65,2 kWh túto funkciu neposkytuje.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.