Alpine A290 vs Peugeot e-208

Alpine A290 vyhráva 5 : 3

Najväčšie rozdiely: Výkon — Alpine A290 180 k, Peugeot e-208 156 k · Dojazd WLTP — Alpine A290 380 km, Peugeot e-208 433 km · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Peugeot e-208 8,2 s.

Alpine A290

Alpine A290 je elektrický hatchback segmentu B, ktorý ponúka dva pohonné varianty s výkonom od 180 k do 220 k.

Peugeot e-208

Peugeot e-208 je hatchback segmentu B v troch variantoch: dojazd WLTP od 361 do 433 km, výkon od 136 do 281 k.

Profil oproti trhu: Alpine A290 vs Peugeot e-208

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Alpine A290 alebo Peugeot e-208 — kto vyhráva v čom

Alpine A290 vyhráva 5 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmPeugeot e-208 +53 km
    Alpine A290
    380
    Peugeot e-208
    433
  • Batéria kWhAlpine A290 +1 kWh
    Alpine A290
    52
    Peugeot e-208
    51
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmPeugeot e-208 −0,9 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Peugeot e-208
    14,9
  • Výkon kAlpine A290 +24 k
    Alpine A290
    180
    Peugeot e-208
    156
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −0,8 s
    Alpine A290
    7,4
    Peugeot e-208
    8,2
  • Max. rýchlosť km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    Peugeot e-208
    150
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Alpine A290
    100
    Peugeot e-208
    100
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Alpine A290
    11
    Peugeot e-208
    11
  • Hmotnosť ↓ kgPeugeot e-208 −28 kg
    Alpine A290
    1483
    Peugeot e-208
    1455
  • Batožinový priestor lAlpine A290 +17 l
    Alpine A290
    326
    Peugeot e-208
    309

Pridať tretie auto

Technické údaje: Alpine A290 vs Peugeot e-208

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Alpine A290 vs Peugeot e-208
Kľúčové parametre Alpine A290
GT
Peugeot e-208
GT 156
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP380 km433 kmPeugeot +53 km
Batéria52 kWh51 kWhAlpine +1 kWh
Spotreba ↓15,8 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmPeugeot −0,9 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC100 kW100 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠30 min 15–80%35 min 0–80%5 min
Dojazd na minútu nabíjania8,2 km/min9,9 km/minPeugeot +1,7 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon180 k156 kAlpine +24 k
0–100 km/h ↓7,4 s8,2 sAlpine −0,8 s
Max. rýchlosť160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1483 kg1455 kgPeugeot −28 kg
Batožinový priestor326 l309 lAlpine +17 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka3997 mm4055 mmPeugeot +58 mm
Šírka1823 mm1745 mmAlpine +78 mm
Výška1512 mm1430 mmAlpine +82 mm
Rázvor2534 mm2540 mmPeugeot +6 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Alpine A290

Náklady na 100 km4,74
Mesačne59
Ročne711

Peugeot e-208

Náklady na 100 km4,47
Mesačne56
Ročne671

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Alpine A290

Peugeot e-208

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Alpine A290 alebo Peugeot e-208?

Peugeot e-208 jazdí ďalej: 433 km WLTP oproti 380 km u Alpine A290. Je to rozdiel 53 km.

Prečo má Alpine A290 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Peugeot e-208?

Alpine A290 má kapacitu 52 kWh a jazdí 380 km, zatiaľ čo Peugeot e-208 s batériou 51 kWh jazdí 433 km. Rozhoduje spotreba energie: 15,8 oproti 14,9 kWh/100 km.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Alpine A290 prijíma až 100 kW DC, Peugeot e-208 až 100 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Peugeot e-208 spotrebúva menej elektriny: 14,9 kWh/100 km oproti 15,8 kWh/100 km v Alpine A290. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 135 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.