Alpine A290

Nedostupné na Slovensku — Dostupné v: PL · CZ · SE · DE · NO · DK · FR · ES · AT · BE · PT · NL · IT · FI · HU · RO
Dĺžka
3997 mm
Výška
1512 mm
Rázvor
2534 mm
364–380 km
Dojazd WLTP
52 kWh
Batéria
100 kW
Nabíjanie DC

Ohodnoťte toto autoPridať meranie

Alpine A290 je elektrický hatchback segmentu B, ktorý ponúka dva pohonné varianty s výkonom od 180 k do 220 k.

Alpine A290 je hatchback segmentu B vyrábaný od roku 2024. Vozidlo je vybavené batožinovým priestorom s objemom 326 l.

Model sa ponúka s dvoma výkonovými variantmi. Verzia GT má batériu s kapacitou 52 kWh, ponúka dojazd WLTP 380 km a výkon 180 k. Verzia GTS využíva batériu s kapacitou 52 kWh, ponúka dojazd WLTP 364 km a výkon 220 k. Obe varianty majú pohon predných kolies (FWD).

Pri oboch verziách trvá nabíjanie DC výkonom 100 kW od 15 % do 80 % 30 min. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá pri verzii GT 7,4 s a pri verzii GTS 6,4 s, maximálna rýchlosť dosahuje 160 km/h, respektíve 170 km/h.

Čím sa varianty líšia

GT380 Najlepšia hodnota
GTS364
GT180
GTS220 Najlepšia hodnota
0–100 km/h (s, menej=lepšie)
GT7,4
GTS6,4 Najlepšia hodnota
Max. rýchlosť (km/h)
GT160
GTS170 Najlepšia hodnota
Hmotnosť (kg, menej=lepšie)
GT1483
GTS1479 Najlepšia hodnota
Spoločné pre všetky varianty
Spoločné pre všetky varianty
PohonFWD
Batéria52 kWh
Nabíjanie DC100 kW
Nabíjanie AC11 kW
Nabíjanie 15–80%30 min
Batožinový priestor326 l

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.

Kam sa dostanete

  1. Bratislavaštart
  2. Banská Bystrica210 km
  3. Praha340 km
  4. Košice440 km
  5. Benátky630 km
  6. Split810 km

Dojazd WLTP 380 kmVariant s najkratším dojazdom 364 km

Najvzdialenejší cieľ v dojazde: Praha (340 km).

Dojazd podľa WLTP, teda v ideálnych podmienkach. V zime počítajte približne so 70 % dojazdu WLTP. Cestné vzdialenosti podľa OpenStreetMap.

Reálny dojazd vs WLTP

WLTP sa meria v laboratóriu. Tu sú merania vodičov — zo zimy, z diaľnice, z mesta.

Nikto zatiaľ nezadal skutočný dojazd tohto auta. Môžete byť prví.

Výrobca udáva 380 km. Koľko naozaj najazdíte?

Ročné obdobie
Typ jazdy

Merania sú anonymné — nezhromažďujeme žiadne osobné údaje a žiadne komentáre.

Hodnotenia používateľov

Zatiaľ žiadne hodnotenia — ohodnoťte toto auto ako prvý.

Ohodnoťte toto auto

Vaše hodnotenie

Hodnotenia sú anonymné. Nezbierame komentáre ani osobné údaje.

Kalkulačka nákladov na energiu

Vypočítajte, koľko stojí jazda týmto autom. Zadajte cenu energie a ročný nájazd.

Náklady na 100 km4,74
Mesačne59
Ročne711

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Porovnajte s rivalmi v triede

Podobné modely v tejto triede

Videorecenzie

Časté otázky

Aký dojazd má Alpine A290?

Alpine A290 má dojazd až 364–380 km v cykle WLTP.

Akú batériu má Alpine A290?

Kapacita batérie pri Alpine A290 je 52 kWh.

Aký výkon má Alpine A290?

Alpine A290 má výkon 180–220 k.

Ako rýchlo sa Alpine A290 nabíja?

Alpine A290 sa nabíja jednosmerným prúdom (DC) výkonom až 100 kW a nabitie z 15 na 80 % trvá približne 30 min.

Aký typ vozidla je Alpine A290?

Alpine A290 je Hatchback segmentu B s elektrickým pohonom.

Je Alpine A290 dostupný na Slovensku?

Alpine A290 sa aktuálne na Slovensku neponúka.

S ktorými autami porovnať Alpine A290?

Najbližší rivali v rovnakej triede sú Mini Cooper Electric, Nissan Micra, Opel Corsa Electric, Renault 5 E-Tech, Peugeot e-208, Volkswagen ID. Polo — porovnanie parametrov nájdete v EVAréne.

Zdroje údajov