Alpine A290 vs Nissan Micra

Remíza 3 ku 3

Najväčšie rozdiely: Výkon — Alpine A290 180 k, Nissan Micra 150 k · Dojazd WLTP — Alpine A290 380 km, Nissan Micra 416 km · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Nissan Micra 8 s.

Alpine A290

Alpine A290 je elektrický hatchback segmentu B, ktorý ponúka dva pohonné varianty s výkonom od 180 k do 220 k.

Nissan Micra

Nissan Micra (modelový rok 2026) je kompaktný hatchback triedy B s dvomi variantmi dojazdu a výkonu, ktorý ponúka pohon predných kolies.

Profil oproti trhu: Alpine A290 vs Nissan Micra

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Alpine A290 alebo Nissan Micra — kto vyhráva v čom

Remíza 3 ku 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmNissan Micra +36 km
    Alpine A290
    380
    Nissan Micra
    416
  • Batéria kWhBez rozdielu
    Alpine A290
    52
    Nissan Micra
    52
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmNissan Micra −1,1 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Nissan Micra
    14,7
  • Výkon kAlpine A290 +30 k
    Alpine A290
    180
    Nissan Micra
    150
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −0,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Nissan Micra
    8
  • Max. rýchlosť km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    Nissan Micra
    150
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Alpine A290
    100
    Nissan Micra
    100
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Alpine A290
    11
    Nissan Micra
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez rozdielu
    Alpine A290
    30
    Nissan Micra
    30
  • Hmotnosť ↓ kgNissan Micra −31 kg
    Alpine A290
    1483
    Nissan Micra
    1452
  • Batožinový priestor lBez rozdielu
    Alpine A290
    326
    Nissan Micra
    326

Pridať tretie auto

Technické údaje: Alpine A290 vs Nissan Micra

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Alpine A290 vs Nissan Micra
Kľúčové parametre Alpine A290
GT
Nissan Micra
52 kWh
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP380 km416 kmNissan +36 km
Batéria52 kWh52 kWhBez rozdielu
Spotreba ↓15,8 kWh/100 km14,7 kWh/100 kmNissan −1,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC100 kW100 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 15–80% ↓30 min30 minBez rozdielu
Dojazd na minútu nabíjania8,2 km/min9 km/minNissan +0,8 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon180 k150 kAlpine +30 k
0–100 km/h ↓7,4 s8 sAlpine −0,6 s
Max. rýchlosť160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1483 kg1452 kgNissan −31 kg
Batožinový priestor326 l326 lBez rozdielu
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka3997 mm3974 mmAlpine +23 mm
Šírka1823 mm1774 mmAlpine +49 mm
Výška1512 mm1499 mmAlpine +13 mm
Rázvor2534 mm2541 mmNissan +7 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Alpine A290

Náklady na 100 km4,74
Mesačne59
Ročne711

Nissan Micra

Náklady na 100 km4,41
Mesačne55
Ročne661

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Alpine A290

Nissan Micra

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Alpine A290 alebo Nissan Micra?

Nissan Micra jazdí ďalej: 416 km WLTP oproti 380 km u Alpine A290. Je to rozdiel 36 km.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Alpine A290 prijíma až 100 kW DC, Nissan Micra až 100 kW. Nabíjanie z 15 na 80 % trvá 30, respektíve 30 minút.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Nissan Micra spotrebúva menej elektriny: 14,7 kWh/100 km oproti 15,8 kWh/100 km v Alpine A290. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 165 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.