Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech vyhráva 5 : 2

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Peugeot e-208 309 l, Renault 5 E-Tech 326 l · Spotreba — Peugeot e-208 14,9 kWh/100 km, Renault 5 E-Tech 14,2 kWh/100 km · Výkon — Peugeot e-208 156 k, Renault 5 E-Tech 150 k.

Peugeot e-208

Peugeot e-208 je hatchback segmentu B v troch variantoch: dojazd WLTP od 361 do 433 km, výkon od 136 do 281 k.

Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech je elektrický hatchback segmentu B s pohonom FWD: výkon od 95 do 150 koní, dojazd až 430 km podľa štandardu WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) do 100 kW.

Profil oproti trhu: Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Peugeot e-208 alebo Renault 5 E-Tech — kto vyhráva v čom

Renault 5 E-Tech vyhráva 5 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmPeugeot e-208 +3 km
    Peugeot e-208
    433
    Renault 5 E-Tech
    430
  • Batéria kWhRenault 5 E-Tech +1 kWh
    Peugeot e-208
    51
    Renault 5 E-Tech
    52
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −0,7 kWh/100 km
    Peugeot e-208
    14,9
    Renault 5 E-Tech
    14,2
  • Výkon kPeugeot e-208 +6 k
    Peugeot e-208
    156
    Renault 5 E-Tech
    150
  • 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −0,3 s
    Peugeot e-208
    8,2
    Renault 5 E-Tech
    7,9
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    Peugeot e-208
    150
    Renault 5 E-Tech
    150
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Peugeot e-208
    100
    Renault 5 E-Tech
    100
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Peugeot e-208
    11
    Renault 5 E-Tech
    11
  • Hmotnosť ↓ kgRenault 5 E-Tech −6 kg
    Peugeot e-208
    1455
    Renault 5 E-Tech
    1449
  • Batožinový priestor lRenault 5 E-Tech +17 l
    Peugeot e-208
    309
    Renault 5 E-Tech
    326

Pridať tretie auto

Technické údaje: Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech
Kľúčové parametre Peugeot e-208
GT 156
Renault 5 E-Tech
Comfort Range 150
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP433 km430 kmPeugeot +3 km
Batéria51 kWh52 kWhRenault +1 kWh
Spotreba ↓14,9 kWh/100 km14,2 kWh/100 kmRenault −0,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC100 kW100 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠35 min 0–80%30 min 15–80%5 min
Dojazd na minútu nabíjania9,9 km/min9,3 km/minPeugeot +0,6 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon156 k150 kPeugeot +6 k
0–100 km/h ↓8,2 s7,9 sRenault −0,3 s
Max. rýchlosť150 km/h150 km/hBez rozdielu
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1455 kg1449 kgRenault −6 kg
Batožinový priestor309 l326 lRenault +17 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4055 mm3922 mmPeugeot +133 mm
Šírka1745 mm1774 mmRenault +29 mm
Výška1430 mm1498 mmRenault +68 mm
Rázvor2540 mm2540 mmBez rozdielu

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Peugeot e-208

Náklady na 100 km4,47
Mesačne56
Ročne671

Renault 5 E-Tech

Náklady na 100 km4,26
Mesačne53
Ročne639

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Peugeot e-208

Renault 5 E-Tech

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Prečo má Renault 5 E-Tech väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Peugeot e-208?

Renault 5 E-Tech má kapacitu 52 kWh a jazdí 430 km, zatiaľ čo Peugeot e-208 s batériou 51 kWh jazdí 433 km. Rozhoduje spotreba energie: 14,2 oproti 14,9 kWh/100 km.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Peugeot e-208 prijíma až 100 kW DC, Renault 5 E-Tech až 100 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Renault 5 E-Tech spotrebúva menej elektriny: 14,2 kWh/100 km oproti 14,9 kWh/100 km v Peugeot e-208. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 105 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.