Opel Corsa Electric vs Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech vyhráva 5 : 1

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Opel Corsa Electric 267 l, Renault 5 E-Tech 326 l · Výkon — Opel Corsa Electric 156 k, Renault 5 E-Tech 150 k · 0–100 km/h — Opel Corsa Electric 8,2 s, Renault 5 E-Tech 7,9 s.

Opel Corsa Electric

Opel Corsa Electric je elektrický hatchback triedy B s dojazdom podľa štandardu WLTP v rozmedzí 357 až 429 km a výkonom od 136 do 281 konských síl vo športovej verzii GSE.

Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech je elektrický hatchback segmentu B s pohonom FWD: výkon od 95 do 150 koní, dojazd až 430 km podľa štandardu WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) do 100 kW.

Profil oproti trhu: Opel Corsa Electric vs Renault 5 E-Tech

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Opel Corsa Electric alebo Renault 5 E-Tech — kto vyhráva v čom

Renault 5 E-Tech vyhráva 5 : 1

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmRenault 5 E-Tech +1 km
    Opel Corsa Electric
    429
    Renault 5 E-Tech
    430
  • Batéria kWhRenault 5 E-Tech +1 kWh
    Opel Corsa Electric
    51
    Renault 5 E-Tech
    52
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBez rozdielu
    Opel Corsa Electric
    14,2
    Renault 5 E-Tech
    14,2
  • Výkon kOpel Corsa Electric +6 k
    Opel Corsa Electric
    156
    Renault 5 E-Tech
    150
  • 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −0,3 s
    Opel Corsa Electric
    8,2
    Renault 5 E-Tech
    7,9
  • Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
    Opel Corsa Electric
    150
    Renault 5 E-Tech
    150
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Opel Corsa Electric
    100
    Renault 5 E-Tech
    100
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Opel Corsa Electric
    11
    Renault 5 E-Tech
    11
  • Hmotnosť ↓ kgRenault 5 E-Tech −20 kg
    Opel Corsa Electric
    1469
    Renault 5 E-Tech
    1449
  • Batožinový priestor lRenault 5 E-Tech +59 l
    Opel Corsa Electric
    267
    Renault 5 E-Tech
    326

Pridať tretie auto

Technické údaje: Opel Corsa Electric vs Renault 5 E-Tech

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Opel Corsa Electric vs Renault 5 E-Tech
Kľúčové parametre Opel Corsa Electric
156
Renault 5 E-Tech
Comfort Range 150
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP429 km430 kmRenault +1 km
Batéria51 kWh52 kWhRenault +1 kWh
Spotreba ↓14,2 kWh/100 km14,2 kWh/100 kmBez rozdielu
Nabíjanie
Nabíjanie DC100 kW100 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠30 min 20–80%30 min 15–80%Bez rozdielu
Dojazd na minútu nabíjania8,6 km/min9,3 km/minRenault +0,7 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon156 k150 kOpel +6 k
0–100 km/h ↓8,2 s7,9 sRenault −0,3 s
Max. rýchlosť150 km/h150 km/hBez rozdielu
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1469 kg1449 kgRenault −20 kg
Batožinový priestor267 l326 lRenault +59 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4060 mm3922 mmOpel +138 mm
Šírka1765 mm1774 mmRenault +9 mm
Výška1435 mm1498 mmRenault +63 mm
Rázvor2540 mm2540 mmBez rozdielu

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Opel Corsa Electric

Náklady na 100 km4,26
Mesačne53
Ročne639

Renault 5 E-Tech

Náklady na 100 km4,26
Mesačne53
Ročne639

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Opel Corsa Electric

Renault 5 E-Tech

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Renault 5 E-Tech ponúka viac: 326 l oproti 267 l v Opel Corsa Electric. Rozdiel je 59 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Opel Corsa Electric prijíma až 100 kW DC, Renault 5 E-Tech až 100 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.