Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Alpine A290 vyhráva 7 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Alpine A290 11 kW, Lancia Ypsilon 7,4 kW · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Lancia Ypsilon 9 s · Výkon — Alpine A290 180 k, Lancia Ypsilon 156 k.

Alpine A290

Alpine A290 je elektrický hatchback segmentu B, ktorý ponúka dva pohonné varianty s výkonom od 180 k do 220 k.

Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon je mestský hatchback triedy B, ktorý sa ponúka v dvoch verziách s elektrickým pohonom, pričom sa líšia výkonom a jazdnými vlastnosťami.

Profil oproti trhu: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Alpine A290 alebo Lancia Ypsilon — kto vyhráva v čom

Alpine A290 vyhráva 7 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLancia Ypsilon +45 km
    Alpine A290
    380
    Lancia Ypsilon
    425
  • Batéria kWhAlpine A290 +1 kWh
    Alpine A290
    52
    Lancia Ypsilon
    51
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Ypsilon −1,4 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Lancia Ypsilon
    14,4
  • Výkon kAlpine A290 +24 k
    Alpine A290
    180
    Lancia Ypsilon
    156
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −1,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Lancia Ypsilon
    9
  • Max. rýchlosť km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    Lancia Ypsilon
    150
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Alpine A290
    100
    Lancia Ypsilon
    100
  • Nabíjanie AC kWAlpine A290 +3,6 kW
    Alpine A290
    11
    Lancia Ypsilon
    7,4
  • Hmotnosť ↓ kgAlpine A290 −78 kg
    Alpine A290
    1483
    Lancia Ypsilon
    1561
  • Batožinový priestor lAlpine A290 +17 l
    Alpine A290
    326
    Lancia Ypsilon
    309

Pridať tretie auto

Technické údaje: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon
Kľúčové parametre Alpine A290
GT
Lancia Ypsilon
Electric
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP380 km425 kmLancia +45 km
Batéria52 kWh51 kWhAlpine +1 kWh
Spotreba ↓15,8 kWh/100 km14,4 kWh/100 kmLancia −1,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC100 kW100 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW7,4 kWAlpine +3,6 kW
Nabíjanie ⚠30 min 15–80%28 min 10–80%2 min
Dojazd na minútu nabíjania8,2 km/min10,6 km/minLancia +2,4 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon180 k156 kAlpine +24 k
0–100 km/h ↓7,4 s9 sAlpine −1,6 s
Max. rýchlosť160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1483 kg1561 kgAlpine −78 kg
Batožinový priestor326 l309 lAlpine +17 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Alpine
Dĺžka3997 mm4080 mmLancia +83 mm
Šírka1823 mm1768 mmAlpine +55 mm
Výška1512 mm1440 mmAlpine +72 mm
Rázvor2534 mm2545 mmLancia +11 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Alpine A290

Náklady na 100 km4,74
Mesačne59
Ročne711

Lancia Ypsilon

Náklady na 100 km4,32
Mesačne54
Ročne648

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Alpine A290

Lancia Ypsilon

Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Alpine A290 alebo Lancia Ypsilon?

Lancia Ypsilon jazdí ďalej: 425 km WLTP oproti 380 km u Alpine A290. Je to rozdiel 45 km.

Prečo má Alpine A290 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Lancia Ypsilon?

Alpine A290 má kapacitu 52 kWh a jazdí 380 km, zatiaľ čo Lancia Ypsilon s batériou 51 kWh jazdí 425 km. Rozhoduje spotreba energie: 15,8 oproti 14,4 kWh/100 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Alpine A290 — jeho batéria s kapacitou 52 kWh potom funguje ako zdroj energie. Lancia Ypsilon s 51 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Alpine A290 prijíma až 100 kW DC, Lancia Ypsilon až 100 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.