Lancia Ypsilon vs Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech vyhráva 7 : 1
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Lancia Ypsilon 7,4 kW, Renault 5 E-Tech 11 kW · 0–100 km/h — Lancia Ypsilon 9 s, Renault 5 E-Tech 7,9 s · Hmotnosť — Lancia Ypsilon 1561 kg, Renault 5 E-Tech 1449 kg.
Lancia Ypsilon
Lancia Ypsilon je mestský hatchback triedy B, ktorý sa ponúka v dvoch verziách s elektrickým pohonom, pričom sa líšia výkonom a jazdnými vlastnosťami.
Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech je elektrický hatchback segmentu B s pohonom FWD: výkon od 95 do 150 koní, dojazd až 430 km podľa štandardu WLTP a možnosť rýchleho nabíjania (DC) do 100 kW.
Profil oproti trhu: Lancia Ypsilon vs Renault 5 E-Tech
Lancia YpsilonElectric
Renault 5 E-TechComfort Range 150
Lancia Ypsilon alebo Renault 5 E-Tech — kto vyhráva v čom
Renault 5 E-Tech vyhráva 7 : 1
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmRenault 5 E-Tech +5 km
- Batéria kWhRenault 5 E-Tech +1 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −0,2 kWh/100 km
- Výkon kLancia Ypsilon +6 k
- 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −1,1 s
- Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
- Nabíjanie DC kWBez rozdielu
- Nabíjanie AC kWRenault 5 E-Tech +3,6 kW
- Hmotnosť ↓ kgRenault 5 E-Tech −112 kg
- Batožinový priestor lRenault 5 E-Tech +17 l
Technické údaje: Lancia Ypsilon vs Renault 5 E-Tech
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Lancia YpsilonElectric | Renault 5 E-TechComfort Range 150 | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 425 km | 430 km | Renault +5 km |
| Batéria | 51 kWh | 52 kWh | Renault +1 kWh |
| Spotreba ↓ | 14,4 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Renault −0,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 100 kW | 100 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie AC | 7,4 kW | 11 kW | Renault +3,6 kW |
| Nabíjanie ⚠ | 28 min 10–80% | 30 min 15–80% | 2 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 10,6 km/min | 9,3 km/min | Lancia +1,3 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 156 k | 150 k | Lancia +6 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9 s | 7,9 s | Renault −1,1 s |
| Max. rýchlosť | 150 km/h | 150 km/h | Bez rozdielu |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1561 kg | 1449 kg | Renault −112 kg |
| Batožinový priestor | 309 l | 326 l | Renault +17 l |
| V2L (externé napájanie) | Nie | Áno | len Renault |
| Dĺžka | 4080 mm | 3922 mm | Lancia +158 mm |
| Šírka | 1768 mm | 1774 mm | Renault +6 mm |
| Výška | 1440 mm | 1498 mm | Renault +58 mm |
| Rázvor | 2545 mm | 2540 mm | Lancia +5 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Lancia Ypsilon
Renault 5 E-Tech
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Ypsilon
Renault 5 E-Tech
Ďalšie porovnania v tejto triede: Hatchback, segment B
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Renault 5 E-Tech — jeho batéria s kapacitou 52 kWh potom funguje ako zdroj energie. Lancia Ypsilon s 51 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Lancia Ypsilon prijíma až 100 kW DC, Renault 5 E-Tech až 100 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.


