Alfa Romeo Junior vs Ford Puma Gen-E

Ford Puma Gen-E vyhráva 6 : 2

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Alfa Romeo Junior 400 l, Ford Puma Gen-E 523 l · Spotreba — Alfa Romeo Junior 15 kWh/100 km, Ford Puma Gen-E 13 kWh/100 km · 0–100 km/h — Alfa Romeo Junior 9 s, Ford Puma Gen-E 8 s.

Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo Junior je kompaktné elektrické SUV, ktoré ponúka dva varianty výkonu, s dojazdom až 410 kilometrov a maximálnym výkonom 280 koní.

Ford Puma Gen-E

Ford Puma Gen-E je elektrický crossover zo segmentu B, ktorý ponúka dojazd až 419 kilometrov a akceleráciu z 0 na 100 km/h za 8 sekúnd.

Profil oproti trhu: Alfa Romeo Junior vs Ford Puma Gen-E

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Alfa Romeo Junior alebo Ford Puma Gen-E — kto vyhráva v čom

Ford Puma Gen-E vyhráva 6 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmFord Puma Gen-E +9 km
    Alfa Romeo Junior
    410
    Ford Puma Gen-E
    419
  • Batéria kWhAlfa Romeo Junior +4,2 kWh
    Alfa Romeo Junior
    51
    Ford Puma Gen-E
    46,8
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmFord Puma Gen-E −2 kWh/100 km
    Alfa Romeo Junior
    15
    Ford Puma Gen-E
    13
  • Výkon kFord Puma Gen-E +12 k
    Alfa Romeo Junior
    156
    Ford Puma Gen-E
    168
  • 0–100 km/h ↓ sFord Puma Gen-E −1 s
    Alfa Romeo Junior
    9
    Ford Puma Gen-E
    8
  • Max. rýchlosť km/hFord Puma Gen-E +10 km/h
    Alfa Romeo Junior
    150
    Ford Puma Gen-E
    160
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Alfa Romeo Junior
    100
    Ford Puma Gen-E
    100
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Alfa Romeo Junior
    11
    Ford Puma Gen-E
    11
  • Hmotnosť ↓ kgAlfa Romeo Junior −18 kg
    Alfa Romeo Junior
    1470
    Ford Puma Gen-E
    1488
  • Batožinový priestor lFord Puma Gen-E +123 l
    Alfa Romeo Junior
    400
    Ford Puma Gen-E
    523

Pridať tretie auto

Technické údaje: Alfa Romeo Junior vs Ford Puma Gen-E

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Alfa Romeo Junior vs Ford Puma Gen-E
Kľúčové parametre Alfa Romeo Junior
Elettrica
Ford Puma Gen-E
Electric
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP410 km419 kmFord +9 km
Batéria51 kWh46,8 kWhAlfa Romeo +4,2 kWh
Spotreba ↓15 kWh/100 km13 kWh/100 kmFord −2 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC100 kW100 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠27 min 20–80%26 min 10–80%1 min
Dojazd na minútu nabíjania9,1 km/min11,3 km/minFord +2,2 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon156 k168 kFord +12 k
0–100 km/h ↓9 s8 sFord −1 s
Max. rýchlosť150 km/h160 km/hFord +10 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1470 kg1488 kgAlfa Romeo −18 kg
Batožinový priestor400 l523 lFord +123 l
Dĺžka4170 mm4214 mmFord +44 mm
Šírka1780 mm1805 mmFord +25 mm
Výška1500 mm1555 mmFord +55 mm
Rázvor2557 mm2588 mmFord +31 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Alfa Romeo Junior

Náklady na 100 km4,5
Mesačne56
Ročne675

Ford Puma Gen-E

Náklady na 100 km3,9
Mesačne49
Ročne585

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Alfa Romeo Junior

Ford Puma Gen-E

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Alfa Romeo Junior alebo Ford Puma Gen-E?

Ford Puma Gen-E jazdí ďalej: 419 km WLTP oproti 410 km u Alfa Romeo Junior. Je to rozdiel 9 km.

Prečo má Alfa Romeo Junior väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Ford Puma Gen-E?

Alfa Romeo Junior má kapacitu 51 kWh a jazdí 410 km, zatiaľ čo Ford Puma Gen-E s batériou 46,8 kWh jazdí 419 km. Rozhoduje spotreba energie: 15 oproti 13 kWh/100 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Ford Puma Gen-E ponúka viac: 523 l oproti 400 l v Alfa Romeo Junior. Rozdiel je 123 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Alfa Romeo Junior prijíma až 100 kW DC, Ford Puma Gen-E až 100 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.