BMW iX5 vs Xpeng G9

BMW iX5 conduce 7 la 4

Cele mai mari diferențe: Încărcare AC — BMW iX5 22 kW, Xpeng G9 11 kW · Încărcare 10–80% — BMW iX5 23 min, Xpeng G9 12 min · Putere — BMW iX5 578 CP, Xpeng G9 351 CP.

BMW iX5

BMW iX5 este un SUV electric din segmentul E, cu tracțiune integrală (AWD): are o putere de 578 cai putere, o autonomie de până la 845 km conform standardului WLTP și suportă încărcare rapidă DC de până la 460 kW.

Xpeng G9

Un SUV electric din segmentul E, care oferă trei variante de propulsie, dintre care cea mai puternică atinge o viteză de 100 km/h în 4,2 secunde.

Profil față de piață: BMW iX5 vs Xpeng G9

Autonomie WLTPBateriePutereÎncărcare DC0–100 km/h

BMW iX5 sau Xpeng G9 — cine câștigă unde

BMW iX5 conduce 7 la 4

Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.

  • Autonomie WLTP kmBMW iX5 +260 km
    BMW iX5
    845
    Xpeng G9
    585
  • Baterie kWhBMW iX5 +48,8 kWh
    BMW iX5
    141
    Xpeng G9
    92,2
  • Consum ↓ kWh/100 kmXpeng G9 −1,5 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Xpeng G9
    18,6
  • Putere CPBMW iX5 +227 CP
    BMW iX5
    578
    Xpeng G9
    351
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX5 −1,8 s
    BMW iX5
    4,6
    Xpeng G9
    6,4
  • Viteză maximă km/hBMW iX5 +10 km/h
    BMW iX5
    210
    Xpeng G9
    200
  • Încărcare DC kWBMW iX5 +15 kW
    BMW iX5
    460
    Xpeng G9
    445
  • Încărcare AC kWBMW iX5 +11 kW
    BMW iX5
    22
    Xpeng G9
    11
  • Încărcare ↓ minXpeng G9 −11 min
    BMW iX5
    23
    Xpeng G9
    12
  • Greutate ↓ kgXpeng G9 −535 kg
    BMW iX5
    2825
    Xpeng G9
    2290
  • Portbagaj lXpeng G9 +5 l
    BMW iX5
    655
    Xpeng G9
    660

Adaugă a treia mașină

Date tehnice: BMW iX5 vs Xpeng G9

Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date

Date tehnice: BMW iX5 vs Xpeng G9
Parametri-cheie BMW iX5
60 xDrive
Xpeng G9
RWD Long Range
Diferență
Autonomie și energie
Autonomie WLTP845 km585 kmBMW +260 km
Baterie141 kWh92,2 kWhBMW +48,8 kWh
Consum ↓20,1 kWh/100 km18,6 kWh/100 kmXpeng −1,5 kWh/100 km
Încărcare
Încărcare DC460 kW445 kWBMW +15 kW
Încărcare AC22 kW11 kWBMW +11 kW
Încărcare 10–80% ↓23 min12 minXpeng −11 min
Autonomie pe minut de încărcare25,7 km/min34,1 km/minXpeng +8,4 km/min
Tensiune800 V800 VFără diferență
Performanță și tracțiune
Putere578 CP351 CPBMW +227 CP
0–100 km/h ↓4,6 s6,4 sBMW −1,8 s
Viteză maximă210 km/h200 km/hBMW +10 km/h
TracțiuneAWDRWDalt tip
Aspecte practice
Greutate ↓2825 kg2290 kgXpeng −535 kg
Portbagaj655 l660 lXpeng +5 l
V2L (alimentare externă)NuDadoar Xpeng
Lungime4994 mm4891 mmBMW +103 mm
Lățime2000 mm1937 mmBMW +63 mm
Înălțime1748 mm1680 mmBMW +68 mm
Ampatament3035 mm2998 mmBMW +37 mm

Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.

Calculator al costului energiei

BMW iX5

Cost la 100 km6,03
Lunar75
Anual905

Xpeng G9

Cost la 100 km5,58
Lunar70
Anual837

Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.

Recenzii video pentru ambele modele

BMW iX5

Xpeng G9

Alte comparații în această clasă: SUV, segmentul E

Întrebări frecvente despre această comparație

Care are autonomia mai mare — BMW iX5 sau Xpeng G9?

BMW iX5 merge mai departe: 845 km WLTP față de cei 585 km ai modelului Xpeng G9. Aceasta este o diferență de 260 km.

Cum diferă tracțiunea la BMW iX5 și Xpeng G9?

BMW iX5 are AWD și 578 CP. Xpeng G9 are RWD și 351 CP.

Care poate alimenta aparate de la o priză (V2L)?

Doar Xpeng G9 — bateria sa de 92,2 kWh funcționează atunci ca sursă de energie. BMW iX5, cu 141 kWh, nu oferă această opțiune.

Care este mai puternic — BMW iX5 sau Xpeng G9?

BMW iX5 este mai puternic: 578 CP față de cei 351 CP ai modelului Xpeng G9. Diferența este de 227 CP.

Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă

Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.