BMW iX5 vs Cadillac Vistiq

BMW iX5 conduce 7 la 2

Cele mai mari diferențe: Încărcare DC — BMW iX5 460 kW, Cadillac Vistiq 190 kW · Portbagaj — BMW iX5 655 l, Cadillac Vistiq 297 l · Încărcare AC — BMW iX5 22 kW, Cadillac Vistiq 11 kW.

BMW iX5

BMW iX5 este un SUV electric din segmentul E, cu tracțiune integrală (AWD): are o putere de 578 cai putere, o autonomie de până la 845 km conform standardului WLTP și suportă încărcare rapidă DC de până la 460 kW.

Cadillac Vistiq

Cadillac Vistiq este un SUV electric de clasa E cu tracțiune integrală (AWD), care oferă o autonomie de 460 km în ciclul WLTP și accelerează până la 100 km/h în 3,9 secunde.

Profil față de piață: BMW iX5 vs Cadillac Vistiq

Autonomie WLTPBateriePutereÎncărcare DC0–100 km/h

BMW iX5 sau Cadillac Vistiq — cine câștigă unde

BMW iX5 conduce 7 la 2

Rezultatul nu include metricile pentru care lipsesc datele de o parte.

Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.

  • Autonomie WLTP kmBMW iX5 +385 km
    BMW iX5
    845
    Cadillac Vistiq
    460
  • Baterie kWhBMW iX5 +39 kWh
    BMW iX5
    141
    Cadillac Vistiq
    102
  • Consum ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −1,7 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Cadillac Vistiq
    21,8
  • Putere CPCadillac Vistiq +46 CP
    BMW iX5
    578
    Cadillac Vistiq
    624
  • 0–100 km/h ↓ sCadillac Vistiq −0,7 s
    BMW iX5
    4,6
    Cadillac Vistiq
    3,9
  • Viteză maximă km/hFără diferență
    BMW iX5
    210
    Cadillac Vistiq
    210
  • Încărcare DC kWBMW iX5 +270 kW
    BMW iX5
    460
    Cadillac Vistiq
    190
  • Încărcare AC kWBMW iX5 +11 kW
    BMW iX5
    22
    Cadillac Vistiq
    11
  • Încărcare ↓ minFără date
    BMW iX5
    23
    Cadillac Vistiq
    —
  • Greutate ↓ kgBMW iX5 −74 kg
    BMW iX5
    2825
    Cadillac Vistiq
    2899
  • Portbagaj lBMW iX5 +358 l
    BMW iX5
    655
    Cadillac Vistiq
    297

Adaugă a treia mașină

Date tehnice: BMW iX5 vs Cadillac Vistiq

Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date

Date tehnice: BMW iX5 vs Cadillac Vistiq
Parametri-cheie BMW iX5
60 xDrive
Cadillac Vistiq
AWD
Diferență
Autonomie și energie
Autonomie WLTP845 km460 kmBMW +385 km
Baterie141 kWh102 kWhBMW +39 kWh
Consum ↓20,1 kWh/100 km21,8 kWh/100 kmBMW −1,7 kWh/100 km
Încărcare
Încărcare DC460 kW190 kWBMW +270 kW
Încărcare AC22 kW11 kWBMW +11 kW
Încărcare 10–80% ↓23 min——
Autonomie pe minut de încărcare25,7 km/min——
Tensiune800 V400 VBMW +400 V
Performanță și tracțiune
Putere578 CP624 CPCadillac +46 CP
0–100 km/h ↓4,6 s3,9 sCadillac −0,7 s
Viteză maximă210 km/h210 km/hFără diferență
TracțiuneAWDAWD—
Aspecte practice
Greutate ↓2825 kg2899 kgBMW −74 kg
Portbagaj655 l297 lBMW +358 l
V2L (alimentare externă)NuDadoar Cadillac
Lungime4994 mm5216 mmCadillac +222 mm
Lățime2000 mm2026 mmCadillac +26 mm
Înălțime1748 mm1787 mmCadillac +39 mm
Ampatament3035 mm——

Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.

Calculator al costului energiei

BMW iX5

Cost la 100 km6,03
Lunar75
Anual905

Cadillac Vistiq

Cost la 100 km6,54
Lunar82
Anual981

Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.

Recenzii video pentru ambele modele

BMW iX5

Cadillac Vistiq

Alte comparații în această clasă: SUV, segmentul E

Întrebări frecvente despre această comparație

Care are autonomia mai mare — BMW iX5 sau Cadillac Vistiq?

BMW iX5 merge mai departe: 845 km WLTP față de cei 460 km ai modelului Cadillac Vistiq. Aceasta este o diferență de 385 km.

Care poate alimenta aparate de la o priză (V2L)?

Doar Cadillac Vistiq — bateria sa de 102 kWh funcționează atunci ca sursă de energie. BMW iX5, cu 141 kWh, nu oferă această opțiune.

Care are portbagajul mai mare?

BMW iX5 are capacitate mai mare: 655 l față de 297 l în Cadillac Vistiq. Diferența este de 358 l.

Care se încarcă mai repede?

BMW iX5 acceptă până la 460 kW DC, Cadillac Vistiq până la 190 kW.

Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă

Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.