Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L

Xpeng G9L conduce 6 la 3

Cele mai mari diferențe: Portbagaj — Cadillac Vistiq 297 l, Xpeng G9L 935 l · Încărcare DC — Cadillac Vistiq 190 kW, Xpeng G9L 540 kW · 0–100 km/h — Cadillac Vistiq 3,9 s, Xpeng G9L 7 s.

Cadillac Vistiq

Cadillac Vistiq este un SUV electric de clasa E cu tracțiune integrală (AWD), care oferă o autonomie de 460 km în ciclul WLTP și accelerează până la 100 km/h în 3,9 secunde.

Xpeng G9L

Xpeng G9L este un SUV cu șapte locuri din segmentul E: baterie de 110 kWh, autonomie WLTP de până la 591 km și încărcare DC de 540 kW.

Profil față de piață: Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L

Autonomie WLTPBateriePutereÎncărcare DC0–100 km/h

Cadillac Vistiq sau Xpeng G9L — cine câștigă unde

Xpeng G9L conduce 6 la 3

Rezultatul nu include metricile pentru care lipsesc datele de o parte.

Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.

  • Autonomie WLTP kmXpeng G9L +131 km
    Cadillac Vistiq
    460
    Xpeng G9L
    591
  • Baterie kWhXpeng G9L +8 kWh
    Cadillac Vistiq
    102
    Xpeng G9L
    110
  • Consum ↓ kWh/100 kmXpeng G9L −0,7 kWh/100 km
    Cadillac Vistiq
    21,8
    Xpeng G9L
    21,1
  • Putere CPCadillac Vistiq +257 CP
    Cadillac Vistiq
    624
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sCadillac Vistiq −3,1 s
    Cadillac Vistiq
    3,9
    Xpeng G9L
    7
  • Viteză maximă km/hCadillac Vistiq +10 km/h
    Cadillac Vistiq
    210
    Xpeng G9L
    200
  • Încărcare DC kWXpeng G9L +350 kW
    Cadillac Vistiq
    190
    Xpeng G9L
    540
  • Încărcare AC kWFără diferență
    Cadillac Vistiq
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Încărcare ↓ minFără date
    Cadillac Vistiq
    —
    Xpeng G9L
    12
  • Greutate ↓ kgXpeng G9L −199 kg
    Cadillac Vistiq
    2899
    Xpeng G9L
    2700
  • Portbagaj lXpeng G9L +638 l
    Cadillac Vistiq
    297
    Xpeng G9L
    935

Adaugă a treia mașină

Date tehnice: Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L

Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date

Date tehnice: Cadillac Vistiq vs Xpeng G9L
Parametri-cheie Cadillac Vistiq
AWD
Xpeng G9L
RWD Long Range
Diferență
Autonomie și energie
Autonomie WLTP460 km591 kmXpeng +131 km
Baterie102 kWh110 kWhXpeng +8 kWh
Consum ↓21,8 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmXpeng −0,7 kWh/100 km
Încărcare
Încărcare DC190 kW540 kWXpeng +350 kW
Încărcare AC11 kW11 kWFără diferență
Încărcare 10–80% ↓—12 min—
Autonomie pe minut de încărcare—34,5 km/min—
Tensiune400 V800 VXpeng +400 V
Performanță și tracțiune
Putere624 CP367 CPCadillac +257 CP
0–100 km/h ↓3,9 s7 sCadillac −3,1 s
Viteză maximă210 km/h200 km/hCadillac +10 km/h
TracțiuneAWDRWDalt tip
Aspecte practice
Greutate ↓2899 kg2700 kgXpeng −199 kg
Portbagaj297 l935 lXpeng +638 l
V2L (alimentare externă)DaDa—
Lungime5216 mm5120 mmCadillac +96 mm
Lățime2026 mm1999 mmCadillac +27 mm
Înălțime1787 mm1788 mmXpeng +1 mm
Ampatament—3100 mm—

Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.

Calculator al costului energiei

Cadillac Vistiq

Cost la 100 km6,54
Lunar82
Anual981

Xpeng G9L

Cost la 100 km6,33
Lunar79
Anual950

Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.

Recenzii video pentru ambele modele

Cadillac Vistiq

Xpeng G9L

Alte comparații în această clasă: SUV, segmentul E

Întrebări frecvente despre această comparație

Care are autonomia mai mare — Cadillac Vistiq sau Xpeng G9L?

Xpeng G9L merge mai departe: 591 km WLTP față de cei 460 km ai modelului Cadillac Vistiq. Aceasta este o diferență de 131 km.

Cum diferă tracțiunea la Cadillac Vistiq și Xpeng G9L?

Cadillac Vistiq are AWD și 624 CP. Xpeng G9L are RWD și 367 CP.

Care este mai puternic — Cadillac Vistiq sau Xpeng G9L?

Cadillac Vistiq este mai puternic: 624 CP față de cei 367 CP ai modelului Xpeng G9L. Diferența este de 257 CP.

Care are portbagajul mai mare?

Xpeng G9L are capacitate mai mare: 935 l față de 297 l în Cadillac Vistiq. Diferența este de 638 l.

Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă

Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.