Audi Q4 Sportback e-tron vs Xpeng L03
Audi Q4 Sportback e-tron conduce 5 la 1
Cele mai mari diferențe: Portbagaj — Audi Q4 Sportback e-tron 527 l, Xpeng L03 367 l · Încărcare DC — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, Xpeng L03 236 kW · Consum — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Xpeng L03 16 kWh/100 km.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron este un SUV coupé din segmentul C, în anul model 2027 în patru variante: autonomie WLTP între 451 și 576 km, putere între 204 și 340 CP.
Xpeng L03
Xpeng L03 este un SUV din segmentul C, în anul model 2026 în trei variante: autonomie WLTP între 440 și 520 km, putere între 222 și 431 CP.
Profil față de piață: Audi Q4 Sportback e-tron vs Xpeng L03
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Xpeng L03Long Range RWD
Audi Q4 Sportback e-tron sau Xpeng L03 — cine câștigă unde
Audi Q4 Sportback e-tron conduce 5 la 1
Rezultatul nu include metricile pentru care lipsesc datele de o parte.
Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.
- Autonomie WLTP kmAudi Q4 Sportback e-tron +56 km
- Baterie kWhAudi Q4 Sportback e-tron +5,8 kWh
- Consum ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −2,6 kWh/100 km
- Putere CPAudi Q4 Sportback e-tron +37 CP
- 0–100 km/h ↓ sFără diferență
- Viteză maximă km/hFără diferență
- Încărcare DC kWXpeng L03 +71 kW
- Încărcare AC kWFără diferență
- Încărcare ↓ minFără date
- Greutate ↓ kgFără date
- Portbagaj lAudi Q4 Sportback e-tron +160 l
Date tehnice: Audi Q4 Sportback e-tron vs Xpeng L03
Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date
| Parametri-cheie | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Xpeng L03Long Range RWD | Diferență |
|---|---|---|---|
| Autonomie și energie | |||
| Autonomie WLTP | 576 km | 520 km | Audi +56 km |
| Baterie | 77 kWh | 71,2 kWh | Audi +5,8 kWh |
| Consum ↓ | 13,4 kWh/100 km | 16 kWh/100 km | Audi −2,6 kWh/100 km |
| Încărcare | |||
| Încărcare DC | 165 kW | 236 kW | Xpeng +71 kW |
| Încărcare AC | 11 kW | 11 kW | Fără diferență |
| Încărcare 10–80% ↓ | — | 20 min | — |
| Autonomie pe minut de încărcare | — | 18,2 km/min | — |
| Tensiune | — | 400 V | — |
| Performanță și tracțiune | |||
| Putere | 286 CP | 249 CP | Audi +37 CP |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 6,6 s | Fără diferență |
| Viteză maximă | 180 km/h | 180 km/h | Fără diferență |
| Tracțiune | RWD | RWD | — |
| Aspecte practice | |||
| Greutate ↓ | — | 1940 kg | — |
| Portbagaj | 527 l | 367 l | Audi +160 l |
| V2L (alimentare externă) | Nu | Da | doar Xpeng |
| Lungime | — | 4650 mm | — |
| Lățime | — | 1920 mm | — |
| Înălțime | — | 1600 mm | — |
| Ampatament | — | 2850 mm | — |
Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.
Calculator al costului energiei
Audi Q4 Sportback e-tron
Xpeng L03
Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.
Recenzii video pentru ambele modele
Audi Q4 Sportback e-tron
Alte comparații în această clasă: SUV, segmentul C
Întrebări frecvente despre această comparație
Care are autonomia mai mare — Audi Q4 Sportback e-tron sau Xpeng L03?
Audi Q4 Sportback e-tron merge mai departe: 576 km WLTP față de cei 520 km ai modelului Xpeng L03. Aceasta este o diferență de 56 km.
Care poate alimenta aparate de la o priză (V2L)?
Doar Xpeng L03 — bateria sa de 71,2 kWh funcționează atunci ca sursă de energie. Audi Q4 Sportback e-tron, cu 77 kWh, nu oferă această opțiune.
Care are portbagajul mai mare?
Audi Q4 Sportback e-tron are capacitate mai mare: 527 l față de 367 l în Xpeng L03. Diferența este de 160 l.
Care se încarcă mai repede?
Audi Q4 Sportback e-tron acceptă până la 165 kW DC, Xpeng L03 până la 236 kW.
Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă
Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.




