Audi Q4 Sportback e-tron vs Toyota C-HR+
Audi Q4 Sportback e-tron conduce 6 la 1
Cele mai mari diferențe: Putere — Audi Q4 Sportback e-tron 286 CP, Toyota C-HR+ 224 CP · Portbagaj — Audi Q4 Sportback e-tron 527 l, Toyota C-HR+ 416 l · Viteză maximă — Audi Q4 Sportback e-tron 180 km/h, Toyota C-HR+ 160 km/h.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron este un SUV coupé din segmentul C, în anul model 2027 în patru variante: autonomie WLTP între 451 și 576 km, putere între 204 și 340 CP.
Toyota C-HR+
Toyota C-HR+ este un crossover din segmentul C în trei variante: autonomie WLTP între 458 și 606 km, putere între 167 și 343 CP.
Profil față de piață: Audi Q4 Sportback e-tron vs Toyota C-HR+
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Toyota C-HR+77 kWh
Audi Q4 Sportback e-tron sau Toyota C-HR+ — cine câștigă unde
Audi Q4 Sportback e-tron conduce 6 la 1
Rezultatul nu include metricile pentru care lipsesc datele de o parte.
Dă clic pe o felie pentru a vedea doar acele valori. Bara arată unde se situează mașina în întregul catalog.
- Autonomie WLTP kmToyota C-HR+ +30 km
- Baterie kWhAudi Q4 Sportback e-tron +5 kWh
- Consum ↓ kWh/100 kmFără diferență
- Putere CPAudi Q4 Sportback e-tron +62 CP
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −0,8 s
- Viteză maximă km/hAudi Q4 Sportback e-tron +20 km/h
- Încărcare DC kWAudi Q4 Sportback e-tron +15 kW
- Încărcare AC kWFără diferență
- Încărcare ↓ minFără date
- Greutate ↓ kgFără date
- Portbagaj lAudi Q4 Sportback e-tron +111 l
Date tehnice: Audi Q4 Sportback e-tron vs Toyota C-HR+
Îngroșat și subliniat = valoare mai bună · ↓ = mai puțin înseamnă mai bine · — = fără date
| Parametri-cheie | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Toyota C-HR+77 kWh | Diferență |
|---|---|---|---|
| Autonomie și energie | |||
| Autonomie WLTP | 576 km | 606 km | Toyota +30 km |
| Baterie | 77 kWh | 72 kWh | Audi +5 kWh |
| Consum ↓ | 13,4 kWh/100 km | 13,4 kWh/100 km | Fără diferență |
| Încărcare | |||
| Încărcare DC | 165 kW | 150 kW | Audi +15 kW |
| Încărcare AC | 11 kW | 11 kW | Fără diferență |
| Încărcare 10–80% ↓ | — | 28 min | — |
| Autonomie pe minut de încărcare | — | 15,2 km/min | — |
| Tensiune | — | 400 V | — |
| Performanță și tracțiune | |||
| Putere | 286 CP | 224 CP | Audi +62 CP |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 7,4 s | Audi −0,8 s |
| Viteză maximă | 180 km/h | 160 km/h | Audi +20 km/h |
| Tracțiune | RWD | FWD | alt tip |
| Aspecte practice | |||
| Greutate ↓ | — | 1890 kg | — |
| Portbagaj | 527 l | 416 l | Audi +111 l |
| V2L (alimentare externă) | Nu | Da | doar Toyota |
| Lungime | — | 4520 mm | — |
| Lățime | — | 1870 mm | — |
| Înălțime | — | 1595 mm | — |
| Ampatament | — | 2750 mm | — |
Valoarea mai bună din fiecare rând este îngroșată și subliniată cu culoarea mașinii. Metricile marcate cu ↓ — mai mic este mai bine. Dimensiunile sunt afișate fără a desemna un câștigător.
Calculator al costului energiei
Audi Q4 Sportback e-tron
Toyota C-HR+
Sumele sunt în moneda ta — introdu prețurile în moneda pe care o folosești.
Recenzii video pentru ambele modele
Audi Q4 Sportback e-tron
Toyota C-HR+
Alte comparații în această clasă: SUV / Crossover, segmentul C
Întrebări frecvente despre această comparație
Care are autonomia mai mare — Audi Q4 Sportback e-tron sau Toyota C-HR+?
Toyota C-HR+ merge mai departe: 606 km WLTP față de cei 576 km ai modelului Audi Q4 Sportback e-tron. Aceasta este o diferență de 30 km.
De ce Audi Q4 Sportback e-tron are o baterie mai mare, dar o autonomie mai mică decât Toyota C-HR+?
Audi Q4 Sportback e-tron are 77 kWh și parcurge 576 km, în timp ce Toyota C-HR+, cu bateria de 72 kWh, parcurge 606 km. Consumul de energie decide: 13,4 față de 13,4 kWh/100 km.
Cum diferă tracțiunea la Audi Q4 Sportback e-tron și Toyota C-HR+?
Audi Q4 Sportback e-tron are RWD și 286 CP. Toyota C-HR+ are FWD și 224 CP.
Care poate alimenta aparate de la o priză (V2L)?
Doar Toyota C-HR+ — bateria sa de 72 kWh funcționează atunci ca sursă de energie. Audi Q4 Sportback e-tron, cu 77 kWh, nu oferă această opțiune.
Datele tehnice provin din materialele oficiale ale producătorilor și ne străduim să le verificăm, dar producătorul poate modifica specificațiile fără notificare prealabilă și pot apărea erori. Confirmă valorile la un dealer înainte de cumpărare — nu ne asumăm răspunderea pentru deciziile luate pe baza acestor date. Nota legală completă
Autonomia, consumul și greutatea sunt furnizate pentru configurația de bază: producătorii le omologhează în intervale, dependente de roți și echipare (de exemplu, 533–592 km), iar noi luăm varianta cea mai ușoară, pe cele mai mici jante – adică cea mai avantajoasă. Același model cu roți mai mari va parcurge o distanță mai scurtă.




