BMW iX4 vs GAC Aion V

BMW iX4 leder 9 til 1

Største forskjeller: Effekt — BMW iX4 469 hk, GAC Aion V 204 hk · DC-hurtiglading — BMW iX4 400 kW, GAC Aion V 180 kW · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, GAC Aion V 8 s.

BMW iX4

BMW iX4 er en elektrisk SUV i segment D med firehjulsdrift (AWD): 374–469 hestekrefter, opptil 828 km rekkevidde (WLTP), og hurtiglading (DC) med opptil 400 kW.

GAC Aion V

En elektrisk SUV i segment D, som tilbyr en rekkevidde på 510 km i WLTP-syklusen og en effekt på 204 hestekrefter.

Profil mot markedet: BMW iX4 vs GAC Aion V

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

BMW iX4 eller GAC Aion V — hvem vinner hvor

BMW iX4 leder 9 til 1

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmBMW iX4 +318 km
    BMW iX4
    828
    GAC Aion V
    510
  • Batteri kWhBMW iX4 +33,4 kWh
    BMW iX4
    108,7
    GAC Aion V
    75,3
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −1 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    GAC Aion V
    16,7
  • Effekt hkBMW iX4 +265 hk
    BMW iX4
    469
    GAC Aion V
    204
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −3,1 s
    BMW iX4
    4,9
    GAC Aion V
    8
  • Toppfart km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    GAC Aion V
    180
  • DC-hurtiglading kWBMW iX4 +220 kW
    BMW iX4
    400
    GAC Aion V
    180
  • AC-lading kWIngen forskjell
    BMW iX4
    11
    GAC Aion V
    11
  • Ladetid ↓ minBMW iX4 −3 min
    BMW iX4
    21
    GAC Aion V
    24
  • Vekt ↓ kgGAC Aion V −495 kg
    BMW iX4
    2305
    GAC Aion V
    1810
  • Bagasjerom lBMW iX4 +48 l
    BMW iX4
    490
    GAC Aion V
    442

Legg til en tredje bil

Tekniske data: BMW iX4 vs GAC Aion V

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: BMW iX4 vs GAC Aion V
Nøkkelparametere BMW iX4
50 xDrive
GAC Aion V
77 kWh
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde828 km510 kmBMW +318 km
Batteri108,7 kWh75,3 kWhBMW +33,4 kWh
Forbruk ↓15,7 kWh/100 km16,7 kWh/100 kmBMW −1 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading400 kW180 kWBMW +220 kW
AC-lading11 kW11 kWIngen forskjell
Ladetid 10–80% ↓21 min24 minBMW −3 min
Rekkevidde per lademinutt27,6 km/min14,9 km/minBMW +12,7 km/min
Spenning800 V400 VBMW +400 V
Ytelse og drivlinje
Effekt469 hk204 hkBMW +265 hk
0–100 km/h ↓4,9 s8 sBMW −3,1 s
Toppfart210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
DrivlinjeAWDFWDannen type
Praktiske egenskaper
Vekt ↓2305 kg1810 kgGAC −495 kg
Bagasjerom490 l442 lBMW +48 l
V2L (ekstern strøm)JaJa—
Lengde4782 mm4605 mmBMW +177 mm
Bredde1895 mm1876 mmBMW +19 mm
Høyde1595 mm1699 mmGAC +104 mm
Akseavstand2897 mm2775 mmBMW +122 mm

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

BMW iX4

Kostnad per 100 km4,71
Per måned59
Per år707

GAC Aion V

Kostnad per 100 km5,01
Per måned63
Per år752

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

BMW iX4

GAC Aion V

Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment D

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvilken har lengst rekkevidde — BMW iX4 eller GAC Aion V?

BMW iX4 går lengst: 828 km WLTP mot 510 km for GAC Aion V. Det er en forskjell på 318 km.

Hvordan skiller drivlinjene til BMW iX4 og GAC Aion V seg fra hverandre?

BMW iX4 har AWD og 469 hk. GAC Aion V har FWD og 204 hk.

Hvilken er kraftigst — BMW iX4 eller GAC Aion V?

BMW iX4 er sterkere: 469 hk mot 204 hk for GAC Aion V. Gapet er 265 hk.

Hvilken lader raskest?

BMW iX4 aksepterer opptil 400 kW DC, GAC Aion V opptil 180 kW. Lading fra 10 til 80% tar henholdsvis 21 og 24 min.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.