Alpine A390 vs BMW iX4

BMW iX4 leder 6 til 4

Største forskjeller: DC-hurtiglading — Alpine A390 150 kW, BMW iX4 400 kW · AC-lading — Alpine A390 22 kW, BMW iX4 11 kW · WLTP-rekkevidde — Alpine A390 551 km, BMW iX4 828 km.

Alpine A390

Alpine A390 er en elektrisk SUV i D-segmentet i to konfigurasjoner med firehjulsdrift og en rekkevidde på over 540 km i WLTP-syklusen.

BMW iX4

BMW iX4 er en elektrisk SUV i segment D med firehjulsdrift (AWD): 374–469 hestekrefter, opptil 828 km rekkevidde (WLTP), og hurtiglading (DC) med opptil 400 kW.

Profil mot markedet: Alpine A390 vs BMW iX4

WLTP-rekkeviddeBatteriEffektDC-hurtiglading0–100 km/h

Alpine A390 eller BMW iX4 — hvem vinner hvor

BMW iX4 leder 6 til 4

Klikk på en sektor for å se bare de verdiene. Stolpen viser hvor bilen ligger i hele katalogen.

  • WLTP-rekkevidde kmBMW iX4 +277 km
    Alpine A390
    551
    BMW iX4
    828
  • Batteri kWhBMW iX4 +19,7 kWh
    Alpine A390
    89
    BMW iX4
    108,7
  • Forbruk ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −3 kWh/100 km
    Alpine A390
    18,7
    BMW iX4
    15,7
  • Effekt hkBMW iX4 +69 hk
    Alpine A390
    400
    BMW iX4
    469
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A390 −0,1 s
    Alpine A390
    4,8
    BMW iX4
    4,9
  • Toppfart km/hBMW iX4 +10 km/h
    Alpine A390
    200
    BMW iX4
    210
  • DC-hurtiglading kWBMW iX4 +250 kW
    Alpine A390
    150
    BMW iX4
    400
  • AC-lading kWAlpine A390 +11 kW
    Alpine A390
    22
    BMW iX4
    11
  • Vekt ↓ kgAlpine A390 −181 kg
    Alpine A390
    2124
    BMW iX4
    2305
  • Bagasjerom lAlpine A390 +42 l
    Alpine A390
    532
    BMW iX4
    490

Legg til en tredje bil

Tekniske data: Alpine A390 vs BMW iX4

Fet skrift og understreking = bedre verdi · ↓ = lavere er bedre · — = ingen data

Tekniske data: Alpine A390 vs BMW iX4
Nøkkelparametere Alpine A390
GT
BMW iX4
50 xDrive
Forskjell
Rekkevidde og energi
WLTP-rekkevidde551 km828 kmBMW +277 km
Batteri89 kWh108,7 kWhBMW +19,7 kWh
Forbruk ↓18,7 kWh/100 km15,7 kWh/100 kmBMW −3 kWh/100 km
Lading
DC-hurtiglading150 kW400 kWBMW +250 kW
AC-lading22 kW11 kWAlpine +11 kW
Ladetid ⚠29 min 15–80%21 min 10–80%8 min
Rekkevidde per lademinutt12,4 km/min27,6 km/minBMW +15,2 km/min
Spenning400 V800 VBMW +400 V
Ytelse og drivlinje
Effekt400 hk469 hkBMW +69 hk
0–100 km/h ↓4,8 s4,9 sAlpine −0,1 s
Toppfart200 km/h210 km/hBMW +10 km/h
DrivlinjeAWDAWD—
Praktiske egenskaper
Vekt ↓2124 kg2305 kgAlpine −181 kg
Bagasjerom532 l490 lAlpine +42 l
V2L (ekstern strøm)JaJa—
Lengde4615 mm4782 mmBMW +167 mm
Bredde1885 mm1895 mmBMW +10 mm
Høyde1532 mm1595 mmBMW +63 mm
Akseavstand2708 mm2897 mmBMW +189 mm

Den beste verdien i hver rad er uthevet med fet skrift og understreket i bilens farge. Metrikker merket ↓ — lavere er bedre. Dimensjoner vises uten å kåre en vinner.

Energikostnadskalkulator

Alpine A390

Kostnad per 100 km5,61
Per måned70
Per år841

BMW iX4

Kostnad per 100 km4,71
Per måned59
Per år707

Beløp i din valuta — oppgi priser i valutaen du bruker.

Videoanmeldelser av begge modeller

Alpine A390

BMW iX4

Andre sammenligninger i denne klassen: SUV, segment D

Ofte stilte spørsmål om denne sammenligningen

Hvilken har lengst rekkevidde — Alpine A390 eller BMW iX4?

BMW iX4 går lengst: 828 km WLTP mot 551 km for Alpine A390. Det er en forskjell på 277 km.

Hvilken lader raskest?

Alpine A390 aksepterer opptil 150 kW DC, BMW iX4 opptil 400 kW.

Hvilken er billigst å kjøre?

BMW iX4 bruker mindre strøm: 15,7 kWh/100 km mot 18,7 kWh/100 km i Alpine A390. Over 15000 km i året er det en forskjell på 450 kWh — kalkulatoren på denne siden gjør det om til penger.

Tekniske data kommer fra produsentenes offisielle materiell, og vi gjør vårt beste for å kontrollere dem, men produsenten kan endre spesifikasjonen uten varsel, og feil kan forekomme. Bekreft tallene hos forhandleren før du kjøper — vi tar ikke ansvar for beslutninger som tas på grunnlag av disse dataene. Fullstendig ansvarsfraskrivelse

Rekkevidde, forbruk og vekt oppgis for basiskonfigurasjonen: produsentene homologerer dem i spenn avhengig av hjul og utstyr (f.eks. 533–592 km), og vi tar den letteste varianten, på de minste felgene – altså den mest fordelaktige. Samme modell på større hjul vil kjøre kortere.