Kia EV5 vs Škoda Enyaq
Škoda Enyaq leidt 8 tegen 2
Grootste verschillen: Vermogen — Kia EV5 218 pk, Škoda Enyaq 286 pk · 0–100 km/h — Kia EV5 8,4 s, Škoda Enyaq 6,6 s · Verbruik — Kia EV5 16,9 kWh/100 km, Škoda Enyaq 15,2 kWh/100 km.
Kia EV5
De Kia EV5 is een SUV in het segment D en biedt drie aandrijfvarianten met een vermogen van 218 tot 306 pk, uitgerust met een batterij van 81,4 kWh.
Škoda Enyaq
De Škoda Enyaq is een elektrische SUV in het segment D met achterwielaandrijving (RWD) of vierwielaandrijving (AWD): vermogen van 190–340 pk, een bereik tot 581 km volgens de WLTP-norm en snelladen (DC) tot 165 kW.
Profiel tegenover de markt: Kia EV5 vs Škoda Enyaq
Kia EV581.4 kWh FWD
Škoda Enyaq85
Kia EV5 of Škoda Enyaq — wie wint waar
Škoda Enyaq leidt 8 tegen 2
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmŠkoda Enyaq +51 km
- Accu kWhKia EV5 +4,4 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmŠkoda Enyaq −1,7 kWh/100 km
- Vermogen pkŠkoda Enyaq +68 pk
- 0–100 km/h ↓ sŠkoda Enyaq −1,8 s
- Topsnelheid km/hŠkoda Enyaq +15 km/h
- DC-laden kWŠkoda Enyaq +15 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minŠkoda Enyaq −1 min
- Gewicht ↓ kgKia EV5 −72 kg
- Bagageruimte lŠkoda Enyaq +19 l
Technische gegevens: Kia EV5 vs Škoda Enyaq
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Kia EV581.4 kWh FWD | Škoda Enyaq85 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 530 km | 581 km | Škoda +51 km |
| Accu | 81,4 kWh | 77 kWh | Kia +4,4 kWh |
| Verbruik ↓ | 16,9 kWh/100 km | 15,2 kWh/100 km | Škoda −1,7 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 150 kW | 165 kW | Škoda +15 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 30 min | 29 min | Škoda −1 min |
| Actieradius per laadminuut | 12,4 km/min | 14 km/min | Škoda +1,6 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 218 pk | 286 pk | Škoda +68 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 8,4 s | 6,6 s | Škoda −1,8 s |
| Topsnelheid | 165 km/h | 180 km/h | Škoda +15 km/h |
| Aandrijving | FWD | RWD | ander type |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1994 kg | 2066 kg | Kia −72 kg |
| Bagageruimte | 566 l | 585 l | Škoda +19 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 4610 mm | 4658 mm | Škoda +48 mm |
| Breedte | 1875 mm | 1879 mm | Škoda +4 mm |
| Hoogte | 1675 mm | 1622 mm | Kia +53 mm |
| Wielbasis | 2750 mm | 2766 mm | Škoda +16 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Kia EV5
Škoda Enyaq
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Kia EV5
Škoda Enyaq
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment D
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Kia EV5 of Škoda Enyaq?
De Škoda Enyaq gaat verder: 581 km WLTP tegenover de 530 km van de Kia EV5. Dat is een verschil van 51 km.
Waarom heeft de Kia EV5 een grotere accu maar een kleinere actieradius dan de Škoda Enyaq?
De Kia EV5 heeft 81,4 kWh en legt 530 km af, terwijl de Škoda Enyaq met zijn accu van 77 kWh 581 km haalt. Het energieverbruik bepaalt dit: 16,9 tegenover 15,2 kWh/100 km.
Hoe verschillen de aandrijflijnen van de Kia EV5 en de Škoda Enyaq?
De Kia EV5 heeft FWD en 218 pk. De Škoda Enyaq heeft RWD en 286 pk.
Welke laadt sneller?
De Kia EV5 accepteert tot 150 kW DC, de Škoda Enyaq tot 165 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 30 en 29 min.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




