Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech
Hyundai IONIQ 3 leidt 6 tegen 3
Grootste verschillen: Bagageruimte — Hyundai IONIQ 3 441 l, Renault 5 E-Tech 326 l · 0–100 km/h — Hyundai IONIQ 3 9,6 s, Renault 5 E-Tech 7,9 s · Accu — Hyundai IONIQ 3 61 kWh, Renault 5 E-Tech 52 kWh.
Hyundai IONIQ 3
De Hyundai IONIQ 3 is een hatchback uit het B-segment in twee varianten: WLTP-actieradius van 344 tot 497 km.
Renault 5 E-Tech
De Renault 5 E-Tech is een elektrische hatchback van het segment B met voorwielaandrijving (FWD): hij heeft een vermogen van 95–150 pk, een bereik tot 430 km volgens de WLTP-norm en ondersteunt DC-snelladen tot 100 kW.
Profiel tegenover de markt: Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech
Hyundai IONIQ 3Long Range
Renault 5 E-TechComfort Range 150
Hyundai IONIQ 3 of Renault 5 E-Tech — wie wint waar
Hyundai IONIQ 3 leidt 6 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmHyundai IONIQ 3 +67 km
- Accu kWhHyundai IONIQ 3 +9 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmHyundai IONIQ 3 −0,4 kWh/100 km
- Vermogen pkRenault 5 E-Tech +15 pk
- 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −1,7 s
- Topsnelheid km/hHyundai IONIQ 3 +15 km/h
- DC-laden kWHyundai IONIQ 3 +10 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Gewicht ↓ kgRenault 5 E-Tech −106 kg
- Bagageruimte lHyundai IONIQ 3 +115 l
Technische gegevens: Hyundai IONIQ 3 vs Renault 5 E-Tech
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Hyundai IONIQ 3Long Range | Renault 5 E-TechComfort Range 150 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 497 km | 430 km | Hyundai +67 km |
| Accu | 61 kWh | 52 kWh | Hyundai +9 kWh |
| Verbruik ↓ | 13,8 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Hyundai −0,4 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 110 kW | 100 kW | Hyundai +10 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd ⚠ | 30 min 10–80% | 30 min 15–80% | Geen verschil |
| Actieradius per laadminuut | 11,6 km/min | 9,3 km/min | Hyundai +2,3 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 135 pk | 150 pk | Renault +15 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 9,6 s | 7,9 s | Renault −1,7 s |
| Topsnelheid | 165 km/h | 150 km/h | Hyundai +15 km/h |
| Aandrijving | FWD | FWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1555 kg | 1449 kg | Renault −106 kg |
| Bagageruimte | 441 l | 326 l | Hyundai +115 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 4155 mm | 3922 mm | Hyundai +233 mm |
| Breedte | 1800 mm | 1774 mm | Hyundai +26 mm |
| Hoogte | 1505 mm | 1498 mm | Hyundai +7 mm |
| Wielbasis | 2680 mm | 2540 mm | Hyundai +140 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Hyundai IONIQ 3
Renault 5 E-Tech
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Hyundai IONIQ 3
Renault 5 E-Tech
Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment B
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Hyundai IONIQ 3 of Renault 5 E-Tech?
De Hyundai IONIQ 3 gaat verder: 497 km WLTP tegenover de 430 km van de Renault 5 E-Tech. Dat is een verschil van 67 km.
Welke heeft de grootste kofferbak?
De Hyundai IONIQ 3 biedt meer: 441 l tegenover 326 l in de Renault 5 E-Tech. Het verschil is 115 l.
Welke laadt sneller?
De Hyundai IONIQ 3 accepteert tot 110 kW DC, de Renault 5 E-Tech tot 100 kW.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Hyundai IONIQ 3 verbruikt minder elektriciteit: 13,8 kWh/100 km tegenover 14,2 kWh/100 km in de Renault 5 E-Tech. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 60 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.



