Ford Puma Gen-E vs Volkswagen ID. Cross
Volkswagen ID. Cross leidt 6 tegen 3
Grootste verschillen: Vermogen — Ford Puma Gen-E 168 pk, Volkswagen ID. Cross 211 pk · 0–100 km/h — Ford Puma Gen-E 8 s, Volkswagen ID. Cross 7,1 s · Accu — Ford Puma Gen-E 46,8 kWh, Volkswagen ID. Cross 52 kWh.
Ford Puma Gen-E
De Ford Puma Gen-E is een elektrische crossover in het segment B, met een bereik van 419 km en een acceleratie van 0 tot 100 km/u in 8 seconden.
Volkswagen ID. Cross
De Volkswagen ID. Cross is een compacte stads-SUV uit het B-segment, in modeljaar 2026 in drie varianten: WLTP-actieradius van 316 tot 427 km, vermogen van 116 tot 211 pk.
Profiel tegenover de markt: Ford Puma Gen-E vs Volkswagen ID. Cross
Ford Puma Gen-EElectric
Volkswagen ID. Cross52 kWh 155 kW
Ford Puma Gen-E of Volkswagen ID. Cross — wie wint waar
Volkswagen ID. Cross leidt 6 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmVolkswagen ID. Cross +8 km
- Accu kWhVolkswagen ID. Cross +5,2 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmFord Puma Gen-E −1,3 kWh/100 km
- Vermogen pkVolkswagen ID. Cross +43 pk
- 0–100 km/h ↓ sVolkswagen ID. Cross −0,9 s
- Topsnelheid km/hGeen verschil
- DC-laden kWVolkswagen ID. Cross +5 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minVolkswagen ID. Cross −2 min
- Gewicht ↓ kgFord Puma Gen-E −60 kg
- Bagageruimte lFord Puma Gen-E +48 l
Technische gegevens: Ford Puma Gen-E vs Volkswagen ID. Cross
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Ford Puma Gen-EElectric | Volkswagen ID. Cross52 kWh 155 kW | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 419 km | 427 km | Volkswagen +8 km |
| Accu | 46,8 kWh | 52 kWh | Volkswagen +5,2 kWh |
| Verbruik ↓ | 13 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Ford −1,3 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 100 kW | 105 kW | Volkswagen +5 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 26 min | 24 min | Volkswagen −2 min |
| Actieradius per laadminuut | 11,3 km/min | 12,5 km/min | Volkswagen +1,2 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 168 pk | 211 pk | Volkswagen +43 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 8 s | 7,1 s | Volkswagen −0,9 s |
| Topsnelheid | 160 km/h | 160 km/h | Geen verschil |
| Aandrijving | FWD | FWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1488 kg | 1548 kg | Ford −60 kg |
| Bagageruimte | 523 l | 475 l | Ford +48 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Volkswagen |
| Lengte | 4214 mm | 4153 mm | Ford +61 mm |
| Breedte | 1805 mm | 1794 mm | Ford +11 mm |
| Hoogte | 1555 mm | 1581 mm | Volkswagen +26 mm |
| Wielbasis | 2588 mm | 2601 mm | Volkswagen +13 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Ford Puma Gen-E
Volkswagen ID. Cross
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Ford Puma Gen-E
Volkswagen ID. Cross
Andere vergelijkingen in deze klasse: Crossover / SUV, segment B
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Volkswagen ID. Cross — zijn accu van 52 kWh werkt dan als stroombron. De Ford Puma Gen-E biedt dit met 46,8 kWh niet aan.
Welke laadt sneller?
De Ford Puma Gen-E accepteert tot 100 kW DC, de Volkswagen ID. Cross tot 105 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 26 en 24 min.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Ford Puma Gen-E verbruikt minder elektriciteit: 13 kWh/100 km tegenover 14,3 kWh/100 km in de Volkswagen ID. Cross. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 195 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.



