BMW iX5 vs Volvo EX90
BMW iX5 leidt 8 tegen 3
Grootste verschillen: Bagageruimte — BMW iX5 655 l, Volvo EX90 324 l · AC-laden — BMW iX5 22 kW, Volvo EX90 11 kW · WLTP-actieradius — BMW iX5 845 km, Volvo EX90 625 km.
BMW iX5
De BMW iX5 is een elektrische SUV in het E-segment met vierwielaandrijving (AWD): hij levert 578 pk, heeft een bereik tot 845 km volgens de WLTP-norm en ondersteunt DC-snelladen tot 460 kW.
Volvo EX90
De Volvo EX90 is een elektrische SUV in het segment E, en biedt drie aandrijfvarianten met een vermogen variërend van 333 tot 680 pk.
Profiel tegenover de markt: BMW iX5 vs Volvo EX90
BMW iX560 xDrive
Volvo EX90Twin Motor
BMW iX5 of Volvo EX90 — wie wint waar
BMW iX5 leidt 8 tegen 3
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmBMW iX5 +220 km
- Accu kWhBMW iX5 +35 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmVolvo EX90 −0,7 kWh/100 km
- Vermogen pkBMW iX5 +122 pk
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX5 −0,9 s
- Topsnelheid km/hBMW iX5 +30 km/h
- DC-laden kWBMW iX5 +110 kW
- AC-laden kWBMW iX5 +11 kW
- Laadtijd ↓ minVolvo EX90 −1 min
- Gewicht ↓ kgVolvo EX90 −135 kg
- Bagageruimte lBMW iX5 +331 l
Technische gegevens: BMW iX5 vs Volvo EX90
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | BMW iX560 xDrive | Volvo EX90Twin Motor | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 845 km | 625 km | BMW +220 km |
| Accu | 141 kWh | 106 kWh | BMW +35 kWh |
| Verbruik ↓ | 20,1 kWh/100 km | 19,4 kWh/100 km | Volvo −0,7 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 460 kW | 350 kW | BMW +110 kW |
| AC-laden | 22 kW | 11 kW | BMW +11 kW |
| Laadtijd 10–80% ↓ | 23 min | 22 min | Volvo −1 min |
| Actieradius per laadminuut | 25,7 km/min | 19,9 km/min | BMW +5,8 km/min |
| Spanning | 800 V | 800 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 578 pk | 456 pk | BMW +122 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 4,6 s | 5,5 s | BMW −0,9 s |
| Topsnelheid | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Aandrijving | AWD | AWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 2825 kg | 2690 kg | Volvo −135 kg |
| Bagageruimte | 655 l | 324 l | BMW +331 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Nee | Ja | alleen Volvo |
| Lengte | 4994 mm | 5037 mm | Volvo +43 mm |
| Breedte | 2000 mm | 1964 mm | BMW +36 mm |
| Hoogte | 1748 mm | 1744 mm | BMW +4 mm |
| Wielbasis | 3035 mm | 2985 mm | BMW +50 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
BMW iX5
Volvo EX90
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
BMW iX5
Volvo EX90
Andere vergelijkingen in deze klasse: SUV, segment E
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — BMW iX5 of Volvo EX90?
De BMW iX5 gaat verder: 845 km WLTP tegenover de 625 km van de Volvo EX90. Dat is een verschil van 220 km.
Welke kan apparaten voeden via een stopcontact (V2L)?
Alleen de Volvo EX90 — zijn accu van 106 kWh werkt dan als stroombron. De BMW iX5 biedt dit met 141 kWh niet aan.
Welke heeft de grootste kofferbak?
De BMW iX5 biedt meer: 655 l tegenover 324 l in de Volvo EX90. Het verschil is 331 l.
Welke laadt sneller?
De BMW iX5 accepteert tot 460 kW DC, de Volvo EX90 tot 350 kW. Laden van 10 naar 80% duurt respectievelijk 23 en 22 min.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.




