Alpine A290 vs GWM Ora 03
Alpine A290 leidt 7 tegen 2
Grootste verschillen: Laadtijd 15–80% — Alpine A290 30 min, GWM Ora 03 48 min · DC-laden — Alpine A290 100 kW, GWM Ora 03 67 kW · Bagageruimte — Alpine A290 326 l, GWM Ora 03 228 l.
Alpine A290
De Alpine A290 is een elektrische hatchback uit het B-segment met twee aandrijfvarianten met een vermogen van 180 pk tot 220 pk.
GWM Ora 03
De GWM Ora 03 is een elektrische hatchback in het segment B, die twee batterijcapaciteitsvarianten biedt met hetzelfde vermogen van de aandrijfunit.
Profiel tegenover de markt: Alpine A290 vs GWM Ora 03
Alpine A290GT
GWM Ora 0363 kWh
Alpine A290 of GWM Ora 03 — wie wint waar
Alpine A290 leidt 7 tegen 2
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmGWM Ora 03 +40 km
- Accu kWhGWM Ora 03 +11 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmAlpine A290 −0,7 kWh/100 km
- Vermogen pkAlpine A290 +9 pk
- 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −0,8 s
- Topsnelheid km/hGeen verschil
- DC-laden kWAlpine A290 +33 kW
- AC-laden kWGeen verschil
- Laadtijd ↓ minAlpine A290 −18 min
- Gewicht ↓ kgAlpine A290 −97 kg
- Bagageruimte lAlpine A290 +98 l
Technische gegevens: Alpine A290 vs GWM Ora 03
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Alpine A290GT | GWM Ora 0363 kWh | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 380 km | 420 km | GWM Ora +40 km |
| Accu | 52 kWh | 63 kWh | GWM Ora +11 kWh |
| Verbruik ↓ | 15,8 kWh/100 km | 16,5 kWh/100 km | Alpine −0,7 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 100 kW | 67 kW | Alpine +33 kW |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd 15–80% ↓ | 30 min | 48 min | Alpine −18 min |
| Actieradius per laadminuut | 8,2 km/min | 5,7 km/min | Alpine +2,5 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 180 pk | 171 pk | Alpine +9 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 7,4 s | 8,2 s | Alpine −0,8 s |
| Topsnelheid | 160 km/h | 160 km/h | Geen verschil |
| Aandrijving | FWD | FWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1483 kg | 1580 kg | Alpine −97 kg |
| Bagageruimte | 326 l | 228 l | Alpine +98 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 3997 mm | 4235 mm | GWM Ora +238 mm |
| Breedte | 1823 mm | 1825 mm | GWM Ora +2 mm |
| Hoogte | 1512 mm | 1603 mm | GWM Ora +91 mm |
| Wielbasis | 2534 mm | 2650 mm | GWM Ora +116 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Alpine A290
GWM Ora 03
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Alpine A290
GWM Ora 03
Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment B
Veelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Alpine A290 of GWM Ora 03?
De GWM Ora 03 gaat verder: 420 km WLTP tegenover de 380 km van de Alpine A290. Dat is een verschil van 40 km.
Welke heeft de grootste kofferbak?
De Alpine A290 biedt meer: 326 l tegenover 228 l in de GWM Ora 03. Het verschil is 98 l.
Welke laadt sneller?
De Alpine A290 accepteert tot 100 kW DC, de GWM Ora 03 tot 67 kW. Laden van 15 naar 80% duurt respectievelijk 30 en 48 min.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Alpine A290 verbruikt minder elektriciteit: 15,8 kWh/100 km tegenover 16,5 kWh/100 km in de GWM Ora 03. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 105 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.





