Alpine A290 vs Fiat Grande Panda
Alpine A290 leidt 7 tegen 1
Grootste verschillen: Vermogen — Alpine A290 180 pk, Fiat Grande Panda 113 pk · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Fiat Grande Panda 11,5 s · Topsnelheid — Alpine A290 160 km/h, Fiat Grande Panda 132 km/h.
Alpine A290
De Alpine A290 is een elektrische hatchback uit het B-segment met twee aandrijfvarianten met een vermogen van 180 pk tot 220 pk.
Fiat Grande Panda
De Fiat Grande Panda is een compacte stadsauto van het type hatchback, behorend tot segment B, met een actieradius van 320 km volgens de WLTP-testcyclus en een voorwielaandrijving (FWD).
Profiel tegenover de markt: Alpine A290 vs Fiat Grande Panda
Alpine A290GT
Fiat Grande PandaLa Prima
Alpine A290 of Fiat Grande Panda — wie wint waar
Alpine A290 leidt 7 tegen 1
Klik op een taartpunt om alleen die waarden te zien. De balk laat zien waar de auto staat binnen de hele catalogus.
- WLTP-actieradius kmAlpine A290 +60 km
- Accu kWhAlpine A290 +8 kWh
- Verbruik ↓ kWh/100 kmAlpine A290 −1 kWh/100 km
- Vermogen pkAlpine A290 +67 pk
- 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −4,1 s
- Topsnelheid km/hAlpine A290 +28 km/h
- DC-laden kWGeen verschil
- AC-laden kWGeen verschil
- Gewicht ↓ kgAlpine A290 −74 kg
- Bagageruimte lFiat Grande Panda +35 l
Technische gegevens: Alpine A290 vs Fiat Grande Panda
Vet en onderstreping = betere waarde · ↓ = minder is beter · — = geen gegevens
| Belangrijkste parameters | Alpine A290GT | Fiat Grande PandaLa Prima | Verschil |
|---|---|---|---|
| Actieradius en energie | |||
| WLTP-actieradius | 380 km | 320 km | Alpine +60 km |
| Accu | 52 kWh | 44 kWh | Alpine +8 kWh |
| Verbruik ↓ | 15,8 kWh/100 km | 16,8 kWh/100 km | Alpine −1 kWh/100 km |
| Laden | |||
| DC-laden | 100 kW | 100 kW | Geen verschil |
| AC-laden | 11 kW | 11 kW | Geen verschil |
| Laadtijd ⚠ | 30 min 15–80% | 27 min 20–80% | 3 min |
| Actieradius per laadminuut | 8,2 km/min | 7,1 km/min | Alpine +1,1 km/min |
| Spanning | 400 V | 400 V | Geen verschil |
| Prestaties en aandrijving | |||
| Vermogen | 180 pk | 113 pk | Alpine +67 pk |
| 0–100 km/h ↓ | 7,4 s | 11,5 s | Alpine −4,1 s |
| Topsnelheid | 160 km/h | 132 km/h | Alpine +28 km/h |
| Aandrijving | FWD | FWD | — |
| Praktisch gebruik | |||
| Gewicht ↓ | 1483 kg | 1557 kg | Alpine −74 kg |
| Bagageruimte | 326 l | 361 l | Fiat +35 l |
| V2L (externe stroomvoorziening) | Ja | Ja | — |
| Lengte | 3997 mm | 3999 mm | Fiat +2 mm |
| Breedte | 1823 mm | 1763 mm | Alpine +60 mm |
| Hoogte | 1512 mm | 1576 mm | Fiat +64 mm |
| Wielbasis | 2534 mm | 2540 mm | Fiat +6 mm |
De betere waarde in elke rij is vet en onderstreept in de kleur van de auto. Meetwaarden met ↓ — lager is beter. Afmetingen worden weergegeven zonder een winnaar te kiezen.
Energiekostencalculator
Alpine A290
Fiat Grande Panda
Bedragen in je eigen valuta — voer prijzen in de valuta in die je gebruikt.
Videorecensies van beide modellen
Alpine A290
Fiat Grande Panda
Andere vergelijkingen in deze klasse: Hatchback, segment B
Alpine A290vs
Mini Cooper Electric
Alpine A290vsGeely EX2
Alpine A290vs
Renault 5 E-Tech
Alpine A290vs
Alpine A290vs
Volkswagen ID. Polo
Alpine A290vs
Nio Firefly
Fiat Grande Pandavs
Citroën ë-C3
Fiat Grande Pandavs
BYD Dolphin Surf
Fiat Grande Pandavs
Fiat Grande Pandavs
Volkswagen ID. Polo
Fiat Grande Pandavs
Nio FireflyVeelgestelde vragen over deze vergelijking
Welke heeft een grotere actieradius — Alpine A290 of Fiat Grande Panda?
De Alpine A290 gaat verder: 380 km WLTP tegenover de 320 km van de Fiat Grande Panda. Dat is een verschil van 60 km.
Welke is krachtiger — Alpine A290 of Fiat Grande Panda?
De Alpine A290 is sterker: 180 pk tegenover de 113 pk van de Fiat Grande Panda. Het verschil is 67 pk.
Welke laadt sneller?
De Alpine A290 accepteert tot 100 kW DC, de Fiat Grande Panda tot 100 kW.
Welke is goedkoper in gebruik?
De Alpine A290 verbruikt minder elektriciteit: 15,8 kWh/100 km tegenover 16,8 kWh/100 km in de Fiat Grande Panda. Over 15000 km per jaar is dat een verschil van 150 kWh — de calculator op deze pagina zet dit om in geld.
De technische gegevens komen uit officieel materiaal van de fabrikanten en we doen ons best om ze te controleren, maar een fabrikant kan de specificatie zonder aankondiging wijzigen en fouten zijn mogelijk. Controleer de waarden bij een dealer voordat je koopt — wij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor beslissingen die op basis van deze gegevens worden genomen. Volledige aansprakelijkheidsuitsluiting
Actieradius, verbruik en gewicht geven we voor de basisconfiguratie: fabrikanten homologeren die in een marge die afhankelijk is van de wielen en de uitrusting (bijv. 533–592 km), en wij nemen de lichtste variant, op de kleinste velgen – dus de gunstigste. Hetzelfde model met grotere wielen komt minder ver.