Leapmotor C10 vs Subaru Solterra
Döntetlen: 5:5
A legnagyobb különbségek: AC töltés — Leapmotor C10 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · 0–100 km/h — Leapmotor C10 6,6 s, Subaru Solterra 5,1 s · Fogyasztás — Leapmotor C10 18 kWh/100 km, Subaru Solterra 14,3 kWh/100 km.
Leapmotor C10
A Leapmotor C10 egy D-szegmensű SUV három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 420 és 510 km között, teljesítménye 218 és 571 LE között van.
Subaru Solterra
A Subaru Solterra egy D-szegmensű, összkerékhajtású SUV, a 2026-os modellévben 343 LE teljesítménnyel és 511 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal.
Profil a piac tükrében: Leapmotor C10 vs Subaru Solterra
Leapmotor C10Design Long Range RWD (81,9 kWh)
Subaru SolterraAWD · modellév: 2026
Leapmotor C10 vagy Subaru Solterra — ki nyer hol
Döntetlen: 5:5
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmSubaru Solterra +1 km
- Akkumulátor kWhLeapmotor C10 +8,8 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −3,7 kWh/100 km
- Teljesítmény LESubaru Solterra +44 LE
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −1,5 s
- Végsebesség km/hLeapmotor C10 +30 km/h
- DC töltés kWLeapmotor C10 +30 kW
- AC töltés kWSubaru Solterra +11 kW
- Tömeg ↓ kgLeapmotor C10 −87 kg
- Csomagtartó lLeapmotor C10 +14 l
Műszaki adatok: Leapmotor C10 vs Subaru Solterra
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Leapmotor C10Design Long Range RWD (81,9 kWh) | Subaru SolterraAWD · modellév: 2026 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 510 km | 511 km | Subaru +1 km |
| Akkumulátor | 81,9 kWh | 73,1 kWh | Leapmotor +8,8 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 18 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −3,7 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 180 kW | 150 kW | Leapmotor +30 kW |
| AC töltés | 11 kW | 22 kW | Subaru +11 kW |
| Töltési idő ⚠ | 22 min 30–80% | 28 min 10–80% | 6 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 11,6 km/min | 12,8 km/min | Subaru +1,2 km/min |
| Feszültség | 800 V | — | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 299 LE | 343 LE | Subaru +44 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 5,1 s | Subaru −1,5 s |
| Végsebesség | 190 km/h | 160 km/h | Leapmotor +30 km/h |
| Hajtás | RWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2030 kg | 2117 kg | Leapmotor −87 kg |
| Csomagtartó | 435 l | 421 l | Leapmotor +14 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Nem | csak Leapmotor |
| Hosszúság | 4739 mm | — | — |
| Szélesség | 1900 mm | — | — |
| Magasság | 1680 mm | — | — |
| Tengelytáv | 2825 mm | — | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Leapmotor C10
Subaru Solterra
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Leapmotor C10
Subaru Solterra
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Leapmotor C10 modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Subaru Solterra modellnek?
A(z) Leapmotor C10 akkumulátora 81,9 kWh-s, a hatótávolsága pedig 510 km. A(z) Subaru Solterra 73,1 kWh-s akkumulátorral 511 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 18, illetve 14,3 kWh/100 km.
Miben tér el egymástól a(z) Leapmotor C10 és a(z) Subaru Solterra hajtása?
A(z) Leapmotor C10 hajtása RWD, teljesítménye 299 LE. A(z) Subaru Solterra hajtása AWD, teljesítménye 343 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Leapmotor C10 — annak a(z) 81,9 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Subaru Solterra a(z) 73,1 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Leapmotor C10 akár 180 kW DC-t is elfogad, a(z) Subaru Solterra akár 150 kW-ot.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.






