Subaru Solterra vs Toyota bZ4X
Döntetlen: 4:4
A legnagyobb különbségek: AC töltés — Subaru Solterra 22 kW, Toyota bZ4X 11 kW · Teljesítmény — Subaru Solterra 343 LE, Toyota bZ4X 224 LE · 0–100 km/h — Subaru Solterra 5,1 s, Toyota bZ4X 7,4 s.
Subaru Solterra
A Subaru Solterra egy D-szegmensű, összkerékhajtású SUV, a 2026-os modellévben 343 LE teljesítménnyel és 511 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal.
Toyota bZ4X
A Toyota bZ4X egy D-osztályú SUV, amely elsőkerék- vagy összkerékhajtással és különböző akkumulátor kapacitásokkal érhető el.
Profil a piac tükrében: Subaru Solterra vs Toyota bZ4X
Subaru SolterraAWD · modellév: 2026
Toyota bZ4XFWD 73.1 kWh
Subaru Solterra vagy Toyota bZ4X — ki nyer hol
Döntetlen: 4:4
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmToyota bZ4X +58 km
- Akkumulátor kWhSubaru Solterra +4,1 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmToyota bZ4X −0,4 kWh/100 km
- Teljesítmény LESubaru Solterra +119 LE
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,3 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWNincs különbség
- AC töltés kWSubaru Solterra +11 kW
- Töltési idő ↓ minNincs különbség
- Tömeg ↓ kgToyota bZ4X −187 kg
- Csomagtartó lToyota bZ4X +31 l
Műszaki adatok: Subaru Solterra vs Toyota bZ4X
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Subaru SolterraAWD · modellév: 2026 | Toyota bZ4XFWD 73.1 kWh | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 511 km | 569 km | Toyota +58 km |
| Akkumulátor | 73,1 kWh | 69 kWh | Subaru +4,1 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 14,3 kWh/100 km | 13,9 kWh/100 km | Toyota −0,4 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 150 kW | 150 kW | Nincs különbség |
| AC töltés | 22 kW | 11 kW | Subaru +11 kW |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 28 min | 28 min | Nincs különbség |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 12,8 km/min | 14,2 km/min | Toyota +1,4 km/min |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 343 LE | 224 LE | Subaru +119 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 5,1 s | 7,4 s | Subaru −2,3 s |
| Végsebesség | 160 km/h | 160 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | AWD | FWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2117 kg | 1930 kg | Toyota −187 kg |
| Csomagtartó | 421 l | 452 l | Toyota +31 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Toyota |
| Hosszúság | — | 4690 mm | — |
| Szélesség | — | 1860 mm | — |
| Magasság | — | 1650 mm | — |
| Tengelytáv | — | 2850 mm | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Subaru Solterra
Toyota bZ4X
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Subaru Solterra
Toyota bZ4X
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Subaru Solterra vagy Toyota bZ4X?
A(z) Toyota bZ4X távolabb jut: 569 km WLTP szemben a(z) Subaru Solterra 511 km-ével. Ez 58 km különbséget jelent.
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Subaru Solterra modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Toyota bZ4X modellnek?
A(z) Subaru Solterra akkumulátora 73,1 kWh-s, a hatótávolsága pedig 511 km. A(z) Toyota bZ4X 69 kWh-s akkumulátorral 569 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 14,3, illetve 13,9 kWh/100 km.
Miben tér el egymástól a(z) Subaru Solterra és a(z) Toyota bZ4X hajtása?
A(z) Subaru Solterra hajtása AWD, teljesítménye 343 LE. A(z) Toyota bZ4X hajtása FWD, teljesítménye 224 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Toyota bZ4X — annak a(z) 69 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Subaru Solterra a(z) 73,1 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.





