BYD Seal U vs Subaru Solterra
Subaru Solterra vezet 7:3 arányban
A legnagyobb különbségek: AC töltés — BYD Seal U 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · 0–100 km/h — BYD Seal U 9,6 s, Subaru Solterra 5,1 s · Teljesítmény — BYD Seal U 217 LE, Subaru Solterra 343 LE.
BYD Seal U
A BYD Seal U egy D-osztályú SUV, amely két elsőkerék-meghajtásos változatban érhető el, különböző akkumulátor kapacitással és WLTP hatótávolsággal.
Subaru Solterra
A Subaru Solterra egy D-szegmensű, összkerékhajtású SUV, a 2026-os modellévben 343 LE teljesítménnyel és 511 km-es WLTP szerinti hatótávolsággal.
Profil a piac tükrében: BYD Seal U vs Subaru Solterra
BYD Seal UDesign 87 kWh
Subaru SolterraAWD · modellév: 2026
BYD Seal U vagy Subaru Solterra — ki nyer hol
Subaru Solterra vezet 7:3 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmSubaru Solterra +11 km
- Akkumulátor kWhBYD Seal U +13,9 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −6,2 kWh/100 km
- Teljesítmény LESubaru Solterra +126 LE
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −4,5 s
- Végsebesség km/hBYD Seal U +15 km/h
- DC töltés kWSubaru Solterra +10 kW
- AC töltés kWSubaru Solterra +11 kW
- Tömeg ↓ kgSubaru Solterra −30 kg
- Csomagtartó lBYD Seal U +131 l
Műszaki adatok: BYD Seal U vs Subaru Solterra
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BYD Seal UDesign 87 kWh | Subaru SolterraAWD · modellév: 2026 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 500 km | 511 km | Subaru +11 km |
| Akkumulátor | 87 kWh | 73,1 kWh | BYD +13,9 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 20,5 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −6,2 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 140 kW | 150 kW | Subaru +10 kW |
| AC töltés | 11 kW | 22 kW | Subaru +11 kW |
| Töltési idő ⚠ | 28 min 30–80% | 28 min 10–80% | Nincs különbség |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 8,9 km/min | 12,8 km/min | Subaru +3,9 km/min |
| Feszültség | 400 V | — | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 217 LE | 343 LE | Subaru +126 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 9,6 s | 5,1 s | Subaru −4,5 s |
| Végsebesség | 175 km/h | 160 km/h | BYD +15 km/h |
| Hajtás | FWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2147 kg | 2117 kg | Subaru −30 kg |
| Csomagtartó | 552 l | 421 l | BYD +131 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Nem | csak BYD |
| Hosszúság | 4785 mm | — | — |
| Szélesség | 1890 mm | — | — |
| Magasság | 1668 mm | — | — |
| Tengelytáv | 2765 mm | — | — |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BYD Seal U
Subaru Solterra
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
BYD Seal U
Subaru Solterra
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BYD Seal U vagy Subaru Solterra?
A(z) Subaru Solterra távolabb jut: 511 km WLTP szemben a(z) BYD Seal U 500 km-ével. Ez 11 km különbséget jelent.
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) BYD Seal U modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Subaru Solterra modellnek?
A(z) BYD Seal U akkumulátora 87 kWh-s, a hatótávolsága pedig 500 km. A(z) Subaru Solterra 73,1 kWh-s akkumulátorral 511 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 20,5, illetve 14,3 kWh/100 km.
Miben tér el egymástól a(z) BYD Seal U és a(z) Subaru Solterra hajtása?
A(z) BYD Seal U hajtása FWD, teljesítménye 217 LE. A(z) Subaru Solterra hajtása AWD, teljesítménye 343 LE.
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) BYD Seal U — annak a(z) 87 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Subaru Solterra a(z) 73,1 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.






