BYD Seal U vs Hyundai Ioniq 5 N
BYD Seal U vezet 5:4 arányban
A legnagyobb különbségek: 0–100 km/h — BYD Seal U 9,6 s, Hyundai Ioniq 5 N 3,4 s · Teljesítmény — BYD Seal U 217 LE, Hyundai Ioniq 5 N 609 LE · DC töltés — BYD Seal U 140 kW, Hyundai Ioniq 5 N 239 kW.
BYD Seal U
A BYD Seal U egy D-osztályú SUV, amely két elsőkerék-meghajtásos változatban érhető el, különböző akkumulátor kapacitással és WLTP hatótávolsággal.
Hyundai Ioniq 5 N
Magas teljesítményű, elektromos D-osztályú crossover, amely 3,4 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 km/h-ra.
Profil a piac tükrében: BYD Seal U vs Hyundai Ioniq 5 N
BYD Seal UDesign 87 kWh
Hyundai Ioniq 5 NN
BYD Seal U vagy Hyundai Ioniq 5 N — ki nyer hol
BYD Seal U vezet 5:4 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBYD Seal U +52 km
- Akkumulátor kWhBYD Seal U +3 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBYD Seal U −0,7 kWh/100 km
- Teljesítmény LEHyundai Ioniq 5 N +392 LE
- 0–100 km/h ↓ sHyundai Ioniq 5 N −6,2 s
- Végsebesség km/hHyundai Ioniq 5 N +85 km/h
- DC töltés kWHyundai Ioniq 5 N +99 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgBYD Seal U −53 kg
- Csomagtartó lBYD Seal U +72 l
Műszaki adatok: BYD Seal U vs Hyundai Ioniq 5 N
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BYD Seal UDesign 87 kWh | Hyundai Ioniq 5 NN | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 500 km | 448 km | BYD +52 km |
| Akkumulátor | 87 kWh | 84 kWh | BYD +3 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 20,5 kWh/100 km | 21,2 kWh/100 km | BYD −0,7 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 140 kW | 239 kW | Hyundai +99 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 28 min 30–80% | 18 min 10–80% | 10 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 8,9 km/min | 17,4 km/min | Hyundai +8,5 km/min |
| Feszültség | 400 V | 800 V | Hyundai +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 217 LE | 609 LE | Hyundai +392 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 9,6 s | 3,4 s | Hyundai −6,2 s |
| Végsebesség | 175 km/h | 260 km/h | Hyundai +85 km/h |
| Hajtás | FWD | AWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2147 kg | 2200 kg | BYD −53 kg |
| Csomagtartó | 552 l | 480 l | BYD +72 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4785 mm | 4715 mm | BYD +70 mm |
| Szélesség | 1890 mm | 1940 mm | Hyundai +50 mm |
| Magasság | 1668 mm | 1585 mm | BYD +83 mm |
| Tengelytáv | 2765 mm | 3000 mm | Hyundai +235 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BYD Seal U
Hyundai Ioniq 5 N
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
BYD Seal U
Hyundai Ioniq 5 N
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV / Crossover, szegmens D
BYD Seal Uvs
Xpeng G6
BYD Seal Uvs
Kia EV5
BYD Seal Uvs
Hyundai Ioniq 5
BYD Seal Uvs
Mazda CX-6e
BYD Seal Uvs
Tesla Model Y
BYD Seal Uvs
BMW iX4
Hyundai Ioniq 5 Nvs
BYD Sealion 7
Hyundai Ioniq 5 Nvs
Mazda CX-6e
Hyundai Ioniq 5 Nvs
Tesla Model 3
Hyundai Ioniq 5 Nvs
Xpeng G6
Hyundai Ioniq 5 Nvs
Tesla Model Y
Hyundai Ioniq 5 Nvs
BMW iX4Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BYD Seal U vagy Hyundai Ioniq 5 N?
A(z) BYD Seal U távolabb jut: 500 km WLTP szemben a(z) Hyundai Ioniq 5 N 448 km-ével. Ez 52 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) BYD Seal U és a(z) Hyundai Ioniq 5 N hajtása?
A(z) BYD Seal U hajtása FWD, teljesítménye 217 LE. A(z) Hyundai Ioniq 5 N hajtása AWD, teljesítménye 609 LE.
Melyik erősebb — a(z) BYD Seal U vagy a(z) Hyundai Ioniq 5 N?
A(z) Hyundai Ioniq 5 N erősebb: 609 LE, szemben a(z) BYD Seal U 217 LE teljesítményével. A különbség 392 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) BYD Seal U több helyet kínál: 552 l szemben a(z) Hyundai Ioniq 5 N 480 l-ével. A különbség 72 l.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.