BMW iX4 vs BYD Seal U
BMW iX4 vezet 7:2 arányban
A legnagyobb különbségek: DC töltés — BMW iX4 400 kW, BYD Seal U 140 kW · Teljesítmény — BMW iX4 469 LE, BYD Seal U 217 LE · 0–100 km/h — BMW iX4 4,9 s, BYD Seal U 9,6 s.
BMW iX4
A BMW iX4 egy elektromos szabadidőjármű (SUV), amely a D szegmensbe tartozik, összkerékhajtással (AWD): 374–469 lóerős, akár 828 km-es hatótávval (WLTP szerint), és DC töltéssel, akár 400 kW teljesítményig.
BYD Seal U
A BYD Seal U egy D-osztályú SUV, amely két elsőkerék-meghajtásos változatban érhető el, különböző akkumulátor kapacitással és WLTP hatótávolsággal.
Profil a piac tükrében: BMW iX4 vs BYD Seal U
BMW iX450 xDrive
BYD Seal UDesign 87 kWh
BMW iX4 vagy BYD Seal U — ki nyer hol
BMW iX4 vezet 7:2 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBMW iX4 +328 km
- Akkumulátor kWhBMW iX4 +21,7 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,8 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBMW iX4 +252 LE
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −4,7 s
- Végsebesség km/hBMW iX4 +35 km/h
- DC töltés kWBMW iX4 +260 kW
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgBYD Seal U −158 kg
- Csomagtartó lBYD Seal U +62 l
Műszaki adatok: BMW iX4 vs BYD Seal U
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | BMW iX450 xDrive | BYD Seal UDesign 87 kWh | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 828 km | 500 km | BMW +328 km |
| Akkumulátor | 108,7 kWh | 87 kWh | BMW +21,7 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 15,7 kWh/100 km | 20,5 kWh/100 km | BMW −4,8 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 400 kW | 140 kW | BMW +260 kW |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 21 min 10–80% | 28 min 30–80% | 7 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 27,6 km/min | 8,9 km/min | BMW +18,7 km/min |
| Feszültség | 800 V | 400 V | BMW +400 V |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 469 LE | 217 LE | BMW +252 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 4,9 s | 9,6 s | BMW −4,7 s |
| Végsebesség | 210 km/h | 175 km/h | BMW +35 km/h |
| Hajtás | AWD | FWD | más típus |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2305 kg | 2147 kg | BYD −158 kg |
| Csomagtartó | 490 l | 552 l | BYD +62 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4782 mm | 4785 mm | BYD +3 mm |
| Szélesség | 1895 mm | 1890 mm | BMW +5 mm |
| Magasság | 1595 mm | 1668 mm | BYD +73 mm |
| Tengelytáv | 2897 mm | 2765 mm | BMW +132 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
BMW iX4
BYD Seal U
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens D
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX4 vagy BYD Seal U?
A(z) BMW iX4 távolabb jut: 828 km WLTP szemben a(z) BYD Seal U 500 km-ével. Ez 328 km különbséget jelent.
Miben tér el egymástól a(z) BMW iX4 és a(z) BYD Seal U hajtása?
A(z) BMW iX4 hajtása AWD, teljesítménye 469 LE. A(z) BYD Seal U hajtása FWD, teljesítménye 217 LE.
Melyik erősebb — a(z) BMW iX4 vagy a(z) BYD Seal U?
A(z) BMW iX4 erősebb: 469 LE, szemben a(z) BYD Seal U 217 LE teljesítményével. A különbség 252 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) BYD Seal U több helyet kínál: 552 l szemben a(z) BMW iX4 490 l-ével. A különbség 62 l.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.







