BMW iX5 vs BYD Atto 8

BMW iX5 vezet 4:1 arányban

A legnagyobb különbségek: 0–100 km/h — BMW iX5 4,6 s, BYD Atto 8 8 s · WLTP hatótávolság — BMW iX5 845 km, BYD Atto 8 653 km · Teljesítmény — BMW iX5 578 LE, BYD Atto 8 462 LE.

BMW iX5

A BMW iX5 egy elektromos SUV, amely az E kategóriába tartozik, összkerékhajtással (AWD): 578 lóerős, a hatótávolság elérheti a 845 km-t (WLTP szerint), és DC töltéssel akár 460 kW-os teljesítményig tölthető.

BYD Atto 8

A BYD Atto 8 egy hétüléses, E-osztályú SUV, amelynek akkumulátora 115 kWh kapacitású: a WLTP szabvány szerint mérve a hatótávolság 602 és 653 km között van, a motor teljesítménye pedig 462 és 775 lóerő között változik.

Profil a piac tükrében: BMW iX5 vs BYD Atto 8

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

BMW iX5 vagy BYD Atto 8 — ki nyer hol

BMW iX5 vezet 4:1 arányban

Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmBMW iX5 +192 km
    BMW iX5
    845
    BYD Atto 8
    653
  • Akkumulátor kWhBMW iX5 +26 kWh
    BMW iX5
    141
    BYD Atto 8
    115
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBYD Atto 8 −2,5 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    BYD Atto 8
    17,6
  • Teljesítmény LEBMW iX5 +116 LE
    BMW iX5
    578
    BYD Atto 8
    462
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX5 −3,4 s
    BMW iX5
    4,6
    BYD Atto 8
    8
  • Végsebesség km/hNincs adat
    BMW iX5
    210
    BYD Atto 8
    —
  • DC töltés kWNincs adat
    BMW iX5
    460
    BYD Atto 8
    —
  • AC töltés kWNincs adat
    BMW iX5
    22
    BYD Atto 8
    —
  • Töltési idő ↓ minNincs adat
    BMW iX5
    23
    BYD Atto 8
    —
  • Tömeg ↓ kgNincs adat
    BMW iX5
    2825
    BYD Atto 8
    —
  • Csomagtartó lNincs adat
    BMW iX5
    655
    BYD Atto 8
    —

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: BMW iX5 vs BYD Atto 8

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: BMW iX5 vs BYD Atto 8
Főbb paraméterek BMW iX5
60 xDrive
BYD Atto 8
Design
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság845 km653 kmBMW +192 km
Akkumulátor141 kWh115 kWhBMW +26 kWh
Fogyasztás ↓20,1 kWh/100 km17,6 kWh/100 kmBYD −2,5 kWh/100 km
Töltés
DC töltés460 kW——
AC töltés22 kW——
Töltési idő 10–80% ↓23 min——
Töltési percenként nyert hatótávolság25,7 km/min——
Feszültség800 V——
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény578 LE462 LEBMW +116 LE
0–100 km/h ↓4,6 s8 sBMW −3,4 s
Végsebesség210 km/h——
HajtásAWDRWDmás típus
Praktikum
Tömeg ↓2825 kg——
Csomagtartó655 l——
Hosszúság4994 mm5040 mmBYD +46 mm
Szélesség2000 mm1996 mmBMW +4 mm
Magasság1748 mm1760 mmBYD +12 mm
Tengelytáv3035 mm——

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

BMW iX5

Költség 100 km-enként6,03
Havonta75
Évente905

BYD Atto 8

Költség 100 km-enként5,28
Havonta66
Évente792

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

BMW iX5

BYD Atto 8

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens E

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX5 vagy BYD Atto 8?

A(z) BMW iX5 távolabb jut: 845 km WLTP szemben a(z) BYD Atto 8 653 km-ével. Ez 192 km különbséget jelent.

Miben tér el egymástól a(z) BMW iX5 és a(z) BYD Atto 8 hajtása?

A(z) BMW iX5 hajtása AWD, teljesítménye 578 LE. A(z) BYD Atto 8 hajtása RWD, teljesítménye 462 LE.

Melyik olcsóbb üzemeltetni?

A(z) BYD Atto 8 kevesebb áramot fogyaszt: 17,6 kWh/100 km szemben a(z) BMW iX5 20,1 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 375 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.