BMW iX5 vs Kia EV9

BMW iX5 vezet 10:1 arányban

A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — BMW iX5 578 LE, Kia EV9 204 LE · DC töltés — BMW iX5 460 kW, Kia EV9 210 kW · 0–100 km/h — BMW iX5 4,6 s, Kia EV9 9,4 s.

BMW iX5

A BMW iX5 egy elektromos SUV, amely az E kategóriába tartozik, összkerékhajtással (AWD): 578 lóerős, a hatótávolság elérheti a 845 km-t (WLTP szerint), és DC töltéssel akár 460 kW-os teljesítményig tölthető.

Kia EV9

A Kia EV9 egy elektromos SUV, amely négyféle hajtásváltozatot kínál, eltérő teljesítménnyel és hatótávval.

Profil a piac tükrében: BMW iX5 vs Kia EV9

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

BMW iX5 vagy Kia EV9 — ki nyer hol

BMW iX5 vezet 10:1 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmBMW iX5 +282 km
    BMW iX5
    845
    Kia EV9
    563
  • Akkumulátor kWhBMW iX5 +41,2 kWh
    BMW iX5
    141
    Kia EV9
    99,8
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −0,1 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Kia EV9
    20,2
  • Teljesítmény LEBMW iX5 +374 LE
    BMW iX5
    578
    Kia EV9
    204
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX5 −4,8 s
    BMW iX5
    4,6
    Kia EV9
    9,4
  • Végsebesség km/hBMW iX5 +25 km/h
    BMW iX5
    210
    Kia EV9
    185
  • DC töltés kWBMW iX5 +250 kW
    BMW iX5
    460
    Kia EV9
    210
  • AC töltés kWBMW iX5 +11 kW
    BMW iX5
    22
    Kia EV9
    11
  • Töltési idő ↓ minBMW iX5 −1 min
    BMW iX5
    23
    Kia EV9
    24
  • Tömeg ↓ kgKia EV9 −399 kg
    BMW iX5
    2825
    Kia EV9
    2426
  • Csomagtartó lBMW iX5 +322 l
    BMW iX5
    655
    Kia EV9
    333

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: BMW iX5 vs Kia EV9

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: BMW iX5 vs Kia EV9
Főbb paraméterek BMW iX5
60 xDrive
Kia EV9
99.8 kWh RWD
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság845 km563 kmBMW +282 km
Akkumulátor141 kWh99,8 kWhBMW +41,2 kWh
Fogyasztás ↓20,1 kWh/100 km20,2 kWh/100 kmBMW −0,1 kWh/100 km
Töltés
DC töltés460 kW210 kWBMW +250 kW
AC töltés22 kW11 kWBMW +11 kW
Töltési idő 10–80% ↓23 min24 minBMW −1 min
Töltési percenként nyert hatótávolság25,7 km/min16,4 km/minBMW +9,3 km/min
Feszültség800 V800 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény578 LE204 LEBMW +374 LE
0–100 km/h ↓4,6 s9,4 sBMW −4,8 s
Végsebesség210 km/h185 km/hBMW +25 km/h
HajtásAWDRWDmás típus
Praktikum
Tömeg ↓2825 kg2426 kgKia −399 kg
Csomagtartó655 l333 lBMW +322 l
V2L (külső áramellátás)NemIgencsak Kia
Hosszúság4994 mm5010 mmKia +16 mm
Szélesség2000 mm1980 mmBMW +20 mm
Magasság1748 mm1755 mmKia +7 mm
Tengelytáv3035 mm3100 mmKia +65 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

BMW iX5

Költség 100 km-enként6,03
Havonta75
Évente905

Kia EV9

Költség 100 km-enként6,06
Havonta76
Évente909

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

BMW iX5

Kia EV9

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens E

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — BMW iX5 vagy Kia EV9?

A(z) BMW iX5 távolabb jut: 845 km WLTP szemben a(z) Kia EV9 563 km-ével. Ez 282 km különbséget jelent.

Miben tér el egymástól a(z) BMW iX5 és a(z) Kia EV9 hajtása?

A(z) BMW iX5 hajtása AWD, teljesítménye 578 LE. A(z) Kia EV9 hajtása RWD, teljesítménye 204 LE.

Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?

Csak a(z) Kia EV9 — annak a(z) 99,8 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) BMW iX5 a(z) 141 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.

Melyik erősebb — a(z) BMW iX5 vagy a(z) Kia EV9?

A(z) BMW iX5 erősebb: 578 LE, szemben a(z) Kia EV9 204 LE teljesítményével. A különbség 374 LE.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.