Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Bentley Torcal vezet 6:3 arányban
A legnagyobb különbségek: 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Lotus Eletre 4,5 s · Csomagtartó — Bentley Torcal 460 l, Lotus Eletre 688 l · Teljesítmény — Bentley Torcal 888 LE, Lotus Eletre 612 LE.
Bentley Torcal
A Bentley Torcal a Bentley első elektromos szabadidőautója: 108,7 kWh-s akkumulátorral rendelkezik, amelynek hatótávolsága akár 603 km lehet a WLTP szabvány szerint, és kétféle motorválaszték közül választható, amelyek 821 vagy 888 lóerős teljesítményt kínálnak.
Lotus Eletre
F szegmensbeli elektromos SUV, amely a nagy teljesítményt ötvözi a gyors egyenáramú töltéssel és a tágas csomagtérrel.
Profil a piac tükrében: Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Bentley Torcal vagy Lotus Eletre — ki nyer hol
Bentley Torcal vezet 6:3 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmBentley Torcal +3 km
- Akkumulátor kWhLotus Eletre +3,3 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −3,4 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBentley Torcal +276 LE
- 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −1,6 s
- Végsebesség km/hBentley Torcal +2 km/h
- DC töltés kWNincs adat
- AC töltés kWNincs adat
- Töltési idő ↓ minBentley Torcal −4 min
- Tömeg ↓ kgLotus Eletre −125 kg
- Csomagtartó lLotus Eletre +228 l
Műszaki adatok: Bentley Torcal vs Lotus Eletre
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Bentley Torcal S | Lotus EletreBase | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 603 km | 600 km | Bentley +3 km |
| Akkumulátor | 108,7 kWh | 112 kWh | Lotus +3,3 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 18 kWh/100 km | 21,4 kWh/100 km | Bentley −3,4 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | — | 350 kW | — |
| AC töltés | — | 22 kW | — |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 16 min | 20 min | Bentley −4 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 26,4 km/min | 21 km/min | Bentley +5,4 km/min |
| Feszültség | — | 800 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 888 LE | 612 LE | Bentley +276 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 2,9 s | 4,5 s | Bentley −1,6 s |
| Végsebesség | 260 km/h | 258 km/h | Bentley +2 km/h |
| Hajtás | AWD | AWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2720 kg | 2595 kg | Lotus −125 kg |
| Csomagtartó | 460 l | 688 l | Lotus +228 l |
| Hosszúság | 5008 mm | 5103 mm | Lotus +95 mm |
| Szélesség | 2025 mm | 2019 mm | Bentley +6 mm |
| Magasság | 1677 mm | 1630 mm | Bentley +47 mm |
| Tengelytáv | 3023 mm | 3019 mm | Bentley +4 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Bentley Torcal
Lotus Eletre
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Bentley Torcal
Lotus Eletre
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens F
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Lotus Eletre modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Bentley Torcal modellnek?
A(z) Lotus Eletre akkumulátora 112 kWh-s, a hatótávolsága pedig 600 km. A(z) Bentley Torcal 108,7 kWh-s akkumulátorral 603 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 21,4, illetve 18 kWh/100 km.
Melyik erősebb — a(z) Bentley Torcal vagy a(z) Lotus Eletre?
A(z) Bentley Torcal erősebb: 888 LE, szemben a(z) Lotus Eletre 612 LE teljesítményével. A különbség 276 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Lotus Eletre több helyet kínál: 688 l szemben a(z) Bentley Torcal 460 l-ével. A különbség 228 l.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Bentley Torcal kevesebb áramot fogyaszt: 18 kWh/100 km szemben a(z) Lotus Eletre 21,4 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 510 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.


