Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV
Bentley Torcal vezet 7:2 arányban
A legnagyobb különbségek: Teljesítmény — Bentley Torcal 888 LE, Mercedes EQS SUV 360 LE · 0–100 km/h — Bentley Torcal 2,9 s, Mercedes EQS SUV 5,8 s · Töltési idő 10–80% — Bentley Torcal 16 min, Mercedes EQS SUV 31 min.
Bentley Torcal
A Bentley Torcal a Bentley első elektromos szabadidőautója: 108,7 kWh-s akkumulátorral rendelkezik, amelynek hatótávolsága akár 603 km lehet a WLTP szabvány szerint, és kétféle motorválaszték közül választható, amelyek 821 vagy 888 lóerős teljesítményt kínálnak.
Mercedes EQS SUV
A Mercedes EQS SUV egy elektromos autó, amely a F kategóriába tartozik, összkerékhajtással rendelkezik, és a legtöbb konfigurációban a WLTP szabvány szerint több mint 600 kilométeres hatótávot kínál.
Profil a piac tükrében: Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV
- Bentley TorcalS
Mercedes EQS SUV450 4MATIC
Bentley Torcal vagy Mercedes EQS SUV — ki nyer hol
Bentley Torcal vezet 7:2 arányban
Az eredménybe nem számítanak bele azok a mutatók, amelyeknél az egyik oldalon hiányoznak az adatok.
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmMercedes EQS SUV +10 km
- Akkumulátor kWhBentley Torcal +0,7 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmBentley Torcal −1,9 kWh/100 km
- Teljesítmény LEBentley Torcal +528 LE
- 0–100 km/h ↓ sBentley Torcal −2,9 s
- Végsebesség km/hBentley Torcal +50 km/h
- DC töltés kWNincs adat
- AC töltés kWNincs adat
- Töltési idő ↓ minBentley Torcal −15 min
- Tömeg ↓ kgBentley Torcal −15 kg
- Csomagtartó lMercedes EQS SUV +185 l
Műszaki adatok: Bentley Torcal vs Mercedes EQS SUV
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Bentley Torcal S | Mercedes EQS SUV450 4MATIC | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 603 km | 613 km | Mercedes +10 km |
| Akkumulátor | 108,7 kWh | 108 kWh | Bentley +0,7 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 18 kWh/100 km | 19,9 kWh/100 km | Bentley −1,9 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | — | 200 kW | — |
| AC töltés | — | 11 kW | — |
| Töltési idő 10–80% ↓ | 16 min | 31 min | Bentley −15 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 26,4 km/min | 13,8 km/min | Bentley +12,6 km/min |
| Feszültség | — | 400 V | — |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 888 LE | 360 LE | Bentley +528 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 2,9 s | 5,8 s | Bentley −2,9 s |
| Végsebesség | 260 km/h | 210 km/h | Bentley +50 km/h |
| Hajtás | AWD | AWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 2720 kg | 2735 kg | Bentley −15 kg |
| Csomagtartó | 460 l | 645 l | Mercedes +185 l |
| Hosszúság | 5008 mm | 5125 mm | Mercedes +117 mm |
| Szélesség | 2025 mm | 1959 mm | Bentley +66 mm |
| Magasság | 1677 mm | 1718 mm | Mercedes +41 mm |
| Tengelytáv | 3023 mm | 3210 mm | Mercedes +187 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Bentley Torcal
Mercedes EQS SUV
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Bentley Torcal
Mercedes EQS SUV
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: SUV, szegmens F
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Bentley Torcal modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Mercedes EQS SUV modellnek?
A(z) Bentley Torcal akkumulátora 108,7 kWh-s, a hatótávolsága pedig 603 km. A(z) Mercedes EQS SUV 108 kWh-s akkumulátorral 613 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 18, illetve 19,9 kWh/100 km.
Melyik erősebb — a(z) Bentley Torcal vagy a(z) Mercedes EQS SUV?
A(z) Bentley Torcal erősebb: 888 LE, szemben a(z) Mercedes EQS SUV 360 LE teljesítményével. A különbség 528 LE.
Melyiknek nagyobb a csomagtere?
A(z) Mercedes EQS SUV több helyet kínál: 645 l szemben a(z) Bentley Torcal 460 l-ével. A különbség 185 l.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Bentley Torcal kevesebb áramot fogyaszt: 18 kWh/100 km szemben a(z) Mercedes EQS SUV 19,9 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 285 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.
