Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Alpine A290 vezet 7:2 arányban

A legnagyobb különbségek: AC töltés — Alpine A290 11 kW, Lancia Ypsilon 7,4 kW · 0–100 km/h — Alpine A290 7,4 s, Lancia Ypsilon 9 s · Teljesítmény — Alpine A290 180 LE, Lancia Ypsilon 156 LE.

Alpine A290

Az Alpine A290 egy elektromos B-szegmensű hatchback, amely két hajtáslánc-változatban kapható 180 LE és 220 LE közötti teljesítménnyel.

Lancia Ypsilon

A Lancia Ypsilon egy B-osztályú, városi hatchback, amely kétféle elektromos hajtásváltozatban kapható, különböző teljesítménnyel és vezetési tulajdonságokkal.

Profil a piac tükrében: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Alpine A290 vagy Lancia Ypsilon — ki nyer hol

Alpine A290 vezet 7:2 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmLancia Ypsilon +45 km
    Alpine A290
    380
    Lancia Ypsilon
    425
  • Akkumulátor kWhAlpine A290 +1 kWh
    Alpine A290
    52
    Lancia Ypsilon
    51
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmLancia Ypsilon −1,4 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    Lancia Ypsilon
    14,4
  • Teljesítmény LEAlpine A290 +24 LE
    Alpine A290
    180
    Lancia Ypsilon
    156
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −1,6 s
    Alpine A290
    7,4
    Lancia Ypsilon
    9
  • Végsebesség km/hAlpine A290 +10 km/h
    Alpine A290
    160
    Lancia Ypsilon
    150
  • DC töltés kWNincs különbség
    Alpine A290
    100
    Lancia Ypsilon
    100
  • AC töltés kWAlpine A290 +3,6 kW
    Alpine A290
    11
    Lancia Ypsilon
    7,4
  • Tömeg ↓ kgAlpine A290 −78 kg
    Alpine A290
    1483
    Lancia Ypsilon
    1561
  • Csomagtartó lAlpine A290 +17 l
    Alpine A290
    326
    Lancia Ypsilon
    309

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Alpine A290 vs Lancia Ypsilon
Főbb paraméterek Alpine A290
GT
Lancia Ypsilon
Electric
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság380 km425 kmLancia +45 km
Akkumulátor52 kWh51 kWhAlpine +1 kWh
Fogyasztás ↓15,8 kWh/100 km14,4 kWh/100 kmLancia −1,4 kWh/100 km
Töltés
DC töltés100 kW100 kWNincs különbség
AC töltés11 kW7,4 kWAlpine +3,6 kW
Töltési idő ⚠30 min 15–80%28 min 10–80%2 min
Töltési percenként nyert hatótávolság8,2 km/min10,6 km/minLancia +2,4 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény180 LE156 LEAlpine +24 LE
0–100 km/h ↓7,4 s9 sAlpine −1,6 s
Végsebesség160 km/h150 km/hAlpine +10 km/h
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓1483 kg1561 kgAlpine −78 kg
Csomagtartó326 l309 lAlpine +17 l
V2L (külső áramellátás)IgenNemcsak Alpine
Hosszúság3997 mm4080 mmLancia +83 mm
Szélesség1823 mm1768 mmAlpine +55 mm
Magasság1512 mm1440 mmAlpine +72 mm
Tengelytáv2534 mm2545 mmLancia +11 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Alpine A290

Költség 100 km-enként4,74
Havonta59
Évente711

Lancia Ypsilon

Költség 100 km-enként4,32
Havonta54
Évente648

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Alpine A290

Lancia Ypsilon

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens B

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Alpine A290 vagy Lancia Ypsilon?

A(z) Lancia Ypsilon távolabb jut: 425 km WLTP szemben a(z) Alpine A290 380 km-ével. Ez 45 km különbséget jelent.

Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Alpine A290 modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Lancia Ypsilon modellnek?

A(z) Alpine A290 akkumulátora 52 kWh-s, a hatótávolsága pedig 380 km. A(z) Lancia Ypsilon 51 kWh-s akkumulátorral 425 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 15,8, illetve 14,4 kWh/100 km.

Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?

Csak a(z) Alpine A290 — annak a(z) 52 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Lancia Ypsilon a(z) 51 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Alpine A290 akár 100 kW DC-t is elfogad, a(z) Lancia Ypsilon akár 100 kW-ot.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.