Alpine A290 vs GWM Ora 03

Alpine A290 vezet 7:2 arányban

A legnagyobb különbségek: Töltési idő 15–80% — Alpine A290 30 min, GWM Ora 03 48 min · DC töltés — Alpine A290 100 kW, GWM Ora 03 67 kW · Csomagtartó — Alpine A290 326 l, GWM Ora 03 228 l.

Alpine A290

Az Alpine A290 egy elektromos B-szegmensű hatchback, amely két hajtáslánc-változatban kapható 180 LE és 220 LE közötti teljesítménnyel.

GWM Ora 03

A GWM Ora 03 egy elektromos, B-kategóriás hatchback, amely kétféle akkumulátor kapacitással érhető el, ugyanakkor az erőforrás teljesítménye mindkét változatnál azonos.

Profil a piac tükrében: Alpine A290 vs GWM Ora 03

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Alpine A290 vagy GWM Ora 03 — ki nyer hol

Alpine A290 vezet 7:2 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmGWM Ora 03 +40 km
    Alpine A290
    380
    GWM Ora 03
    420
  • Akkumulátor kWhGWM Ora 03 +11 kWh
    Alpine A290
    52
    GWM Ora 03
    63
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmAlpine A290 −0,7 kWh/100 km
    Alpine A290
    15,8
    GWM Ora 03
    16,5
  • Teljesítmény LEAlpine A290 +9 LE
    Alpine A290
    180
    GWM Ora 03
    171
  • 0–100 km/h ↓ sAlpine A290 −0,8 s
    Alpine A290
    7,4
    GWM Ora 03
    8,2
  • Végsebesség km/hNincs különbség
    Alpine A290
    160
    GWM Ora 03
    160
  • DC töltés kWAlpine A290 +33 kW
    Alpine A290
    100
    GWM Ora 03
    67
  • AC töltés kWNincs különbség
    Alpine A290
    11
    GWM Ora 03
    11
  • Töltési idő ↓ minAlpine A290 −18 min
    Alpine A290
    30
    GWM Ora 03
    48
  • Tömeg ↓ kgAlpine A290 −97 kg
    Alpine A290
    1483
    GWM Ora 03
    1580
  • Csomagtartó lAlpine A290 +98 l
    Alpine A290
    326
    GWM Ora 03
    228

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Alpine A290 vs GWM Ora 03

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Alpine A290 vs GWM Ora 03
Főbb paraméterek Alpine A290
GT
GWM Ora 03
63 kWh
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság380 km420 kmGWM Ora +40 km
Akkumulátor52 kWh63 kWhGWM Ora +11 kWh
Fogyasztás ↓15,8 kWh/100 km16,5 kWh/100 kmAlpine −0,7 kWh/100 km
Töltés
DC töltés100 kW67 kWAlpine +33 kW
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő 15–80% ↓30 min48 minAlpine −18 min
Töltési percenként nyert hatótávolság8,2 km/min5,7 km/minAlpine +2,5 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény180 LE171 LEAlpine +9 LE
0–100 km/h ↓7,4 s8,2 sAlpine −0,8 s
Végsebesség160 km/h160 km/hNincs különbség
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓1483 kg1580 kgAlpine −97 kg
Csomagtartó326 l228 lAlpine +98 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság3997 mm4235 mmGWM Ora +238 mm
Szélesség1823 mm1825 mmGWM Ora +2 mm
Magasság1512 mm1603 mmGWM Ora +91 mm
Tengelytáv2534 mm2650 mmGWM Ora +116 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Alpine A290

Költség 100 km-enként4,74
Havonta59
Évente711

GWM Ora 03

Költség 100 km-enként4,95
Havonta62
Évente743

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Alpine A290

GWM Ora 03

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens B

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Alpine A290 vagy GWM Ora 03?

A(z) GWM Ora 03 távolabb jut: 420 km WLTP szemben a(z) Alpine A290 380 km-ével. Ez 40 km különbséget jelent.

Melyiknek nagyobb a csomagtere?

A(z) Alpine A290 több helyet kínál: 326 l szemben a(z) GWM Ora 03 228 l-ével. A különbség 98 l.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Alpine A290 akár 100 kW DC-t is elfogad, a(z) GWM Ora 03 akár 67 kW-ot. A töltés 15%-ról 80%-ra rendre 30 és 48 perc.

Melyik olcsóbb üzemeltetni?

A(z) Alpine A290 kevesebb áramot fogyaszt: 15,8 kWh/100 km szemben a(z) GWM Ora 03 16,5 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 105 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.