Lancia Ypsilon vs Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech vezet 7:1 arányban
A legnagyobb különbségek: AC töltés — Lancia Ypsilon 7,4 kW, Renault 5 E-Tech 11 kW · 0–100 km/h — Lancia Ypsilon 9 s, Renault 5 E-Tech 7,9 s · Tömeg — Lancia Ypsilon 1561 kg, Renault 5 E-Tech 1449 kg.
Lancia Ypsilon
A Lancia Ypsilon egy B-osztályú, városi hatchback, amely kétféle elektromos hajtásváltozatban kapható, különböző teljesítménnyel és vezetési tulajdonságokkal.
Renault 5 E-Tech
A Renault 5 E-Tech egy elektromos B szegmensű ferdehátú autó elsőkerék-hajtással (FWD): 95–150 lóerő, akár 430 km WLTP hatótáv és DC töltés maximum 100 kW teljesítménnyel.
Profil a piac tükrében: Lancia Ypsilon vs Renault 5 E-Tech
Lancia YpsilonElectric
Renault 5 E-TechComfort Range 150
Lancia Ypsilon vagy Renault 5 E-Tech — ki nyer hol
Renault 5 E-Tech vezet 7:1 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmRenault 5 E-Tech +5 km
- Akkumulátor kWhRenault 5 E-Tech +1 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −0,2 kWh/100 km
- Teljesítmény LELancia Ypsilon +6 LE
- 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −1,1 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWNincs különbség
- AC töltés kWRenault 5 E-Tech +3,6 kW
- Tömeg ↓ kgRenault 5 E-Tech −112 kg
- Csomagtartó lRenault 5 E-Tech +17 l
Műszaki adatok: Lancia Ypsilon vs Renault 5 E-Tech
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | Lancia YpsilonElectric | Renault 5 E-TechComfort Range 150 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 425 km | 430 km | Renault +5 km |
| Akkumulátor | 51 kWh | 52 kWh | Renault +1 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 14,4 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Renault −0,2 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 100 kW | 100 kW | Nincs különbség |
| AC töltés | 7,4 kW | 11 kW | Renault +3,6 kW |
| Töltési idő ⚠ | 28 min 10–80% | 30 min 15–80% | 2 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 10,6 km/min | 9,3 km/min | Lancia +1,3 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 156 LE | 150 LE | Lancia +6 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 9 s | 7,9 s | Renault −1,1 s |
| Végsebesség | 150 km/h | 150 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1561 kg | 1449 kg | Renault −112 kg |
| Csomagtartó | 309 l | 326 l | Renault +17 l |
| V2L (külső áramellátás) | Nem | Igen | csak Renault |
| Hosszúság | 4080 mm | 3922 mm | Lancia +158 mm |
| Szélesség | 1768 mm | 1774 mm | Renault +6 mm |
| Magasság | 1440 mm | 1498 mm | Renault +58 mm |
| Tengelytáv | 2545 mm | 2540 mm | Lancia +5 mm |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Lancia Ypsilon
Renault 5 E-Tech
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Lancia Ypsilon
Renault 5 E-Tech
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens B
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Melyik képes táplálni készülékeket aljzatból (V2L)?
Csak a(z) Renault 5 E-Tech — annak a(z) 52 kWh-os akkumulátora funkcionálhat energiaforrásként. A(z) Lancia Ypsilon a(z) 51 kWh-os akkumulátorával nem kínálja ezt.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Lancia Ypsilon akár 100 kW DC-t is elfogad, a(z) Renault 5 E-Tech akár 100 kW-ot.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.


