Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech vezet 5:2 arányban
A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Peugeot e-208 309 l, Renault 5 E-Tech 326 l · Fogyasztás — Peugeot e-208 14,9 kWh/100 km, Renault 5 E-Tech 14,2 kWh/100 km · Teljesítmény — Peugeot e-208 156 LE, Renault 5 E-Tech 150 LE.
Peugeot e-208
A Peugeot e-208 egy B-szegmensű hatchback három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 361 és 433 km között, teljesítménye 136 és 281 LE között van.
Renault 5 E-Tech
A Renault 5 E-Tech egy elektromos B szegmensű ferdehátú autó elsőkerék-hajtással (FWD): 95–150 lóerő, akár 430 km WLTP hatótáv és DC töltés maximum 100 kW teljesítménnyel.
Profil a piac tükrében: Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech
Peugeot e-208GT 156
Renault 5 E-TechComfort Range 150
Peugeot e-208 vagy Renault 5 E-Tech — ki nyer hol
Renault 5 E-Tech vezet 5:2 arányban
Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.
- WLTP hatótávolság kmPeugeot e-208 +3 km
- Akkumulátor kWhRenault 5 E-Tech +1 kWh
- Fogyasztás ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −0,7 kWh/100 km
- Teljesítmény LEPeugeot e-208 +6 LE
- 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −0,3 s
- Végsebesség km/hNincs különbség
- DC töltés kWNincs különbség
- AC töltés kWNincs különbség
- Tömeg ↓ kgRenault 5 E-Tech −6 kg
- Csomagtartó lRenault 5 E-Tech +17 l
Műszaki adatok: Peugeot e-208 vs Renault 5 E-Tech
Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat
| Főbb paraméterek | GT 156 | Renault 5 E-TechComfort Range 150 | Különbség |
|---|---|---|---|
| Hatótáv és energia | |||
| WLTP hatótávolság | 433 km | 430 km | Peugeot +3 km |
| Akkumulátor | 51 kWh | 52 kWh | Renault +1 kWh |
| Fogyasztás ↓ | 14,9 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Renault −0,7 kWh/100 km |
| Töltés | |||
| DC töltés | 100 kW | 100 kW | Nincs különbség |
| AC töltés | 11 kW | 11 kW | Nincs különbség |
| Töltési idő ⚠ | 35 min 0–80% | 30 min 15–80% | 5 min |
| Töltési percenként nyert hatótávolság | 9,9 km/min | 9,3 km/min | Peugeot +0,6 km/min |
| Feszültség | 400 V | 400 V | Nincs különbség |
| Teljesítmény és hajtás | |||
| Teljesítmény | 156 LE | 150 LE | Peugeot +6 LE |
| 0–100 km/h ↓ | 8,2 s | 7,9 s | Renault −0,3 s |
| Végsebesség | 150 km/h | 150 km/h | Nincs különbség |
| Hajtás | FWD | FWD | — |
| Praktikum | |||
| Tömeg ↓ | 1455 kg | 1449 kg | Renault −6 kg |
| Csomagtartó | 309 l | 326 l | Renault +17 l |
| V2L (külső áramellátás) | Igen | Igen | — |
| Hosszúság | 4055 mm | 3922 mm | Peugeot +133 mm |
| Szélesség | 1745 mm | 1774 mm | Renault +29 mm |
| Magasság | 1430 mm | 1498 mm | Renault +68 mm |
| Tengelytáv | 2540 mm | 2540 mm | Nincs különbség |
A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.
Energiaköltség-kalkulátor
Peugeot e-208
Renault 5 E-Tech
Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.
Videós tesztek mindkét modellről
Peugeot e-208
Renault 5 E-Tech
Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens B
Gyakori kérdések erről az összehasonlításról
Miért van nagyobb akkumulátora a(z) Renault 5 E-Tech modellnek, mégis kisebb a hatótávolsága, mint a(z) Peugeot e-208 modellnek?
A(z) Renault 5 E-Tech akkumulátora 52 kWh-s, a hatótávolsága pedig 430 km. A(z) Peugeot e-208 51 kWh-s akkumulátorral 433 km-t tesz meg. A különbséget az energiafogyasztás magyarázza: 14,2, illetve 14,9 kWh/100 km.
Melyik töltődik gyorsabban?
A(z) Peugeot e-208 akár 100 kW DC-t is elfogad, a(z) Renault 5 E-Tech akár 100 kW-ot.
Melyik olcsóbb üzemeltetni?
A(z) Renault 5 E-Tech kevesebb áramot fogyaszt: 14,2 kWh/100 km szemben a(z) Peugeot e-208 14,9 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 105 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.
A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat
A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.



