Cupra Raval vs Peugeot e-208

Cupra Raval vezet 8:1 arányban

A legnagyobb különbségek: Csomagtartó — Cupra Raval 441 l, Peugeot e-208 309 l · Teljesítmény — Cupra Raval 211 LE, Peugeot e-208 156 LE · 0–100 km/h — Cupra Raval 7,1 s, Peugeot e-208 8,2 s.

Cupra Raval

A Cupra Raval egy városi B-szegmensű hatchback, a 2026-os modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 328 és 444 km között, teljesítménye 135 és 226 LE között van.

Peugeot e-208

A Peugeot e-208 egy B-szegmensű hatchback három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 361 és 433 km között, teljesítménye 136 és 281 LE között van.

Profil a piac tükrében: Cupra Raval vs Peugeot e-208

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Cupra Raval vagy Peugeot e-208 — ki nyer hol

Cupra Raval vezet 8:1 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmCupra Raval +11 km
    Cupra Raval
    444
    Peugeot e-208
    433
  • Akkumulátor kWhCupra Raval +1 kWh
    Cupra Raval
    52
    Peugeot e-208
    51
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmCupra Raval −1,3 kWh/100 km
    Cupra Raval
    13,6
    Peugeot e-208
    14,9
  • Teljesítmény LECupra Raval +55 LE
    Cupra Raval
    211
    Peugeot e-208
    156
  • 0–100 km/h ↓ sCupra Raval −1,1 s
    Cupra Raval
    7,1
    Peugeot e-208
    8,2
  • Végsebesség km/hCupra Raval +10 km/h
    Cupra Raval
    160
    Peugeot e-208
    150
  • DC töltés kWCupra Raval +5 kW
    Cupra Raval
    105
    Peugeot e-208
    100
  • AC töltés kWNincs különbség
    Cupra Raval
    11
    Peugeot e-208
    11
  • Tömeg ↓ kgPeugeot e-208 −155 kg
    Cupra Raval
    1610
    Peugeot e-208
    1455
  • Csomagtartó lCupra Raval +132 l
    Cupra Raval
    441
    Peugeot e-208
    309

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Cupra Raval vs Peugeot e-208

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Cupra Raval vs Peugeot e-208
Főbb paraméterek Cupra Raval
52 kWh
Peugeot e-208
GT 156
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság444 km433 kmCupra +11 km
Akkumulátor52 kWh51 kWhCupra +1 kWh
Fogyasztás ↓13,6 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmCupra −1,3 kWh/100 km
Töltés
DC töltés105 kW100 kWCupra +5 kW
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő ⚠28 min 10–80%35 min 0–80%7 min
Töltési percenként nyert hatótávolság11,1 km/min9,9 km/minCupra +1,2 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény211 LE156 LECupra +55 LE
0–100 km/h ↓7,1 s8,2 sCupra −1,1 s
Végsebesség160 km/h150 km/hCupra +10 km/h
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓1610 kg1455 kgPeugeot −155 kg
Csomagtartó441 l309 lCupra +132 l
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság4046 mm4055 mmPeugeot +9 mm
Szélesség1784 mm1745 mmCupra +39 mm
Magasság1514 mm1430 mmCupra +84 mm
Tengelytáv2599 mm2540 mmCupra +59 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Cupra Raval

Költség 100 km-enként4,08
Havonta51
Évente612

Peugeot e-208

Költség 100 km-enként4,47
Havonta56
Évente671

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Cupra Raval

Peugeot e-208

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens B

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Cupra Raval vagy Peugeot e-208?

A(z) Cupra Raval távolabb jut: 444 km WLTP szemben a(z) Peugeot e-208 433 km-ével. Ez 11 km különbséget jelent.

Melyik erősebb — a(z) Cupra Raval vagy a(z) Peugeot e-208?

A(z) Cupra Raval erősebb: 211 LE, szemben a(z) Peugeot e-208 156 LE teljesítményével. A különbség 55 LE.

Melyiknek nagyobb a csomagtere?

A(z) Cupra Raval több helyet kínál: 441 l szemben a(z) Peugeot e-208 309 l-ével. A különbség 132 l.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Cupra Raval akár 105 kW DC-t is elfogad, a(z) Peugeot e-208 akár 100 kW-ot.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.