Cupra Raval vs Volkswagen ID. Polo

Volkswagen ID. Polo vezet 4:0 arányban

A legnagyobb különbségek: Töltési idő 10–80% — Cupra Raval 28 min, Volkswagen ID. Polo 24 min · Fogyasztás — Cupra Raval 13,6 kWh/100 km, Volkswagen ID. Polo 13,3 kWh/100 km · WLTP hatótávolság — Cupra Raval 444 km, Volkswagen ID. Polo 454 km.

Cupra Raval

A Cupra Raval egy városi B-szegmensű hatchback, a 2026-os modellévben három változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 328 és 444 km között, teljesítménye 135 és 226 LE között van.

Volkswagen ID. Polo

A Volkswagen ID. Polo egy B-szegmensű hatchback négy változatban: WLTP szerinti hatótávolsága 329 és 454 km között, teljesítménye 116 és 226 LE között van.

Profil a piac tükrében: Cupra Raval vs Volkswagen ID. Polo

WLTP hatótávolságAkkumulátorTeljesítményDC töltés0–100 km/h

Cupra Raval vagy Volkswagen ID. Polo — ki nyer hol

Volkswagen ID. Polo vezet 4:0 arányban

Kattints egy szeletre, hogy csak azokat az értékeket lásd. A sáv megmutatja, hol áll az autó a teljes katalógusban.

  • WLTP hatótávolság kmVolkswagen ID. Polo +10 km
    Cupra Raval
    444
    Volkswagen ID. Polo
    454
  • Akkumulátor kWhNincs különbség
    Cupra Raval
    52
    Volkswagen ID. Polo
    52
  • Fogyasztás ↓ kWh/100 kmVolkswagen ID. Polo −0,3 kWh/100 km
    Cupra Raval
    13,6
    Volkswagen ID. Polo
    13,3
  • Teljesítmény LENincs különbség
    Cupra Raval
    211
    Volkswagen ID. Polo
    211
  • 0–100 km/h ↓ sNincs különbség
    Cupra Raval
    7,1
    Volkswagen ID. Polo
    7,1
  • Végsebesség km/hNincs különbség
    Cupra Raval
    160
    Volkswagen ID. Polo
    160
  • DC töltés kWNincs különbség
    Cupra Raval
    105
    Volkswagen ID. Polo
    105
  • AC töltés kWNincs különbség
    Cupra Raval
    11
    Volkswagen ID. Polo
    11
  • Töltési idő ↓ minVolkswagen ID. Polo −4 min
    Cupra Raval
    28
    Volkswagen ID. Polo
    24
  • Tömeg ↓ kgVolkswagen ID. Polo −34 kg
    Cupra Raval
    1610
    Volkswagen ID. Polo
    1576
  • Csomagtartó lNincs különbség
    Cupra Raval
    441
    Volkswagen ID. Polo
    441

Harmadik autó hozzáadása

Műszaki adatok: Cupra Raval vs Volkswagen ID. Polo

Félkövér és aláhúzás = jobb érték · ↓ = a kevesebb a jobb · — = nincs adat

Műszaki adatok: Cupra Raval vs Volkswagen ID. Polo
Főbb paraméterek Cupra Raval
52 kWh
Volkswagen ID. Polo
52 kWh 155 kW
Különbség
Hatótáv és energia
WLTP hatótávolság444 km454 kmVolkswagen +10 km
Akkumulátor52 kWh52 kWhNincs különbség
Fogyasztás ↓13,6 kWh/100 km13,3 kWh/100 kmVolkswagen −0,3 kWh/100 km
Töltés
DC töltés105 kW105 kWNincs különbség
AC töltés11 kW11 kWNincs különbség
Töltési idő 10–80% ↓28 min24 minVolkswagen −4 min
Töltési percenként nyert hatótávolság11,1 km/min13,2 km/minVolkswagen +2,1 km/min
Feszültség400 V400 VNincs különbség
Teljesítmény és hajtás
Teljesítmény211 LE211 LENincs különbség
0–100 km/h ↓7,1 s7,1 sNincs különbség
Végsebesség160 km/h160 km/hNincs különbség
HajtásFWDFWD—
Praktikum
Tömeg ↓1610 kg1576 kgVolkswagen −34 kg
Csomagtartó441 l441 lNincs különbség
V2L (külső áramellátás)IgenIgen—
Hosszúság4046 mm4053 mmVolkswagen +7 mm
Szélesség1784 mm1816 mmVolkswagen +32 mm
Magasság1514 mm1530 mmVolkswagen +16 mm
Tengelytáv2599 mm2600 mmVolkswagen +1 mm

A sor jobb értéke félkövér, és az autó színével van aláhúzva. A ↓-val jelölt mutatóknál a kisebb érték jobb. A méreteket győztes nélkül jelenítjük meg.

Energiaköltség-kalkulátor

Cupra Raval

Költség 100 km-enként4,08
Havonta51
Évente612

Volkswagen ID. Polo

Költség 100 km-enként3,99
Havonta50
Évente599

Az összegek a saját pénznemedben — az árakat az általad használt pénznemben add meg.

Videós tesztek mindkét modellről

Cupra Raval

Volkswagen ID. Polo

Egyéb összehasonlítások ebben a kategóriában: Hatchback, szegmens B

Gyakori kérdések erről az összehasonlításról

Melyiknek nagyobb a hatótávolsága — Cupra Raval vagy Volkswagen ID. Polo?

A(z) Volkswagen ID. Polo távolabb jut: 454 km WLTP szemben a(z) Cupra Raval 444 km-ével. Ez 10 km különbséget jelent.

Melyik töltődik gyorsabban?

A(z) Cupra Raval akár 105 kW DC-t is elfogad, a(z) Volkswagen ID. Polo akár 105 kW-ot. A töltés 10%-ról 80%-ra rendre 28 és 24 perc.

Melyik olcsóbb üzemeltetni?

A(z) Volkswagen ID. Polo kevesebb áramot fogyaszt: 13,3 kWh/100 km szemben a(z) Cupra Raval 13,6 kWh/100 km-ével. Évi 15000 km alatt ez 45 kWh különbséget jelent — az oldal kalkulátora ezt pénzre fordítja.

A műszaki adatok a gyártók hivatalos anyagaiból származnak, és igyekszünk ellenőrizni őket, de a gyártó előzetes értesítés nélkül módosíthatja a specifikációt, és hibák is előfordulhatnak. Vásárlás előtt ellenőrizd az adatokat a márkakereskedésben — az ezen adatok alapján hozott döntésekért nem vállalunk felelősséget. Teljes jogi nyilatkozat

A hatótávolság, a fogyasztás és a tömeg az alapkonfigurációra vonatkozik: gyártók homologizálják őket különböző tartományokban, a felnik és felszerelések függvényében (pl. 533–592 km), mi pedig a legkönnyebb variánst, a legkisebb felnikkel – azaz a legelőnyösebbet vesszük. Ugyanez a modell nagyobb kerekeken rövidebb távolságot tesz meg.