Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech
Renault Twingo E-Tech vodi 3 prema 2
Najveće razlike: Prtljažnik — Dacia Spring 325 l, Renault Twingo E-Tech 360 l · Domet WLTP — Dacia Spring 250 km, Renault Twingo E-Tech 263 km · Potrošnja — Dacia Spring 12,7 kWh/100 km, Renault Twingo E-Tech 12,2 kWh/100 km.
Dacia Spring
Druga generacija modela Dacia Spring je gradski automobil tipa hatchback, segment A, s baterijom od 27,5 kWh, dometom prema standardu WLTP od 250 km i snagom od 82 konjske snage.
Renault Twingo E-Tech
Renault Twingo E-Tech je gradski hatchback iz segmenta A koji nudi doseg od 263 km i kompaktne dimenzije.
Profil u odnosu na tržište: Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech
- Dacia SpringElectric 80
Renault Twingo E-Tech27.5 kWh
Dacia Spring ili Renault Twingo E-Tech — tko pobjeđuje gdje
Renault Twingo E-Tech vodi 3 prema 2
Rezultat ne uključuje metrike za koje nedostaju podaci na jednoj strani.
Kliknite isječak da vidite samo te vrijednosti. Traka pokazuje gdje se automobil nalazi u cijelom katalogu.
- Domet WLTP kmRenault Twingo E-Tech +13 km
- Baterija kWhBez razlike
- Potrošnja ↓ kWh/100 kmRenault Twingo E-Tech −0,5 kWh/100 km
- Snaga KSDacia Spring +2 KS
- 0–100 km/h ↓ sBez razlike
- Maksimalna brzina km/hBez razlike
- Punjenje DC kWBez razlike
- Punjenje AC kWNema podataka
- Punjenje ↓ minBez razlike
- Težina ↓ kgDacia Spring −13 kg
- Prtljažnik lRenault Twingo E-Tech +35 l
Tehnički podaci: Dacia Spring vs Renault Twingo E-Tech
Podebljano i podcrtano = bolja vrijednost · ↓ = manje je bolje · — = nema podataka
| Ključni parametri | Dacia SpringElectric 80 | Renault Twingo E-Tech27.5 kWh | Razlika |
|---|---|---|---|
| Domet i energija | |||
| Domet WLTP | 250 km | 263 km | Renault +13 km |
| Baterija | 27,5 kWh | 27,5 kWh | Bez razlike |
| Potrošnja ↓ | 12,7 kWh/100 km | 12,2 kWh/100 km | Renault −0,5 kWh/100 km |
| Punjenje | |||
| Punjenje DC | 50 kW | 50 kW | Bez razlike |
| Punjenje AC | — | 11 kW | — |
| Punjenje 10–80% ↓ | 30 min | 30 min | Bez razlike |
| Domet po minuti punjenja | 5,8 km/min | 6,1 km/min | Renault +0,3 km/min |
| Napon | — | 400 V | — |
| Performanse i pogon | |||
| Snaga | 82 KS | 80 KS | Dacia +2 KS |
| 0–100 km/h ↓ | 12,1 s | 12,1 s | Bez razlike |
| Maksimalna brzina | 130 km/h | 130 km/h | Bez razlike |
| Pogon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Težina ↓ | 1187 kg | 1200 kg | Dacia −13 kg |
| Prtljažnik | 325 l | 360 l | Renault +35 l |
| V2L (vanjsko napajanje) | Da | Da | — |
| Duljina | 3855 mm | 3789 mm | Dacia +66 mm |
| Širina | 1722 mm | 1720 mm | Dacia +2 mm |
| Visina | 1519 mm | 1495 mm | Dacia +24 mm |
| Međuosovinski razmak | 2492 mm | 2500 mm | Renault +8 mm |
Bolja vrijednost u svakom redu podebljana je i podcrtana bojom automobila. Metrike označene s ↓ — niža vrijednost je bolja. Dimenzije se prikazuju bez odabira pobjednika.
Kalkulator troškova energije
Dacia Spring
Renault Twingo E-Tech
Iznosi u vašoj valuti — unesite cijene u valuti koju koristite.
Video recenzije oba modela
Renault Twingo E-Tech
Ostale usporedbe u ovoj klasi: Hatchback, segment A
Često postavljana pitanja o ovoj usporedbi
Koji ima veći domet — Dacia Spring ili Renault Twingo E-Tech?
Renault Twingo E-Tech ide dalje: 263 km WLTP nasuprot 250 km modela Dacia Spring. Razlika je 13 km.
Koji se brže puni?
Dacia Spring prihvaća do 50 kW DC, Renault Twingo E-Tech do 50 kW. Punjenje od 10 do 80% traje 30, odnosno 30 min.
Koji je jeftiniji za vožnju?
Renault Twingo E-Tech troši manje struje: 12,2 kWh/100 km nasuprot 12,7 kWh/100 km u modelu Dacia Spring. Na 15000 km godišnje, to je razlika od 75 kWh — kalkulator na ovoj stranici to pretvara u novac.
Tehnički podaci potječu iz službenih materijala proizvođača i trudimo se provjeriti ih, ali proizvođač može promijeniti specifikaciju bez najave i pogreške su moguće. Prije kupnje provjerite podatke kod prodavatelja — ne preuzimamo odgovornost za odluke donesene na temelju ovih podataka. Potpuna pravna napomena
Domet, potrošnja i težina navodimo za osnovnu konfiguraciju: proizvođači ih homologiraju u rasponima ovisno o felgama i opremi (npr. 533–592 km), a mi uzimamo najlakšu varijantu, na najmanjim felgama – dakle najpovoljniju. Isti model na većim kotačima prevalit će kraću udaljenost.



