Audi Q4 Sportback e-tron vs Geely EX5
Audi Q4 Sportback e-tron johtaa 6–0
Suurimmat erot: Teho — Audi Q4 Sportback e-tron 286 hv, Geely EX5 217 hv · WLTP-toimintamatka — Audi Q4 Sportback e-tron 576 km, Geely EX5 451 km · DC-lataus — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, Geely EX5 135 kW.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron on C-segmentin coupe-SUV, mallivuonna 2027 neljässä variantissa: WLTP-toimintamatka 451–576 km, teho 204–340 hv.
Geely EX5
Geely EX5 on c-segmentin crossover-malli, joka tarjoaa kaksi eri akkuvaihtoehtoa, joiden toimintamatka on enintään 451 kilometriä, sekä etuvetoinen voimansiirto.
Profiili markkinoihin verrattuna: Audi Q4 Sportback e-tron vs Geely EX5
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance- Geely EX5Ultra
Audi Q4 Sportback e-tron vai Geely EX5 — kumpi voittaa missä
Audi Q4 Sportback e-tron johtaa 6–0
Tulokseen ei lasketa mittareita, joiden tiedot puuttuvat toiselta autolta.
Napsauta lohkoa nähdäksesi vain ne arvot. Palkki näyttää, missä auto on koko luettelon joukossa.
- WLTP-toimintamatka kmAudi Q4 Sportback e-tron +125 km
- Akku kWhAudi Q4 Sportback e-tron +8,6 kWh
- Kulutus ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −1,8 kWh/100 km
- Teho hvAudi Q4 Sportback e-tron +69 hv
- 0–100 km/h ↓ sEi tietoja
- Suurin nopeus km/hEi tietoja
- DC-lataus kWAudi Q4 Sportback e-tron +30 kW
- AC-lataus kWEi eroa
- Latausaika ↓ minEi tietoja
- Paino ↓ kgEi tietoja
- Tavaratila lAudi Q4 Sportback e-tron +66 l
Tekniset tiedot: Audi Q4 Sportback e-tron vs Geely EX5
Lihavointi ja alleviivaus = parempi arvo · ↓ = pienempi on parempi · — = ei tietoa
| Tärkeimmät parametrit | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Geely EX5 Ultra | Ero |
|---|---|---|---|
| Toimintamatka ja energia | |||
| WLTP-toimintamatka | 576 km | 451 km | Audi +125 km |
| Akku | 77 kWh | 68,39 kWh | Audi +8,6 kWh |
| Kulutus ↓ | 13,4 kWh/100 km | 15,2 kWh/100 km | Audi −1,8 kWh/100 km |
| Lataus | |||
| DC-lataus | 165 kW | 135 kW | Audi +30 kW |
| AC-lataus | 11 kW | 11 kW | Ei eroa |
| Latausaika 30–80% ↓ | — | 20 min | — |
| Toimintamatka per latausminuutti | — | 11,3 km/min | — |
| Jännite | — | — | — |
| Suorituskyky ja voimansiirto | |||
| Teho | 286 hv | 217 hv | Audi +69 hv |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | — | — |
| Suurin nopeus | 180 km/h | — | — |
| Vetotapa | RWD | FWD | eri tyyppi |
| Käytännöllisyys | |||
| Paino ↓ | — | 1815 kg | — |
| Tavaratila | 527 l | 461 l | Audi +66 l |
| V2L (ulkoinen virta) | Ei | Kyllä | vain Geely |
| Pituus | — | 4615 mm | — |
| Leveys | — | 1901 mm | — |
| Korkeus | — | 1670 mm | — |
| Akseliväli | — | 2750 mm | — |
Rivin parempi arvo on lihavoitu ja alleviivattu auton värillä. Mittarit, joissa merkintä ↓ — pienempi on parempi. Mitat näytetään ilman voittajan valintaa.
Energiakustannuslaskuri
Audi Q4 Sportback e-tron
Geely EX5
Summat omassa valuutassasi — anna hinnat käyttämässäsi valuutassa.
Videoarvostelut molemmista malleista
Audi Q4 Sportback e-tron
Geely EX5
Muita vertailuja tässä luokassa: SUV / Crossover, segmentti C
Usein kysytyt kysymykset tästä vertailusta
Kumpi kulkee pidemmälle — Audi Q4 Sportback e-tron vai Geely EX5?
Audi Q4 Sportback e-tron kulkee pidemmälle: 576 km WLTP verrattuna Geely EX5:n 451 km:iin. Ero on 125 km.
Miten Audi Q4 Sportback e-tron:n ja Geely EX5:n voimansiirrot eroavat?
Audi Q4 Sportback e-tron:ssa on RWD ja 286 hv. Geely EX5:ssä on FWD ja 217 hv.
Kumpi voi syöttää sähköä laitteille pistorasian kautta (V2L)?
Vain Geely EX5 — sen 68,39 kWh akku toimii silloin virtalähteenä. Audi Q4 Sportback e-tron ei tarjoa tätä 77 kWh akulla.
Kummassa on suurempi tavaratila?
Audi Q4 Sportback e-tron tarjoaa suuremman tavaratilan: 527 l verrattuna Geely EX5:n 461 l:iin. Ero on 66 l.
Tekniset tiedot ovat peräisin valmistajien virallisesta aineistosta ja pyrimme tarkistamaan ne, mutta valmistaja voi muuttaa teknisiä tietoja ilman ennakkoilmoitusta ja virheitä voi esiintyä. Varmista luvut jälleenmyyjältä ennen ostoa — emme vastaa näiden tietojen perusteella tehdyistä päätöksistä. Koko vastuuvapauslauseke
Toimintamatka, kulutus ja paino ilmoitetaan perusvarustelulla. Valmistajat tyyppihyväksyvät ne vaihteluvälillä vanteiden ja varustelun mukaan (esim. 533–592 km), ja me otamme huomioon kevyimmän vaihtoehdon pienimmillä vanteilla – eli edullisimman. Sama malli suuremmilla vanteilla ajaa lyhyemmän toimintamatkan.




