BMW iX1 vs SERES 3
BMW iX1 προηγείται 7-0
Μεγαλύτερες διαφορές: Αυτονομία WLTP — BMW iX1 516 km, SERES 3 300 km · Χώρος αποσκευών — BMW iX1 490 l, SERES 3 318 l · Κατανάλωση — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, SERES 3 17,6 kWh/100 km.
BMW iX1
Το BMW iX1 είναι SUV του τμήματος C σε δύο παραλλαγές: eDrive20 με αυτονομία WLTP 516 km και xDrive30 ισχύος 306 PS.
SERES 3
Ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας C, εξοπλισμένο με κίνηση στους μπροστινούς τροχούς και μπαταρία χωρητικότητας 54 kWh.
Προφίλ έναντι της αγοράς: BMW iX1 vs SERES 3
BMW iX1 ή SERES 3 — ποιος κερδίζει πού
BMW iX1 προηγείται 7-0
Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmBMW iX1 +216 km
- Μπαταρία kWhBMW iX1 +11,2 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −5 kWh/100 km
- Ισχύς PSBMW iX1 +44 PS
- 0–100 km/h ↓ sBMW iX1 −0,3 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hBMW iX1 +15 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWΧωρίς δεδομένα
- Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
- Χρόνος φόρτισης ↓ minΧωρίς δεδομένα
- Βάρος ↓ kgΧωρίς δεδομένα
- Χώρος αποσκευών lBMW iX1 +172 l
Τεχνικά δεδομένα: BMW iX1 vs SERES 3
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | BMW iX1eDrive20 · έτος μοντέλου 2026 | SERES 3Standard | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 516 km | 300 km | BMW +216 km |
| Μπαταρία | 65,2 kWh | 54 kWh | BMW +11,2 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 12,6 kWh/100 km | 17,6 kWh/100 km | BMW −5 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 130 kW | — | — |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 11 kW | Καμία διαφορά |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | 29 min | — | — |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | 12,5 km/min | — | — |
| Τάση | — | — | — |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 204 PS | 160 PS | BMW +44 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 8,9 s | BMW −0,3 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h | 155 km/h | BMW +15 km/h |
| Κίνηση | FWD | FWD | — |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | — | 1765 kg | — |
| Χώρος αποσκευών | 490 l | 318 l | BMW +172 l |
| Μήκος | — | 4415 mm | — |
| Πλάτος | — | 1850 mm | — |
| Ύψος | — | 1650 mm | — |
| Μεταξόνιο | — | — | — |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
BMW iX1
SERES 3
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία C
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το BMW iX1 ή το SERES 3;
Το BMW iX1 πάει πιο μακριά: 516 km WLTP έναντι των 300 km του SERES 3. Η διαφορά είναι 216 km.
Ποιο έχει μεγαλύτερο πορτμπαγκάζ;
Το BMW iX1 χωράει περισσότερο: 490 l έναντι των 318 l στο SERES 3. Η διαφορά είναι 172 l.
Ποιο είναι πιο οικονομικό στη χρήση;
Το BMW iX1 καταναλώνει λιγότερο ρεύμα: 12,6 kWh/100 km έναντι των 17,6 kWh/100 km στο SERES 3. Σε απόσταση 15000 km το χρόνο, αυτό είναι μια διαφορά 750 kWh — ο υπολογιστής σε αυτή τη σελίδα το μετατρέπει σε χρήματα.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.







