Audi Q4 Sportback e-tron vs BMW iX1
Audi Q4 Sportback e-tron προηγείται 7-1
Μεγαλύτερες διαφορές: Ισχύς — Audi Q4 Sportback e-tron 286 PS, BMW iX1 204 PS · 0–100 km/h — Audi Q4 Sportback e-tron 6,6 s, BMW iX1 8,6 s · Γρήγορη φόρτιση DC — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, BMW iX1 130 kW.
Audi Q4 Sportback e-tron
Το Audi Q4 Sportback e-tron είναι SUV coupe του τμήματος C, στο έτος μοντέλου 2027 σε τέσσερις παραλλαγές: αυτονομία WLTP από 451 έως 576 km, ισχύς από 204 έως 340 PS.
BMW iX1
Το BMW iX1 είναι SUV του τμήματος C σε δύο παραλλαγές: eDrive20 με αυτονομία WLTP 516 km και xDrive30 ισχύος 306 PS.
Προφίλ έναντι της αγοράς: Audi Q4 Sportback e-tron vs BMW iX1
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
BMW iX1eDrive20 · έτος μοντέλου 2026
Audi Q4 Sportback e-tron ή BMW iX1 — ποιος κερδίζει πού
Audi Q4 Sportback e-tron προηγείται 7-1
Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmAudi Q4 Sportback e-tron +60 km
- Μπαταρία kWhAudi Q4 Sportback e-tron +11,8 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −0,8 kWh/100 km
- Ισχύς PSAudi Q4 Sportback e-tron +82 PS
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −2 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hAudi Q4 Sportback e-tron +10 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWAudi Q4 Sportback e-tron +35 kW
- Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
- Χρόνος φόρτισης ↓ minΧωρίς δεδομένα
- Βάρος ↓ kgΧωρίς δεδομένα
- Χώρος αποσκευών lAudi Q4 Sportback e-tron +37 l
Τεχνικά δεδομένα: Audi Q4 Sportback e-tron vs BMW iX1
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | BMW iX1eDrive20 · έτος μοντέλου 2026 | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 576 km | 516 km | Audi +60 km |
| Μπαταρία | 77 kWh | 65,2 kWh | Audi +11,8 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 13,4 kWh/100 km | 12,6 kWh/100 km | BMW −0,8 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 165 kW | 130 kW | Audi +35 kW |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 11 kW | Καμία διαφορά |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | — | 29 min | — |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | — | 12,5 km/min | — |
| Τάση | — | — | — |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 286 PS | 204 PS | Audi +82 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 8,6 s | Audi −2 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h | 170 km/h | Audi +10 km/h |
| Κίνηση | RWD | FWD | διαφορετικός τύπος |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | — | — | — |
| Χώρος αποσκευών | 527 l | 490 l | Audi +37 l |
| Μήκος | — | — | — |
| Πλάτος | — | — | — |
| Ύψος | — | — | — |
| Μεταξόνιο | — | — | — |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
Audi Q4 Sportback e-tron
BMW iX1
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Audi Q4 Sportback e-tron
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία C
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το Audi Q4 Sportback e-tron ή το BMW iX1;
Το Audi Q4 Sportback e-tron πάει πιο μακριά: 576 km WLTP έναντι των 516 km του BMW iX1. Η διαφορά είναι 60 km.
Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του Audi Q4 Sportback e-tron και του BMW iX1;
Το Audi Q4 Sportback e-tron έχει RWD και 286 PS. Το BMW iX1 έχει FWD και 204 PS.
Ποιο είναι πιο ισχυρό — το Audi Q4 Sportback e-tron ή το BMW iX1;
Το Audi Q4 Sportback e-tron είναι ισχυρότερο: 286 PS έναντι των 204 PS του BMW iX1. Η διαφορά είναι 82 PS.
Ποιο φορτίζει πιο γρήγορα;
Το Audi Q4 Sportback e-tron δέχεται έως 165 kW DC, το BMW iX1 έως 130 kW.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.




