Audi Q4 Sportback e-tron vs Subaru Uncharted
Audi Q4 Sportback e-tron προηγείται 6-2
Μεγαλύτερες διαφορές: Φόρτιση AC — Audi Q4 Sportback e-tron 11 kW, Subaru Uncharted 22 kW · Χώρος αποσκευών — Audi Q4 Sportback e-tron 527 l, Subaru Uncharted 403 l · Ισχύς — Audi Q4 Sportback e-tron 286 PS, Subaru Uncharted 224 PS.
Audi Q4 Sportback e-tron
Το Audi Q4 Sportback e-tron είναι SUV coupe του τμήματος C, στο έτος μοντέλου 2027 σε τέσσερις παραλλαγές: αυτονομία WLTP από 451 έως 576 km, ισχύς από 204 έως 340 PS.
Subaru Uncharted
Το Subaru Uncharted είναι ένα SUV στην κατηγορία C που προσφέρει τρεις διαμορφώσεις κίνησης με διαφορετική αυτονομία και επιδόσεις, από 451 χιλιόμετρα έως 592 χιλιόμετρα στον κύκλο WLTP.
Προφίλ έναντι της αγοράς: Audi Q4 Sportback e-tron vs Subaru Uncharted
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Subaru Uncharted77 kWh FWD
Audi Q4 Sportback e-tron ή Subaru Uncharted — ποιος κερδίζει πού
Audi Q4 Sportback e-tron προηγείται 6-2
Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmSubaru Uncharted +16 km
- Μπαταρία kWhΚαμία διαφορά
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −0,4 kWh/100 km
- Ισχύς PSAudi Q4 Sportback e-tron +62 PS
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −0,7 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hAudi Q4 Sportback e-tron +20 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWAudi Q4 Sportback e-tron +15 kW
- Φόρτιση AC kWSubaru Uncharted +11 kW
- Χρόνος φόρτισης ↓ minΧωρίς δεδομένα
- Βάρος ↓ kgΧωρίς δεδομένα
- Χώρος αποσκευών lAudi Q4 Sportback e-tron +124 l
Τεχνικά δεδομένα: Audi Q4 Sportback e-tron vs Subaru Uncharted
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Subaru Uncharted77 kWh FWD | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 576 km | 592 km | Subaru +16 km |
| Μπαταρία | 77 kWh | 77 kWh | Καμία διαφορά |
| Κατανάλωση ↓ | 13,4 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km | Audi −0,4 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 165 kW | 150 kW | Audi +15 kW |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 22 kW | Subaru +11 kW |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | — | 30 min | — |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | — | 13,8 km/min | — |
| Τάση | — | 400 V | — |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 286 PS | 224 PS | Audi +62 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 7,3 s | Audi −0,7 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h | 160 km/h | Audi +20 km/h |
| Κίνηση | RWD | FWD | διαφορετικός τύπος |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | — | 1916 kg | — |
| Χώρος αποσκευών | 527 l | 403 l | Audi +124 l |
| Μήκος | — | 4535 mm | — |
| Πλάτος | — | 1870 mm | — |
| Ύψος | — | 1625 mm | — |
| Μεταξόνιο | — | 2750 mm | — |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
Audi Q4 Sportback e-tron
Subaru Uncharted
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Audi Q4 Sportback e-tron
Subaru Uncharted
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία C
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το Audi Q4 Sportback e-tron ή το Subaru Uncharted;
Το Subaru Uncharted πάει πιο μακριά: 592 km WLTP έναντι των 576 km του Audi Q4 Sportback e-tron. Η διαφορά είναι 16 km.
Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του Audi Q4 Sportback e-tron και του Subaru Uncharted;
Το Audi Q4 Sportback e-tron έχει RWD και 286 PS. Το Subaru Uncharted έχει FWD και 224 PS.
Ποιο έχει μεγαλύτερο πορτμπαγκάζ;
Το Audi Q4 Sportback e-tron χωράει περισσότερο: 527 l έναντι των 403 l στο Subaru Uncharted. Η διαφορά είναι 124 l.
Ποιο φορτίζει πιο γρήγορα;
Το Audi Q4 Sportback e-tron δέχεται έως 165 kW DC, το Subaru Uncharted έως 150 kW.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.



