Audi Q4 Sportback e-tron vs SERES 3
Audi Q4 Sportback e-tron προηγείται 7-0
Μεγαλύτερες διαφορές: Αυτονομία WLTP — Audi Q4 Sportback e-tron 576 km, SERES 3 300 km · Ισχύς — Audi Q4 Sportback e-tron 286 PS, SERES 3 160 PS · Χώρος αποσκευών — Audi Q4 Sportback e-tron 527 l, SERES 3 318 l.
Audi Q4 Sportback e-tron
Το Audi Q4 Sportback e-tron είναι SUV coupe του τμήματος C, στο έτος μοντέλου 2027 σε τέσσερις παραλλαγές: αυτονομία WLTP από 451 έως 576 km, ισχύς από 204 έως 340 PS.
SERES 3
Ένα ηλεκτρικό SUV της κατηγορίας C, εξοπλισμένο με κίνηση στους μπροστινούς τροχούς και μπαταρία χωρητικότητας 54 kWh.
Προφίλ έναντι της αγοράς: Audi Q4 Sportback e-tron vs SERES 3
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
SERES 3Standard
Audi Q4 Sportback e-tron ή SERES 3 — ποιος κερδίζει πού
Audi Q4 Sportback e-tron προηγείται 7-0
Το αποτέλεσμα δεν περιλαμβάνει μετρήσεις για τις οποίες λείπουν δεδομένα από τη μία πλευρά.
Κάντε κλικ σε ένα τμήμα για να δείτε μόνο αυτές τις μετρήσεις. Η μπάρα δείχνει πού βρίσκεται το αυτοκίνητο σε όλο τον κατάλογο.
- Αυτονομία WLTP kmAudi Q4 Sportback e-tron +276 km
- Μπαταρία kWhAudi Q4 Sportback e-tron +23 kWh
- Κατανάλωση ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −4,2 kWh/100 km
- Ισχύς PSAudi Q4 Sportback e-tron +126 PS
- 0–100 km/h ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −2,3 s
- Μέγιστη ταχύτητα km/hAudi Q4 Sportback e-tron +25 km/h
- Γρήγορη φόρτιση DC kWΧωρίς δεδομένα
- Φόρτιση AC kWΚαμία διαφορά
- Χρόνος φόρτισης ↓ minΧωρίς δεδομένα
- Βάρος ↓ kgΧωρίς δεδομένα
- Χώρος αποσκευών lAudi Q4 Sportback e-tron +209 l
Τεχνικά δεδομένα: Audi Q4 Sportback e-tron vs SERES 3
Έντονη γραφή και υπογράμμιση = καλύτερη επίδοση · ↓ = λιγότερο σημαίνει καλύτερα · — = χωρίς δεδομένα
| Βασικές παράμετροι | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | SERES 3Standard | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Αυτονομία και ενέργεια | |||
| Αυτονομία WLTP | 576 km | 300 km | Audi +276 km |
| Μπαταρία | 77 kWh | 54 kWh | Audi +23 kWh |
| Κατανάλωση ↓ | 13,4 kWh/100 km | 17,6 kWh/100 km | Audi −4,2 kWh/100 km |
| Φόρτιση | |||
| Γρήγορη φόρτιση DC | 165 kW | — | — |
| Φόρτιση AC | 11 kW | 11 kW | Καμία διαφορά |
| Χρόνος φόρτισης 10–80% ↓ | — | — | — |
| Αυτονομία ανά λεπτό φόρτισης | — | — | — |
| Τάση | — | — | — |
| Επιδόσεις και κίνηση | |||
| Ισχύς | 286 PS | 160 PS | Audi +126 PS |
| 0–100 km/h ↓ | 6,6 s | 8,9 s | Audi −2,3 s |
| Μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h | 155 km/h | Audi +25 km/h |
| Κίνηση | RWD | FWD | διαφορετικός τύπος |
| Πρακτικότητα | |||
| Βάρος ↓ | — | 1765 kg | — |
| Χώρος αποσκευών | 527 l | 318 l | Audi +209 l |
| Μήκος | — | 4415 mm | — |
| Πλάτος | — | 1850 mm | — |
| Ύψος | — | 1650 mm | — |
| Μεταξόνιο | — | — | — |
Η καλύτερη επίδοση σε κάθε γραμμή είναι έντονη και υπογραμμισμένη με το χρώμα του αυτοκινήτου. Μετρήσεις με σήμανση ↓ — καλύτερα είναι τα χαμηλότερα. Οι διαστάσεις εμφανίζονται χωρίς να επιλέγεται νικητής.
Υπολογιστής κόστους ενέργειας
Audi Q4 Sportback e-tron
SERES 3
Τα ποσά είναι στο νόμισμά σας — εισαγάγετε τις τιμές στο νόμισμα που χρησιμοποιείτε.
Βίντεο κριτικές και των δύο μοντέλων
Audi Q4 Sportback e-tron
Άλλες συγκρίσεις σε αυτή την κατηγορία: SUV, κατηγορία C
Συχνές ερωτήσεις για αυτή τη σύγκριση
Ποιο έχει μεγαλύτερη αυτονομία — το Audi Q4 Sportback e-tron ή το SERES 3;
Το Audi Q4 Sportback e-tron πάει πιο μακριά: 576 km WLTP έναντι των 300 km του SERES 3. Η διαφορά είναι 276 km.
Πώς διαφέρουν τα συστήματα κίνησης του Audi Q4 Sportback e-tron και του SERES 3;
Το Audi Q4 Sportback e-tron έχει RWD και 286 PS. Το SERES 3 έχει FWD και 160 PS.
Ποιο είναι πιο ισχυρό — το Audi Q4 Sportback e-tron ή το SERES 3;
Το Audi Q4 Sportback e-tron είναι ισχυρότερο: 286 PS έναντι των 160 PS του SERES 3. Η διαφορά είναι 126 PS.
Ποιο έχει μεγαλύτερο πορτμπαγκάζ;
Το Audi Q4 Sportback e-tron χωράει περισσότερο: 527 l έναντι των 318 l στο SERES 3. Η διαφορά είναι 209 l.
Τα τεχνικά στοιχεία προέρχονται από το επίσημο υλικό των κατασκευαστών και καταβάλλουμε κάθε προσπάθεια να τα ελέγχουμε, αλλά ο κατασκευαστής μπορεί να αλλάξει τις προδιαγραφές χωρίς προειδοποίηση και ενδέχεται να υπάρξουν λάθη. Επιβεβαιώστε τα στοιχεία σε αντιπροσωπεία πριν αγοράσετε — δεν φέρουμε ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται βάσει αυτών των δεδομένων. Πλήρης αποποίηση ευθύνης
Αυτονομία, κατανάλωση και βάρος αναφέρονται για τη βασική διαμόρφωση. Οι κατασκευαστές τα εγκρίνουν σε εύρη, ανάλογα με τις ζάντες και τον εξοπλισμό (π.χ. 533–592 χλμ.), και εμείς λαμβάνουμε την πιο ελαφριά έκδοση, με τις μικρότερες ζάντες — δηλαδή την πιο ευνοϊκή. Το ίδιο μοντέλο με μεγαλύτερες ζάντες θα διανύσει μικρότερη απόσταση.




