Polestar 4 vs Volkswagen ID. Tiguan
Volkswagen ID. Tiguan vede 6 : 4
Největší rozdíly: Baterie — Polestar 4 94 kWh, Volkswagen ID. Tiguan 77 kWh · Spotřeba — Polestar 4 17,8 kWh/100 km, Volkswagen ID. Tiguan 14,6 kWh/100 km · Nabíjení DC — Polestar 4 200 kW, Volkswagen ID. Tiguan 165 kW.
Polestar 4
Polestar 4 je SUV ve třídě D, který nabízí vysoký výkon ve verzi s dvěma elektromotory a velký dojezd v konfiguraci s jedním elektromotorem.
Volkswagen ID. Tiguan
Volkswagen ID. Tiguan je elektrické SUV segmentu D, které je k dispozici ve třech verzích: dojezd WLTP od 456 do 607 km, výkon od 190 do 299 koní a nabíjení (DC) až do 165 kW.
Profil oproti trhu: Polestar 4 vs Volkswagen ID. Tiguan
Polestar 4Rear Motor
Volkswagen ID. Tiguan77 kWh 210 kW
Polestar 4 nebo Volkswagen ID. Tiguan — kdo vyhrává v čem
Volkswagen ID. Tiguan vede 6 : 4
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmPolestar 4 +13 km
- Baterie kWhPolestar 4 +17 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmVolkswagen ID. Tiguan −3,2 kWh/100 km
- Výkon kVolkswagen ID. Tiguan +14 k
- 0–100 km/h ↓ sVolkswagen ID. Tiguan −0,5 s
- Max. rychlost km/hPolestar 4 +20 km/h
- Nabíjení DC kWPolestar 4 +35 kW
- Nabíjení AC kWBez údajů
- Nabíjení ↓ minVolkswagen ID. Tiguan −1 min
- Hmotnost ↓ kgVolkswagen ID. Tiguan −150 kg
- Zavazadlový prostor lVolkswagen ID. Tiguan +8 l
Technické údaje: Polestar 4 vs Volkswagen ID. Tiguan
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Polestar 4Rear Motor | Volkswagen ID. Tiguan77 kWh 210 kW | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 620 km | 607 km | Polestar +13 km |
| Baterie | 94 kWh | 77 kWh | Polestar +17 kWh |
| Spotřeba ↓ | 17,8 kWh/100 km | 14,6 kWh/100 km | Volkswagen −3,2 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 200 kW | 165 kW | Polestar +35 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | — | — |
| Nabíjení 10–80% ↓ | 30 min | 29 min | Volkswagen −1 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 14,5 km/min | 14,7 km/min | Volkswagen +0,2 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 272 k | 286 k | Volkswagen +14 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,1 s | 6,6 s | Volkswagen −0,5 s |
| Max. rychlost | 200 km/h | 180 km/h | Polestar +20 km/h |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2230 kg | 2080 kg | Volkswagen −150 kg |
| Zavazadlový prostor | 526 l | 534 l | Volkswagen +8 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ano | — |
| Délka | 4839 mm | 4618 mm | Polestar +221 mm |
| Šířka | 2008 mm | 1855 mm | Polestar +153 mm |
| Výška | 1544 mm | 1635 mm | Volkswagen +91 mm |
| Rozvor | 2999 mm | 2771 mm | Polestar +228 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Polestar 4
Volkswagen ID. Tiguan
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Volkswagen ID. Tiguan
Další porovnání v této třídě: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Polestar 4 nebo Volkswagen ID. Tiguan?
Model Polestar 4 dojede dál: 620 km WLTP oproti 607 km u modelu Volkswagen ID. Tiguan. Je to rozdíl 13 km.
Který se nabíjí rychleji?
Model Polestar 4 přijímá až 200 kW DC, model Volkswagen ID. Tiguan až 165 kW. Nabíjení z 10 % na 80 % trvá 30, resp. 29 min.
Který je levnější v provozu?
Model Volkswagen ID. Tiguan spotřebuje méně elektřiny: 14,6 kWh/100 km oproti 17,8 kWh/100 km u modelu Polestar 4. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 480 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.



