Ford Explorer vs Volkswagen ID. Tiguan
Ford Explorer vede 4 : 1
Největší rozdíly: Spotřeba — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Volkswagen ID. Tiguan 14,6 kWh/100 km · Nabíjení DC — Ford Explorer 183 kW, Volkswagen ID. Tiguan 165 kW · 0–100 km/h — Ford Explorer 6,4 s, Volkswagen ID. Tiguan 6,6 s.
Ford Explorer
Ford Explorer je SUV segmentu D, v modelovém roce 2027 ve třech variantách: dojezd WLTP od 444 do 602 km, výkon od 190 do 340 k.
Volkswagen ID. Tiguan
Volkswagen ID. Tiguan je elektrické SUV segmentu D, které je k dispozici ve třech verzích: dojezd WLTP od 456 do 607 km, výkon od 190 do 299 koní a nabíjení (DC) až do 165 kW.
Profil oproti trhu: Ford Explorer vs Volkswagen ID. Tiguan
Ford ExplorerExtended Range RWD · modelový rok 2027
Volkswagen ID. Tiguan77 kWh 210 kW
Ford Explorer nebo Volkswagen ID. Tiguan — kdo vyhrává v čem
Ford Explorer vede 4 : 1
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmVolkswagen ID. Tiguan +5 km
- Baterie kWhFord Explorer +2 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmFord Explorer −1,5 kWh/100 km
- Výkon kBez rozdílu
- 0–100 km/h ↓ sFord Explorer −0,2 s
- Max. rychlost km/hBez rozdílu
- Nabíjení DC kWFord Explorer +18 kW
- Nabíjení AC kWBez údajů
- Nabíjení ↓ minBez údajů
- Hmotnost ↓ kgBez údajů
- Zavazadlový prostor lBez údajů
Technické údaje: Ford Explorer vs Volkswagen ID. Tiguan
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Ford ExplorerExtended Range RWD · modelový rok 2027 | Volkswagen ID. Tiguan77 kWh 210 kW | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 602 km | 607 km | Volkswagen +5 km |
| Baterie | 79 kWh | 77 kWh | Ford +2 kWh |
| Spotřeba ↓ | 13,1 kWh/100 km | 14,6 kWh/100 km | Ford −1,5 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 183 kW | 165 kW | Ford +18 kW |
| Nabíjení AC | — | — | — |
| Nabíjení 10–80% ↓ | — | 29 min | — |
| Dojezd na minutu nabíjení | — | 14,7 km/min | — |
| Napětí | — | 400 V | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 286 k | 286 k | Bez rozdílu |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 6,6 s | Ford −0,2 s |
| Max. rychlost | 180 km/h | 180 km/h | Bez rozdílu |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | — | 2080 kg | — |
| Zavazadlový prostor | — | 534 l | — |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Volkswagen |
| Délka | — | 4618 mm | — |
| Šířka | — | 1855 mm | — |
| Výška | — | 1635 mm | — |
| Rozvor | — | 2771 mm | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Ford Explorer
Volkswagen ID. Tiguan
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Ford Explorer
Volkswagen ID. Tiguan
Další porovnání v této třídě: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Proč má Ford Explorer větší baterii, ale kratší dojezd než Volkswagen ID. Tiguan?
Model Ford Explorer má kapacitu 79 kWh a ujede 602 km, zatímco model Volkswagen ID. Tiguan s baterií 77 kWh ujede 607 km. Rozhoduje spotřeba: 13,1 oproti 14,6 kWh/100 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Volkswagen ID. Tiguan — jeho baterie o kapacitě 77 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Ford Explorer s kapacitou 79 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který se nabíjí rychleji?
Model Ford Explorer přijímá až 183 kW DC, model Volkswagen ID. Tiguan až 165 kW.
Který je levnější v provozu?
Model Ford Explorer spotřebuje méně elektřiny: 13,1 kWh/100 km oproti 14,6 kWh/100 km u modelu Volkswagen ID. Tiguan. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 225 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.



