Opel Corsa Electric vs Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech vede 5 : 1

Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Opel Corsa Electric 267 l, Renault 5 E-Tech 326 l · Výkon — Opel Corsa Electric 156 k, Renault 5 E-Tech 150 k · 0–100 km/h — Opel Corsa Electric 8,2 s, Renault 5 E-Tech 7,9 s.

Opel Corsa Electric

Opel Corsa Electric je elektrický hatchback segmentu B: má dojezd 357–429 km podle standardu WLTP a výkon od 136 do 281 koní ve sportovní verzi GSE.

Renault 5 E-Tech

Renault 5 E-Tech je elektrický hatchback segmentu B s pohonem FWD: výkon 95–150 koní, dojezd až 430 km dle metodiky WLTP a možnost rychlého nabíjení (DC) o výkonu až 100 kW.

Profil oproti trhu: Opel Corsa Electric vs Renault 5 E-Tech

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Opel Corsa Electric nebo Renault 5 E-Tech — kdo vyhrává v čem

Renault 5 E-Tech vede 5 : 1

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmRenault 5 E-Tech +1 km
    Opel Corsa Electric
    429
    Renault 5 E-Tech
    430
  • Baterie kWhRenault 5 E-Tech +1 kWh
    Opel Corsa Electric
    51
    Renault 5 E-Tech
    52
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    14,2
    Renault 5 E-Tech
    14,2
  • Výkon kOpel Corsa Electric +6 k
    Opel Corsa Electric
    156
    Renault 5 E-Tech
    150
  • 0–100 km/h ↓ sRenault 5 E-Tech −0,3 s
    Opel Corsa Electric
    8,2
    Renault 5 E-Tech
    7,9
  • Max. rychlost km/hBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    150
    Renault 5 E-Tech
    150
  • Nabíjení DC kWBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    100
    Renault 5 E-Tech
    100
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    11
    Renault 5 E-Tech
    11
  • Hmotnost ↓ kgRenault 5 E-Tech −20 kg
    Opel Corsa Electric
    1469
    Renault 5 E-Tech
    1449
  • Zavazadlový prostor lRenault 5 E-Tech +59 l
    Opel Corsa Electric
    267
    Renault 5 E-Tech
    326

Přidat třetí auto

Technické údaje: Opel Corsa Electric vs Renault 5 E-Tech

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Opel Corsa Electric vs Renault 5 E-Tech
Klíčové parametry Opel Corsa Electric
156
Renault 5 E-Tech
Comfort Range 150
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP429 km430 kmRenault +1 km
Baterie51 kWh52 kWhRenault +1 kWh
Spotřeba ↓14,2 kWh/100 km14,2 kWh/100 kmBez rozdílu
Nabíjení
Nabíjení DC100 kW100 kWBez rozdílu
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení ⚠30 min 20–80%30 min 15–80%Bez rozdílu
Dojezd na minutu nabíjení8,6 km/min9,3 km/minRenault +0,7 km/min
Napětí400 V400 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon156 k150 kOpel +6 k
0–100 km/h ↓8,2 s7,9 sRenault −0,3 s
Max. rychlost150 km/h150 km/hBez rozdílu
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓1469 kg1449 kgRenault −20 kg
Zavazadlový prostor267 l326 lRenault +59 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka4060 mm3922 mmOpel +138 mm
Šířka1765 mm1774 mmRenault +9 mm
Výška1435 mm1498 mmRenault +63 mm
Rozvor2540 mm2540 mmBez rozdílu

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Opel Corsa Electric

Náklady na 100 km4,26
Měsíčně53
Ročně639

Renault 5 E-Tech

Náklady na 100 km4,26
Měsíčně53
Ročně639

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Opel Corsa Electric

Renault 5 E-Tech

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má větší kufr?

Model Renault 5 E-Tech nabízí více: 326 l oproti 267 l u modelu Opel Corsa Electric. Rozdíl je 59 l.

Který se nabíjí rychleji?

Model Opel Corsa Electric přijímá až 100 kW DC, model Renault 5 E-Tech až 100 kW.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.