Opel Corsa Electric vs Peugeot e-208

Peugeot e-208 vede 3 : 1

Největší rozdíly: Zavazadlový prostor — Opel Corsa Electric 267 l, Peugeot e-208 309 l · Spotřeba — Opel Corsa Electric 14,2 kWh/100 km, Peugeot e-208 14,9 kWh/100 km.

Opel Corsa Electric

Opel Corsa Electric je elektrický hatchback segmentu B: má dojezd 357–429 km podle standardu WLTP a výkon od 136 do 281 koní ve sportovní verzi GSE.

Peugeot e-208

Peugeot e-208 je hatchback segmentu B ve třech variantách: dojezd WLTP od 361 do 433 km, výkon od 136 do 281 k.

Profil oproti trhu: Opel Corsa Electric vs Peugeot e-208

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Opel Corsa Electric nebo Peugeot e-208 — kdo vyhrává v čem

Peugeot e-208 vede 3 : 1

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmPeugeot e-208 +4 km
    Opel Corsa Electric
    429
    Peugeot e-208
    433
  • Baterie kWhBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    51
    Peugeot e-208
    51
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmOpel Corsa Electric −0,7 kWh/100 km
    Opel Corsa Electric
    14,2
    Peugeot e-208
    14,9
  • Výkon kBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    156
    Peugeot e-208
    156
  • 0–100 km/h ↓ sBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    8,2
    Peugeot e-208
    8,2
  • Max. rychlost km/hBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    150
    Peugeot e-208
    150
  • Nabíjení DC kWBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    100
    Peugeot e-208
    100
  • Nabíjení AC kWBez rozdílu
    Opel Corsa Electric
    11
    Peugeot e-208
    11
  • Hmotnost ↓ kgPeugeot e-208 −14 kg
    Opel Corsa Electric
    1469
    Peugeot e-208
    1455
  • Zavazadlový prostor lPeugeot e-208 +42 l
    Opel Corsa Electric
    267
    Peugeot e-208
    309

Přidat třetí auto

Technické údaje: Opel Corsa Electric vs Peugeot e-208

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Opel Corsa Electric vs Peugeot e-208
Klíčové parametry Opel Corsa Electric
156
Peugeot e-208
GT 156
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP429 km433 kmPeugeot +4 km
Baterie51 kWh51 kWhBez rozdílu
Spotřeba ↓14,2 kWh/100 km14,9 kWh/100 kmOpel −0,7 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC100 kW100 kWBez rozdílu
Nabíjení AC11 kW11 kWBez rozdílu
Nabíjení ⚠30 min 20–80%35 min 0–80%5 min
Dojezd na minutu nabíjení8,6 km/min9,9 km/minPeugeot +1,3 km/min
Napětí400 V400 VBez rozdílu
Jízdní výkony a pohon
Výkon156 k156 kBez rozdílu
0–100 km/h ↓8,2 s8,2 sBez rozdílu
Max. rychlost150 km/h150 km/hBez rozdílu
PohonFWDFWD—
Praktičnost
Hmotnost ↓1469 kg1455 kgPeugeot −14 kg
Zavazadlový prostor267 l309 lPeugeot +42 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka4060 mm4055 mmOpel +5 mm
Šířka1765 mm1745 mmOpel +20 mm
Výška1435 mm1430 mmOpel +5 mm
Rozvor2540 mm2540 mmBez rozdílu

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Opel Corsa Electric

Náklady na 100 km4,26
Měsíčně53
Ročně639

Peugeot e-208

Náklady na 100 km4,47
Měsíčně56
Ročně671

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Opel Corsa Electric

Peugeot e-208

Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment B

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má větší kufr?

Model Peugeot e-208 nabízí více: 309 l oproti 267 l u modelu Opel Corsa Electric. Rozdíl je 42 l.

Který se nabíjí rychleji?

Model Opel Corsa Electric přijímá až 100 kW DC, model Peugeot e-208 až 100 kW.

Který je levnější v provozu?

Model Opel Corsa Electric spotřebuje méně elektřiny: 14,2 kWh/100 km oproti 14,9 kWh/100 km u modelu Peugeot e-208. Při projetí 15000 km za rok je to rozdíl 105 kWh — kalkulačka na této stránce vám to přepočítá na peníze.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.