Nissan Ariya vs Subaru Solterra
Remíza 4 : 4
Největší rozdíly: 0–100 km/h — Nissan Ariya 7,6 s, Subaru Solterra 5,1 s · Výkon — Nissan Ariya 238 k, Subaru Solterra 343 k · Spotřeba — Nissan Ariya 18,1 kWh/100 km, Subaru Solterra 14,3 kWh/100 km.
Nissan Ariya
Nissan Ariya je crossover segmentu D v pěti variantách: dojezd WLTP od 403 do 533 km, výkon od 214 do 435 k.
Subaru Solterra
Subaru Solterra je SUV segmentu D s pohonem všech kol, v modelovém roce 2026 s výkonem 343 k a dojezdem WLTP 511 km.
Profil oproti trhu: Nissan Ariya vs Subaru Solterra
Nissan Ariya87 kWh
Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026
Nissan Ariya nebo Subaru Solterra — kdo vyhrává v čem
Remíza 4 : 4
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmNissan Ariya +22 km
- Baterie kWhNissan Ariya +13,9 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −3,8 kWh/100 km
- Výkon kSubaru Solterra +105 k
- 0–100 km/h ↓ sSubaru Solterra −2,5 s
- Max. rychlost km/hBez rozdílu
- Nabíjení DC kWSubaru Solterra +20 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgNissan Ariya −58 kg
- Zavazadlový prostor lNissan Ariya +45 l
Technické údaje: Nissan Ariya vs Subaru Solterra
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Nissan Ariya87 kWh | Subaru SolterraAWD · modelový rok 2026 | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 533 km | 511 km | Nissan +22 km |
| Baterie | 87 kWh | 73,1 kWh | Nissan +13,9 kWh |
| Spotřeba ↓ | 18,1 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −3,8 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 130 kW | 150 kW | Subaru +20 kW |
| Nabíjení AC | 22 kW | 22 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 30 min 20–80% | 28 min 10–80% | 2 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 10,7 km/min | 12,8 km/min | Subaru +2,1 km/min |
| Napětí | 400 V | — | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 238 k | 343 k | Subaru +105 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,6 s | 5,1 s | Subaru −2,5 s |
| Max. rychlost | 160 km/h | 160 km/h | Bez rozdílu |
| Pohon | FWD | AWD | jiný typ |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 2059 kg | 2117 kg | Nissan −58 kg |
| Zavazadlový prostor | 466 l | 421 l | Nissan +45 l |
| V2L (externí napájení) | Ano | Ne | jen Nissan |
| Délka | 4595 mm | — | — |
| Šířka | 1850 mm | — | — |
| Výška | 1650 mm | — | — |
| Rozvor | 2775 mm | — | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Nissan Ariya
Subaru Solterra
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Nissan Ariya
Subaru Solterra
Další porovnání v této třídě: Crossover / SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Nissan Ariya nebo Subaru Solterra?
Model Nissan Ariya dojede dál: 533 km WLTP oproti 511 km u modelu Subaru Solterra. Je to rozdíl 22 km.
Jak se liší pohonné systémy Nissan Ariya a Subaru Solterra?
Model Nissan Ariya má FWD a 238 k. Model Subaru Solterra má AWD a 343 k.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Nissan Ariya — jeho baterie o kapacitě 87 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Subaru Solterra s kapacitou 73,1 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který je výkonnější — Nissan Ariya nebo Subaru Solterra?
Model Subaru Solterra je silnější: 343 k oproti 238 k u modelu Nissan Ariya. Rozdíl je 105 k.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




