Mini Cooper Electric vs Opel Corsa Electric
Opel Corsa Electric vede 6 : 3
Největší rozdíly: Výkon — Mini Cooper Electric 218 k, Opel Corsa Electric 156 k · Zavazadlový prostor — Mini Cooper Electric 210 l, Opel Corsa Electric 267 l · 0–100 km/h — Mini Cooper Electric 6,7 s, Opel Corsa Electric 8,2 s.
Mini Cooper Electric
Mini Cooper Electric je městský hatchback segmentu B, který nabízí tři varianty pohonu s různým výkonem a dojezdem.
Opel Corsa Electric
Opel Corsa Electric je elektrický hatchback segmentu B: má dojezd 357–429 km podle standardu WLTP a výkon od 136 do 281 koní ve sportovní verzi GSE.
Profil oproti trhu: Mini Cooper Electric vs Opel Corsa Electric
Mini Cooper Electric nebo Opel Corsa Electric — kdo vyhrává v čem
Opel Corsa Electric vede 6 : 3
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmOpel Corsa Electric +29 km
- Baterie kWhOpel Corsa Electric +1,8 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmOpel Corsa Electric −0,5 kWh/100 km
- Výkon kMini Cooper Electric +62 k
- 0–100 km/h ↓ sMini Cooper Electric −1,5 s
- Max. rychlost km/hMini Cooper Electric +20 km/h
- Nabíjení DC kWOpel Corsa Electric +5 kW
- Nabíjení AC kWBez rozdílu
- Hmotnost ↓ kgOpel Corsa Electric −136 kg
- Zavazadlový prostor lOpel Corsa Electric +57 l
Technické údaje: Mini Cooper Electric vs Opel Corsa Electric
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | Mini Cooper ElectricSE | Opel Corsa Electric156 | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 400 km | 429 km | Opel +29 km |
| Baterie | 49,2 kWh | 51 kWh | Opel +1,8 kWh |
| Spotřeba ↓ | 14,7 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Opel −0,5 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 95 kW | 100 kW | Opel +5 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdílu |
| Nabíjení ⚠ | 30 min 10–80% | 30 min 20–80% | Bez rozdílu |
| Dojezd na minutu nabíjení | 9,3 km/min | 8,6 km/min | Mini +0,7 km/min |
| Napětí | 400 V | 400 V | Bez rozdílu |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 156 k | Mini +62 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,7 s | 8,2 s | Mini −1,5 s |
| Max. rychlost | 170 km/h | 150 km/h | Mini +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | 1605 kg | 1469 kg | Opel −136 kg |
| Zavazadlový prostor | 210 l | 267 l | Opel +57 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Opel |
| Délka | 3858 mm | 4060 mm | Opel +202 mm |
| Šířka | 1756 mm | 1765 mm | Opel +9 mm |
| Výška | 1460 mm | 1435 mm | Mini +25 mm |
| Rozvor | 2526 mm | 2540 mm | Opel +14 mm |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
Mini Cooper Electric
Opel Corsa Electric
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Mini Cooper Electric
Opel Corsa Electric
Další porovnání v této třídě: Hatchback, segment B
Mini Cooper Electricvs
Nissan Micra
Mini Cooper Electricvs
Alpine A290
Mini Cooper Electricvs
Mini Cooper Electricvs
Renault 5 E-Tech
Mini Cooper Electricvs
Volkswagen ID. Polo
Opel Corsa Electricvs
Renault 5 E-Tech
Opel Corsa Electricvs
Opel Corsa Electricvs
Nissan Micra
Opel Corsa Electricvs
Volkswagen ID. PoloČasto kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — Mini Cooper Electric nebo Opel Corsa Electric?
Model Opel Corsa Electric dojede dál: 429 km WLTP oproti 400 km u modelu Mini Cooper Electric. Je to rozdíl 29 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Opel Corsa Electric — jeho baterie o kapacitě 51 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model Mini Cooper Electric s kapacitou 49,2 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který je výkonnější — Mini Cooper Electric nebo Opel Corsa Electric?
Model Mini Cooper Electric je silnější: 218 k oproti 156 k u modelu Opel Corsa Electric. Rozdíl je 62 k.
Který má větší kufr?
Model Opel Corsa Electric nabízí více: 267 l oproti 210 l u modelu Mini Cooper Electric. Rozdíl je 57 l.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.